Antradienį Vilniaus miesto klinikinė ligoninė savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriuo prašo visuomenės pagalbos. Pranešama, kad apsaugos priemonių rezervai jau beveik išseko.
„Ir vėl kreipiamės pagalbos! Kadangi mūsų ligoninėje gydomas didžiausias kiekis pacientų, sergančių COVID-19 liga, jau baigiasi sukaupti apsaugos priemonių rezervai. Šiuo metu labai trūksta ilgaaulių antbačių (bachilų), 3 kl. respiratorių, didelių (3XL, 4XL, 5XL) dydžių kombinezonų. Jei turite galimybių ir noro padėti, kreipkitės į Ryšių su visuomene specialistę tel . 8616 80671, el.paštas [email protected]“, – rašoma įraše.
Anot COVID-19 ligos gydymo koordinatoriaus A. Pilvelio, medikai jau dirba maksimaliu pajėgumu:
„Mes praktiškai visą laiką dirbame ties maksimalių galimybių riba ir būsime dėkingi už bet kokią pagalbą.“
Balandžio 13 d. ryto duomenimis Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydomas 261 pacientas, segantis COVID-19 liga.
Laisvų lovų – vos 8
Pirmadienio ryto duomenimis, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje tėra likusios aštuonios laisvos lovos Covid-19 pacientams gydyti, sako sostinės meras Remigijus Šimašius. Maždaug pusę lovų yra užėmę jaunesni nei 65 m. amžiaus pacientai.
Pirmadienį Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius surengė spaudos konferenciją, kurioje atsakė į klausimus dėl prioritetinių grupių ir vakcinacijos eilės mieste.
„Situacija yra gana rimta. Pradėsiu ne nuo vakcinų, o nuo lovų užimtumo mūsų regioninėje Covid ligoninėje. Iš 260 su trupučiu lovų, šio ryto duomenimis, tik aštuonias turėjome laisvas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo R. Šimašius.
Mero teigimu, šiuo metu vyksta diskusija, kaip spręsti susidariusią situaciją. Kol kas svarstomi du variantai – arba plėsti skyrių Santaros klinikose, arba Antakalnio klinikinėje ligoninėje.
R. Šimašius sako, kad pusė lovų užima žmonės, kuriems yra mažiau nei 65 m. Šie asmenys, kaip pastebi Vilniaus meras, nepapuola į Vyriausybės nustatytą prioritetų sąrašą, todėl, R. Šimašiaus nuomone, yra svarbu žeminti vakcinos pasiekiamumo slenkstį ir leisti vakcinuotis vis jaunesniems asmenims.
„Noriu atkreipti dėmesį į 55+ kategoriją žmonių, jų yra labai daug ir ligoninėse, Tai yra žmonės, kurie daugeliu atveju yra socialiai aktyvūs, jie dažnai yra priversti sėsti į viešąjį transportą, atvažiuoti į darbą, susitikti su kitais žmonėmis, bet jei jie neturi lėtinių ligų, yra palikti ir yra labai toli.
Tuo tarpu 65+ jau visi turėjo galimybę pasiskiepyti bet kokia vakcina, natūralu, kad ši kategorija turi didesnę galimybę būti namuose, niekur nekeliauti, sulaukti pagalbos, maisto. Čia aš matau tam tikrą disbalansą“, – sako R. Šimašius.
Apie tai daugiau skaitykite čia.