Ministras kartu neatmetė galimybės, kad kitą savaitę gali būti svarstomi nauji ribojimai, susiję su vietomis, kur žmonės susiburia. Be to, jis įspėjo, kad į raudonųjų savivaldybių sąraše atsidurs daugiau miestų, o tai reiškia, kad jiems irgi grės karantinas.
„Viruso rodikliai toliai išlieka blogėjantys, turime eksponentinį užsikrėtimo skaičių augimą. Neabejotinai Lietuva bus raudonų šalių sąraše pagal savo sveikatos ir viruso plitimo rodiklius", – konstatavo jis.
Prašys kariuomenės pagalbos
Jis pabrėžė, kad taip greitai augantys susirgimų skaičius daug problemų sukelia institucijoms.
„Jų kyla tiek toms, kurioms tenka konsultuoti gyventojus, tirti židinius, nustatinėti atvejus. Tikrai ne pirmą dieną girdime sunkumus prisiskambinant karštąja linija“, – kalbėjo operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras.
A. Veryga prašė kantrybės ir teigė, kad yra ieškoma techninių sprendimų.
„Žadama pasitelkti ir iš karo medicinos tarnybos pagalbos, kiek bus įmanoma, nes ir pačioje kariuomenėje yra atvejai nustatomi. (...) taip pat sudėtinga dirbti ir NVSC, todėl vakar susitikę specialistai peržiūrinėjo visus procesus, kurie susiję tiek su židinių tyrimais, tiek gyventojų informavimu. Yra sutarta dėl tam tikrų darbų, kurie leistų palengvinti darbą ir nuimti nereikalingus procesus“, – kalbėjo ministras.
Karantinas grės daugiau miestų
Ministras patikino, kad tikrai nėra realu, kad karantinuotose savivaldybėse karantinas būtų nutrauktas anksčiau.
„Tam nėra jokių tikimybių ar galimybių. Nes situacija ne tik, kad negerėja bet yra toliau blogėjanti. Tikrai daugiau savivaldybių pateks į raudonų savivaldybių sąrašą nei buvo praėjusią savaitę. Ir matysime vis labiau raudoną Lietuvos žemėlapį“, – sakė jis.
Kartu jis užsiminė, kad dar kitą savaitę galėtų laukti nauji ribojimai, susiję su vietomis, kur žmonės susiburia.
„Susirinkę į COVID-19 valdymo komitetą antradienį vertinsim situaciją, apie kažkokias konkrečias priemones negalėčiau pasakyti, nes dali pritaikytų priemonių yra neseniai įsigalioję. Bet tikrai neatmesčiau tokios galimybės, kad bus siūlomos papildomos priemonės, kurios, matyt, bus, jei bus siūlomos, labiausiai susijusios su vietomis, kur žmonės susiburia, kurios nėra galbūt būtinos gyvenimui“, – kalbėjo ministras.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė konstatvo, kad atvejų tik daugės.
„Jei dabar kiekvienas visuomenės asmuo nesupras, kad tik nuo jo viskas priklauso, medikai tikrai negalės visos grėsmės išgelbėti“, – sakė ji.
Nauji 735 atvejai
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse. Dar 38 atvejai registruoti Tauragės 37 Panevėžio, 31 Marijampolės, 21 Alytaus ir 12 Utenos apskrityse.
Taip pat fiksuotos 7 mirtys. Tai didžiausias per parą registruotų mirčių skaičius dėl koronaviruso nuo pandemijos pradžios. Dėl kitų priežasčių mirė du užsikrėtusieji. Nuo COVID-19 iš viso mirė 157 žmonės. Dėl kitų priežasčių mirė 57 užsikrėtusieji.
Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 13 tūkst. 823 asmenys, 8918 – tebeserga, 4691 – pasveiko.
Izoliacijoje šiuo metu yra 29 tūkst. 636 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 396 įvežtiniai atvejai.
Praėjusią parą ištirti 12 tūkst. 736 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 1 mln. 10 tūkst. 596 ėminiai.
Dauguma atvejų užsikrėtė nuo kontakto
Iš naujų atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas. Tuo metu, atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruoti 138. Tačiau šie skaičiai dar tikslinti, nes ne visų atvejų epidemiologiniai tyrimai šiuo metu baigti.
Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 415 žmonių, 35 iš jų – reanimacijoje, su deguonies kaukėmis gydomi 176 pacientai, 22 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Iš beveik 17 tūkst. visų ligoninėse esančių lovų šiuo metu užimta per 10 tūkstančių. Reanimacijos lovų užimta daugiau nei pusė: 366 iš 637 esamų.
Iš 572 lovų su dirbtine plaučių ventiliacija užimta yra 191, iš 6,1 tūkst. lovų su deguonimi užimta apie 1,9 tūkstančio.
Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže.
Lietuvoje – dar 7 mirties nuo koronaviruso atvejai
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 7 mirtis nuo koronaviruso. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 157 gyvybes.
Pirmasis mirties atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. Asmuo priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 29 d.
Antrasis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 27 d.
Trečiasis mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 16 d.
Ketvirtasis mirties atvejis registruotas Telšių apskrityje. Asmuo priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas rugsėjo 28 d.
Penktasis mirties atvejis registruotas Šiaulių apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 21 d.
Šeštasis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Asmuo priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 2 d.
Septintasis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 25 d.