pacientai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pacientai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pacientai“.
Kauno klinikose gerokai padaugėję pacientų: „Tuoj bus antra valanda, kai laukiam“
Kauniečiai dar net nesulaukę Kauno ligoninės padalinio miesto centre uždarymo, jau naktį plūstelėjo į Kauno klinikas. Dieną laukimo salė ir koridoriai ten buvo pilni sunegalavusių ir traumuotų pacientų. Klinikų medikai sako, iššūkį įveiks, tam sustiprino pajėgas, o pacientų prašo kantrybės.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Nuo Naujų metų – pokyčiai: štai kada medikai galės atsisakyti teikti net ir būtinąją pagalbą
Nuo kitų metų pacientų laukia pokyčiai – medikai tam tikrais galės atsisakyti teikti medicinines paslaugas. Nauja tvarka būtų taikoma agresyviems pacientams, kurie nederamu ir nepagarbiu elgesiu žemina medikų garbę ir orumą.
Į šią vietą lietuviai atvažiuoja prieš mirtį: išgirdus jų norus sunku sulaikyti ašaras
„Tai darbas, kupinas iššūkių, nes žinai, kad pacientas iškeliaus į amžinybę. Tačiau dažnai būni jam tarsi šviesulys, o tai atperka viską“, – sako palaimintojo kunigo Mykolo Sapočkos hospiso direktorės pavaduotoja Aneta Gurnevič. Ji hospise dirba nuo pat jo atidarymo 2012 metais.
Pasak Anetos, per šiuos metus teko susipažinti su ne viena naujo paciento istorija. Kiekviena jų paliečia ir įsirėžia į atmintį, tapdama savotiška pamoka, kuri priverčia susimąstyti apie gyvenimą ir jo trapumą.
Pal.
Svarbi žinia pacientams ir lankytojams: dėl statybų bus uždaryta dalis įėjimų į Santaros klinikas
Dėl naujų korpusų statybos VUL Santaros klinikose keičiasi patekimas į tam tikrus ligoninės skyrius. Klinikos detaliai skelbia apie pokyčius, ką reikia žinoti pacientams ir lankytojams.
Pranešama, kad nuo 2024 m. spalio 30 d. pradedamos dviejų naujų korpusų statybos priešais B korpusą bei P ir E korpusus (Santariškių g. 2), todėl keičiasi patekimas į A, B, C ir D korpusus. Atvykus nuo Santariškių g., kviečiame rinktis Planinės hospitalizacijos bei Konsultacijų poliklinikos įėjimus.
Skelbia apie pokyčius: žada, kad pacientai greičiau gaus svarbias paslaugas
Keičiasi viršsutartinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo tvarka, kad gydymo įstaigos galėtų anksčiau gauti apmokėjimą už paslaugas, kurių suteikė daugiau, nei buvo numatyta sutartyje, o pacientai laiku gautų reikiamą pagalbą, skelbia Valstybinė ligonių kasa (VLK). Teigiama, kad pokyčiai įstaigoms suteiks daugiau lankstumo valdant savo finansus ir leis geriau atliepti realius pacientų poreikius.
Sutrikusią skrandžio veiklą išduoda šie simptomai: pajutę skubėkite pas gydytoją
Su virškinimo sistemos veikla susiję negalavimai – vieni iš dažniausiai tarp pacientų pasitaikančių sveikatos sutrikimų. Dažnai jie užklumpa netikėtai, sukelia didelį diskomfortą ir apsunkina kasdienines veiklas.
Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Karolina Girdvainytė pasakoja, kokių gyvensenos įpročių svarbu laikytis, siekiant sumažinti virškinimo problemų grėsmę, ir kokių požymių itin svarbu neignoruoti.
Sunku patikėti savo ausimis: pacientai atskleidė šlykščiausius iš gydytojų išgirstus dalykus
Netrūksta siaubo istorijų apie sveikatą – nuo gydytojų, pašalinusių ne tą galūnę, iki galimai mirtinų vaistų skyrimo. Per metus dėl medicininių klaidų nukenčia 1,2 mln. amerikiečių ir miršta 250 tūkst. pacientų, tačiau milijonai kitų patiria blogų medicininių patarimų ir nepatogių susitikimų su gydytojais, skelbia portalas „Daily Mail“.
Socialinio tinklo „Reddit“ vartotojas paprašė bendruomenės pateikti ne vietoje, ne laiku ir netinkamai pasakytus dalykus, kuriuos jie išgirdo iš gydytojo.
Už tokį elgesį pacientai turėtų būti baudžiami? Atšovė, kad „tai – mažų mažiausiai žema“
Dėl eilių pas medikus netrumpėjimo ne vienus metus pabarami ir patys pacientai. Skaičiuojama, kad kai kur net kone 20–30 proc. pacientų neatvyksta į vizitą pas gydytoją apie tai iš anksto neįspėję. Tačiau dabar aiškėja, kad neretai taip nutinka ne dėl piktos valios – pasirodo, atšaukti vizitą pas gydytoją gali tapti ne mažesne užduotimi, nei pas jį užsiregistruoti.
Apie šią nemokamą medicinos paslaugą Lietuvoje žino ne visi: įsidėmėkite
Ilgą laiką Lietuvoje buvo stebima savižudybių skaičiaus mažėjimo tendencija. Beveik per dešimtmetį mirčių nuo savižudybių skaičius sumažėjo kone 40 procentų: 2015 m. dėl šios priežasties netekome 896, o pernai – 562 žmonių. Tačiau šiais skaičiais vis dar gerokai lenkiame Europos šalių vidurkį.
Gera žinia klaipėdiečiams: žada geresnį paslaugų prieinamumą sunkiai sergantiems
Klaipėdoje netrukus bus steigiamas Dienos paliatyviosios pagalbos centras vaikams, be to – pagerės mobilių komandų, teikiančių ambulatorines slaugos paslaugas pacientų namuose, aprūpinimas, skelbia Klaipėdos miesto savivaldybė.
Naujos finansavimo galimybės atsivėrė Klaipėdos miesto savivaldybei su Centrine projektų valdymo agentūra pasirašius sutartį dėl projekto „Ilgalaikės priežiūros dienos centro įrengimas ir mobilių komandų aprūpinimas įranga Klaipėdos mieste“ įgyvendinimo.
REKLAMA
REKLAMA
Kauno ligoninėje keliasdešimt vemiančių ir viduriuojančių pacientų: skubiai atliekamas tyrimas
LSMU Kauno ligoninės padalinyje Laisvės al. praėjus kelioms valandoms po vakarienės nemažai pacientų pajuto stiprius apsinuodijimo požymius, skelbia „Delfi“.
Naujienų portalo redakcijai pacientų artimieji pasakojo apie keliolika labai prastai pasijutusių – vėmusių ir viduriavusių ligoninės pacientų, vėliau ligoninės atstovas patikslino, jog „virškinimo sistemos sutrikimo simptomus“ prieš porą dienų pajuto iš viso 30 asmenų, o šiuo metu atliekamas tyrimas, dezinfekuojamos patalpos, o pacien...
Poliklinikoje visas skyrius mėnesiui išeina atostogų – pacientai palauks
Viena didžiausių sostinės pirminės sveikatos priežiūros įstaigų – Centro poliklinika – savo internetiniame tinklapyje skelbia, kad vasarą Terapijos ir chirurgijos dienos skyrius nedirbs ištisą mėnesį. Dviejų savaičių atostogoms išeina ir Darbo medicinos klinikos darbuotojai.
Nesuvokiama padėtis britų ligoninėse – pacientai paliekami mirti vieni: „Tai skaudina širdį“
Naujoje ataskaitoje atskleidžiama, kad dėl pavojų pacientams keliančio slaugytojų trūkumo, Didžiosios Britanijos ligoninėse pacientai paliekami mirti vieni. Karališkojo slaugos koledžo (RCN) atliktas tyrimas rodo, kad tik trečdalyje pamainų budi pakankamai slaugytojų. Dėl darbuotojų trūkumo dažnai tenka slaugyti dešimtis pacientų vienu metu, todėl ekspertai ragina nustatyti saugai svarbius apribojimus, kiek pacientų gali slaugyti viena slaugytoja.
RCN teigė, kad apklausus daugiau nei 11 tūkst.
Lietuvių elgesys šiurpina gydytojas: beveik 40 proc. gyventojų kreipiasi tik ligai užsitęsus
Organizmui susidūrus su įvairiais negalavimais, dažniausiai viliamės, kad šie netrukus praeis. Ligos simptomams užsitęsus, priežasčių imame ieškoti patys, pradedame užsiimti savigyda ir tik tuomet, kai situacija nepasikeičia, puolame kreiptis į gydytojus. Kad įvairius negalavimus kuo greičiau įveiktume ir jie neperaugtų į rimtesnes ligas, specialistai pataria nieko nelaukiant pasikonsultuoti su šeimos gydytojais.
Nuo liepos 1 d. pokyčiai: didžiąją dalį pacientų pavėžėjimo paslaugų perima GMP
Didžiąją dalį pacientų pavėžėjimo paslaugų nuo liepos perima Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba.
Iki šiol tuo rūpinosi kiekviena savivaldybė atskirai.
„Nuo liepos 1 esminis pokytis yra tas, kas pavėžėjimo paslaugos bus teikiamos visoje Lietuvoje. (...) Savivaldybių lygmens pavėžėjimui priskirtas tik hemodializuojamų pacientų pavėžėjimas.
Už pelnymąsi iš pacientų neatleis: ruošiasi griežčiau kontroliuoti gydymo įstaigas
Šiuo metu Seime svarstomos Sveikatos draudimo įstatymo projekto pataisos, kurios leistų Valstybinei ligonių kasai turėti efektyvesnių teisinių priemonių norint išvengti sisteminių problemų sveikatos priežiūros srityje, padėtų prevenciškai užkirsti kelią neteisėtai gauti lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, pelnytis iš pacientų, imant priemokas ir apmokestinant paslaugas, už kurias jau yra sumokėta.
Svarbu pacientams: kiek ir kokių medicinos priemonių žaizdoms gydyti priklauso nemokamai
Esant žaizdų po onkologinių ligų gydymo, trofinių opų, pragulų, stomos ir kitais panašiais atvejais žmonėms prireikia tam tikrų medicinos pagalbos priemonių odai ar žaizdoms prižiūrėti ir gydyti. Ligonių kasos primena, kad šios priemonės gali būti kompensuojamos.
Už tokį elgesį pacientai sulauktų atpildo: medikas pasiūlytų „atvėsti“ ir ateiti kitąkart
Seime kelią toliau skinasi įstatymo pataisos, kuriomis medikams siekiama suteikti daugiau apsaugos. Numatoma, kad susidūręs su neadekvačiu, fiziškai ar psichologiškai smurtaujančiu pacientu medikas tuo metu galėtų atsisakyti suteikti planinę pagalbą. Tiesa, tai nereiškia, kad tokios paslaugos jis negalėtų gauti vėliau – bet turėtų „atvėsti“ ir tinkamai elgtis.
Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) trečiadienį bendru sutarimu pritarė tokiu pasikeitimus numatančioms įstatymų pataisoms.
Atvipo žandikaulis, kas darosi gydymo įstaigose: štai, kaip melžia pacientus ir net uždirba iš mirusių sielų
Piktnaudžiavimas ir pacientų apgaudinėjimas gydymo įstaigose pasiekė naujas aukštumas. Iš valstybės paimami pinigai už nebūtas slaugos namuose paslaugas, nors pacientas guli ligoninėje ar net yra miręs, arba dantų protezavimą, kuris dar net nepradėtas – tokius ir kitų gausybę pažeidimų vardija Valstybinė ligonių kasa. Akis bado ir masiškai privačiose gydymo įstaigose imamos priemokas už paslaugas, kurios turėtų būti nemokamos.
Šias teises žino ne visi pacientai: štai kaip atgauti užsienyje sumokėtus pinigus
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyriausybinių organizacijų, visuomenės narių dėmesį į pacientų teisių svarbą. Ligonių kasos primena pagrindines Europos Sąjungos pacientų teises, susijusias su sveikatos priežiūra.
Gera žinia pacientams: nuo gegužės 1 d. SAM didina šių paslaugų įkainius
Plečiant sveikatos priežiūros paslaugas vyresnio amžiaus gyventojams, sveikatos apsaugos ministro įsakymu didinamas finansavimas gydymo įstaigoms už teikiamas geriatrijos paslaugas. Padidinus įkainius, pagal kuriuos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), gydymo įstaigos bus skatinamos vieno vizito metu atlikti išsamesnius tyrimus ir daugiau pacientui reikalingų procedūrų.
Greitosios medikai prisižiūri visko: kartą vyko padėti sumuštam meilužiui – jį namuose radęs vyras buvo ginkluotas
Pacientų mušamus ir koneveikiamus greitosios medikus valdžia ketina apginkluoti vaizdo kameromis. Seime po pateikimo pritarta įstatymo projektui, kuris leis gydytojams filmuoti ant kūno kabinamomis kameromis, tokiomis, kaip dabar turi policininkai.
Tačiau Duomenų apsaugos inspekcija perspėja – medikams neleis piktnaudžiauti. Filmuoti galės ne visuomet ir įrašus rodys ne bet kam.
Paaiškino, ar Lietuvoje galima rišti ligonius prie lovų: kiti to nežino
Viešoje erdvėje vis pasirodantys vaizdo įrašai ar nuotraukos, kaip gydymo įstaigose pacientai rišami prie lovų, sukelia daugybę piliečių klausimų, ar tokie veiksmai teisėti ir galimi. Fizinio suvaržymo priemonės gydymo įstaigose galimos, tačiau jų taikymas aiškiai reglamentuojamas.
Pas kai kuriuos žmones dantų gydytojai vyks į namus: „Kiekvieną savaitę sulaukiame po keletą skambučių“
Sunkią negalią turintiems tautiečiams suskaudus dantį prisikviesti į namus odontologą kone misija neįmanoma. Tiesa, valdžia sukruto ir jau žada, kad metų viduryje pas tokius žmones į namus dantų gydytojai turės važiuoti. Juo labiau, dėl šios problemos į odontologų rūmus kreipiasi vis daugiau pacientų.
Būdamas vos ašuoniolikos Maksimas išgirdo bauginančią diagnozę – aterosklerozė, kūnas palaipsniui silpo, o pastaruosius dešimt metų ligos kamuojamas vyras ir visai nesikelia iš lovos.
Pokyčiai: mirus artimajam dėl žalos atlyginimo galės kreiptis ir ne šeimos nariai
Sausio pabaigoje Konstituciniam Teismui (KT) nusprendus, kad Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostata prieštarauja Konstitucijai, pretenduoti dėl neturtinės žalos atlyginimo nuo šiol galės ir net ne šeimos nariai. Tiesa, tam reikės įrodyti nepaneigiamą buvusį glaudų ryšį su mirusiuoju.
Sveikatos sistemoje – dideli pokyčiai, o ekspertai netveria pykčiu: „Vyresniam žmogui ten yra neįveikiama“
Šeimos gydytoja Toma Kundrotė sistemos atnaujinimus vertina kritiškai, esą jie neveikia net gydytojams, tai ką jau kalbėti apie pacientus. Sveikatos apsaugos ministerija siūlo nepamiršti ir kitų būdų registruotis pas gydytojus.
Šie simptomai išduoda virškinimo sutrikimus: pastebėkite laiku
Visuomenėje vis dar kyla nemažai baimių, susijusių su virškinimo sistemos tyrimais ir jų keliamu diskomfortu, todėl neretai žmonės yra linkę juos atidėlioti. Tačiau ar tikrai norint pasitikrinti virškinamojo trakto veiklą visada prireikia instrumentinių tyrimų?
Apie tai, kokiais atvejais užtenka laboratorinio kraujo ištyrimo ir kokią informaciją jis gali suteikti, pasakoja Kauno „Kardiolitos klinikų“ Gastroenterologijos centro gydytoja gastroenterologė Beata Golubkevičienė.
Vilniuje naujai atidarytas Priklausomybės ligų centro filialas: šiuo metu gali gydytis 86 pacientai
Antradienį naujai atidarytas Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialas, kuriame vienu metu gydytis galės 86 pacientai, o per metus planuojama suteikti per 9 tūkst. konsultacijų. Į sostinės filialo atnaujinimą buvo investuoti 6 milijonai eurų valstybės lėšų.
Pacientų dėmesiui: štai kaip nuo šiol atrodys registracija pas gydytoją
Šią savaitę pradėjo veikti Išankstinės pacientų registracijos informacinės sistemos (IPR IS) funkcionalumai, suteikiantys daugiau galimybių pacientams valdyti registraciją pas gydytojus ir gauti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas, praneša Registrų centras.
Nauji sistemos funkcionalumai atsirado po to, kai vieną didžiausių ir svarbiausių šalyje informacinių sistemų E. sveikatą tvarkantis Registrų centras įdiegė IPR IS patobulinimus.
Vaistininkai guodžiasi, kaip yra verčiami pardavinėti žmonėms nebūtinas prekes: „Esame spaudžiami“
Dalis vaistininkų skundžiasi – pradėjo viešinti schemas, kaip juos vaistinių tinklai verčia pardavinėti tuos vitaminus ir vaistus, kuriuos nori parduoti vaistinė, bet nebūtinai jų reikia ligoniui: daugiausia pardavusiems siūlo premijas, už kiekvieną iš sąrašo parduotą vitaminų pakuotę skaičiuoja taškus, nuo kurių priklauso vaistininko algos dydis.
Esą net vaistus reikia parduoti iš tam tikro sąrašo.
Gera žinia: ligonių kasos apmokės dvi modernias chirurgines priemones
Privalomojo sveikatos draudimo taryba nutarimu pritarta kompensuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis dvi inovatyvias medicinos pagalbos priemones, padėsiančias ligoninių gydytojams atlikti itin sudėtingas chirurgines operacijas, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK).
Nuo 2024 m. vasario 1 d. ligonių kasos stacionarines tretines vaikų ir suaugusiųjų chirurgijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pag...
Lietuviai užplūdo skubios pagalbos skyrių: įspėja nekartoti šių klaidų
Vakar vakare Vilniuje prasidėjęs plikledis lėmė smarkiai išaugusį pacientų srautą RVUL Skubios pagalbos skyriuje. Iki šio ryto 7 val. skubios pagalbos jau kreipėsi daugiau nei 200 traumatologinių pacientų – dvigubai daugiau nei įprasta.
Iš jų 174 patyrė įvairias galūnių traumas (lūžius, patempimus, išnirimus, sumušimus), ir 32 galvos bei kaklo traumas. Šalia jų papildomai į ligoninės priimamąjį atvyko dar 100 pacientų su kitais negalavimais.
Arūnas Dulkys – trumpai apie esminius pokyčius pacientams ir medikams šiais metais
Nauji metai įnešė ne vieną naujovę ir sveikatos sistemos sektoriuje. Apie pagrindines jų priminė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Kaip rašė jis socialinio tinklo paskyroje, sveikatos sistemoje niekada netrūksta naujovių ir pateikė kelias esmines, gerinančias pacientų ir medikų padėtį.
Kas keisis pacientams?
antibiotikai bus kompensuojami 100 proc.
Svarbu pacientams: štai kokios naujovės 2024 m. laukia sveikatos srityje
Su Naujais metais laukia ir pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje. Pacientams žadamas lengvesnis kelias pas gydytojus ir daugiau reikalingų paslaugų, naujovės taip pat laukia ir medikų bendruomenės.
Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokie svarbiausi pokyčiai laukia 2024 m.
Lengvenis kelias sergantiems lėtinėmis ligomis
Kaip vieną svarbių pakeitimų Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) akcentuoja biurokratinės naštos gydytojams mažinimą ir kartu dėmesio pacientui didinimą.
Pokyčiai – jau nuo sausio 1 dienos: štai kaip gausime gydymo paslaugas kitąmet
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie svarbiausius pakeitimus, kurie įsigalioja nuo 2024 m. sausio 1 d. Teigiama, kad jie padės pacientams greičiau patekti pas gydytoją ir gauti reikalingas paslaugas, gydytojams didės atlyginimai ir mažės administracinė našta. Taip pat gyventojams gerės antibiotikų ir kai kurių medicinos pagalbos priemonių prieinamumas.
Dulkys giriasi, kad vaduoja medikus iš popierizmo: daugiau laiko galės skirti pacientams
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia, kad mažindama administracinę naštą gydytojams pratęsė siuntimų galiojimo laiką, suteikė daugiau įgaliojimų slaugytojams, supaprastino pacientų stebėjimo bei neįgalumo nustatymo ir nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarką, atsisakė perteklinių dokumentų, pažymų ir siuntimų. Šios ir kitos priemonės leis gydytojams daugiau laiko skirti ne dokumentų pildymui, o pacientų apžiūrai ir konsultavimui.
Arūnas Dulkys atskleidė, ar gydytojų pacientams bus taikomas registracijos mokestis
Besiskundžiantiems dėl didelių eilių pas gydytojus, šie siūlo pacientams visų pirma atsigręžti į save. Tiek gydytojai, tiek poliklinikų vadovai sutartinai pabrėžia, kad užsiregistravę pas specialistą, tačiau negalėdami atvykti ir to neatšaukę asmenys dirbtinai išpučia eiles taip iš kitų atimdami brangaus vizito pas gydytoją laiką. Nors atšaukti vizitą įpareigoja jau trejus metus galiojantis įstatymas, dar kone 10–15 procentų nesivargina to daryti.
Dulkys atkirto dėl pavėžėjimo paslaugos Lietuvos pacientams: tai tėra taksi visiems
Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) vienu metu užsimojus reformuoti ne vieną sveikatos sistemos grandį daug vilčių sudėta į pacientų pavėžėjimo projektą. Nors ruošiantis uždaryti tam tikras paslaugas dalyje ligoninių ir skatinant teikti daugiau dienos paslaugų, pacientai bus priversti būti dar mobilesniais, vis tik pavėžėjimas išsigelbėjimu taps tik daliai gyventojų.
Bandomasis pavėžėjimo projektas jau gerą mėnesį pilna apimtimi veikia 20-yje savivaldybių.
Gera žinia pacientams: šias medicinos priemones kitąmet kompensuos gerokai didesne suma
Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė kompensuojamųjų medicinos priemonių bazinių kainų pokyčiams. Kitąmet skaitmeniniai klausos aparatai, akies protezai ir ortodontiniai aparatai bus kompensuojami gerokai didesniais įkainiais. Tam bus skirta daugiau nei pusė milijono eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.
„Valstybinės ligonių kasos komisija medicinos priemonių bazines kainas perskaičiuoja ne rečiau kaip kas trejus metus.
48-erių Darius pirmasis išbandė šią naują SAM paslaugą: ji prieinama 20-ies savivaldybių gyventojams
48-erių Darius didžiąją dalį savo gyvenimo planus dėlioja pagal medikų sudarytą grafiką – jau 27 metus jam kas antrą dieną tenka atlikti hemodializės procedūras. Vyras tris kartus per savaitę vyksta į Vilkaviškį, todėl džiaugiasi, kad pastarieji mėnesiai tapo bent šiek tiek lengvesni – norėdamas nuvažiuoti iki gydymo įstaigos ir atgal jis naudojasi rugpjūtį startavusia pacientų pavėžėjimo paslauga.
Pacientų „gerovei“ – rūkymo kambariai psichiatrijos įstaigose? SAM paaiškino, kam to gali prireikti
Psichiatrines paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) išsiuntinėtame klausimyne „apie draugiškas pacientams aplinkos priemones“ – ir klausimas apie rūkymo kambarius. Kol buvęs sveikatos ministras Aurelijus Veryga stebėjosi, kad ministerija tokiu būdu „pramušė naujas aukštumas“, pati ji neslėpė, jog formuluotė nebuvo pasirinkta tiksliai.
Išvardijo tyrimus, kuriuos turi pasidaryti visi: kelią mirčiai užkirskite laiku
Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie tai kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas.
Jis vardija, kad yra keli esminiai dalykai, kuriuos žmonės turėtų daryti. Pirmiausia, labai svarbu nepersivalgyti, antra – skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui.
Gazos Ruožo ministerija: per 2 dienas dėl elektros sutrikimų Gazos ligoninėje mirė 24 pacientai
„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad per pastarąsias dvi dienas dėl elektros tiekimo sutrikimų „Dar al Shifa“ ligoninėje mirė 24 pacientai.
Santaros klinikose atšaukiami pacientų lankymo ribojimai
VUL Santaros klinikos pasidalino gera žinia – viruso plitimą pavyko suvaldyti, tad pacientų ribojimai atšaukiami anksčiau, nei planuota.
„Informuojame, kad Santaros klinikų Vidaus ligų skyriuje situaciją dėl infekcinių ligų pavyko sėkmingai suvaldyti, todėl pacientų lankymų ribojimai atšaukiami nuo 2023 m. lapkričio 15 d. Dėkojame už supratingumą“, – pranešė įstaiga socialiniame tinkle.
Nemano, kad eiles pas gydytojus išspręs poliklinikų darbas šeštadieniais: štai ką siūlo daryti
Kalbant apie mūsų sveikatos apsaugos sistemą, kaip viena iš didžiausių ir kol kas niekaip neišsprendžiamų problemų yra įvardinamos didžiulės eilės pas gydytojus. Ar tą padėtų išspręsti poliklinikų darbas šeštadieniais?
Plačiau apie tai – Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidento prof. habil. dr. Juliaus Kalibato komentaras.
Vilniaus poliklinika kviečia nemokamai atlikti šį sveikatos tyrimą
Šeškinės poliklinikos Vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetas lapkričio 21 d. (antradienį) kviečia nemokamai atlikti kūno sudėties tyrimą.
Nurodoma, kad tyrimą gali atlikti visi asmenys, nepriklausomai nuo to, ar yra prisiregistravę prie Šeškinės poliklinikos.
„Tyrimas atliekamas naudojant TANITA multifunkcinį segmentinį kūno kompozicijos analizatorių.
Nuo sausio 1 d. – pokyčiai: dalis pacientų pas gydytojus galės patekti paprasčiau
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu atnaujinta lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarka padės sumažinti biurokratinę naštą gydytojams ir paciento kelią padaryti aiškesnį bei tiesesnį. Atsisakius perteklinių administracinių reikalavimų, gydytojai turės pildyti mažiau dokumentų ir galės skirti daugiau laiko pacientui, o pacientai greičiau gaus jiems reikalingas paslaugas.
Dėl koronaviruso jau ima riboja pacientų lankymą: turi prašymą gyventojams
Augantis sergamumas peršalimo ligomis jau rodo savo dantis. Anykščių ligoninė paskelbė, kad dėl COVID-19 infekcijos plitimo grėsmės pradeda riboti pacientų lankymą ligoninėje.
Ligoninė pranešė, kad Palaikomojo gydymo ir slaugos poskyryje III a. pacientų lankymas draudžiamas nuo 2023 lapkričio 6 iki 19 d.
„Dėl COVID-19 infekcijos plitimo ir kituose skyriuose gali būti ribojamas ar draudžiamas pacientų lankymas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją.
Gera žinia vilniečiams: pas gydytoją galima užsiregistruoti ir šeštadieniui
Vis daugiau sostinės poliklinikų kviečia registruotis pas gydytojus ir šeštadienį. Štai apie tokią naują galimybę ką tik pranešė ir Karoliniškių poliklinika.
Svarbi žinia šių rajonų pacientams: nemokama pavėžėjimo paslauga startavo visa apimtimi
Pavėžėjimo paslauga palaipsniui įtraukia vis daugiau skirtingų pacientų grupių. Nuo lapkričio 1-osios, kartu su trečiuoju projekto etapo startu, ja galės naudotis ir neįgalieji – neturėdami galimybės savarankiškai pasiekti gydymo įstaigos jie kviečiami registruotis pavėžėjimui, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, bandomasis pavėžėjimo projektas startuoja visa apimtimi – visos numatytos pacientų grupės įtraukiamos į paslaugos gavimą.