• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėvėti kaukes viešose vietose lauke greitai gali tapti vėl tik rekomendacija, tai antradienį spaudos konferencijos metu patvirtino sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga. Jo teigimu, Vyriausybei bus teikiami siūlymai, kad lauke, ten, kur nėra būriuojamasi, kaukės nebūtų privalomos.

Dėvėti kaukes viešose vietose lauke greitai gali tapti vėl tik rekomendacija, tai antradienį spaudos konferencijos metu patvirtino sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga. Jo teigimu, Vyriausybei bus teikiami siūlymai, kad lauke, ten, kur nėra būriuojamasi, kaukės nebūtų privalomos.

REKLAMA

„Siūlymai palikti tik palikti rekomendacijas kaukę dėvėti lauke bus teikiami Vyriausybei. Kaip ji apsispręs, taip ir bus. Gali nelikti prievolės viešose vietose dėvėti kaukę.

Bet uždarose erdvėse, kur žmonės bendrauja, atsisakyti minties dėvėti kaukę nėra. Juo labiau tokiose šventėse kaip vestuvės, susirenka ne vienos šeimos nariai, tai kaukę reikėtų dėvėti, nes žmonės susitinka iš skirtingų kontekstų“, – kalbėjo ministras.

Tačiau  nuo kada kaukės atvirame lauke dėvėti nereikės, ministras dar nedrįso spėlioti.

„Kol realiai virusas yra gyvas, mes labai greitai užmiršome, sako – nedaug atvejų. Viskas prasidėjo nuo vieno atvejo. Ir Kinijoje viskas prasidėjo nuo vieno atvejo. Lietuvoje jų yra ne vienas, yra keli šimtai, kurie yra užsikrėtę ir dar gali užkrėsti kitus. Tie žmonės yra ne tik gydymo įstaigose, nors ten yra pagrinde židiniai, bet yra žmonių užsikrėtusių ir kitur, ir turime saugotis. Kai neliks užsikrėtimo atvejų, tada, matyt, galima ir bus kalbėti apie atsisakymą šitų priemonių“, – kalbėjo A Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rekomendacija liks 

Jis sutiko, kad viešoje erdvėje girdimas nepasitenkinimas dėl kaukių yra labai žmogiškas, juo labiau į kiekvieną šventę pareigūnų neišeis siuntinėti.

REKLAMA

„Labai žmogiška užmiršti visas problemas ir kadangi Lietuvai neblogai sekėsi su viruso suvaldymu, atsiranda vis daugiau žmonių, kurie galvoja, kad to viruso visai nėra. Ir tas diskomfortas, kuris sukeliamas dėvint kaukę, kai oras sušilo, tapo didesnė problema nei pats virusas.

Tai žmogiški dalykai ir bet kokios priemonės įgyvendinimas priklauso ne nuo to, kiek bus policijos gatvėje, o kiek žmonės bus patys sąmoningi. Jei matome, kad visuomenė savotiškai nebepriima  tam tikrų priemonių, jų neįmanoma įgyvendinti, tada ir nematoma prasmės, kaip tą prievolę įgyvendinti", – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, nors diskusijos, kiek kaukės padeda ar ne, vyksta ir yra įvairių mokslinių niuansų, bet palikti rekomendaciją tą daryti prasmė yra. Kitaip bus su uždaromis erdvėmis – čia kaukes dar reikės dėvėti.

Kviečiame žiūrėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Švelninant karantiną taip pat pateikti reikalavimai, kaip turės būti organizuojama nuo pirmadienio atveriamų darželių veikla. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pateiktos ir naujos rekomendacijos dėl asmeninių švenčių organizavimo, atnaujinti reikalavimai, kaip karantino metu turi būti organizuojamos laidotuvės.

„Turime liūdnų pavyzdžių, kai švenčių organizavimas baigėsi labai liūdnai, užsikrėtę koronavirusu asmenys  vėliau net mirė“, – sakė A. Veryga.

Parengtos taisyklės ir dėl grožio paslaugų teikimo, kaip organizuoti darbą įmonėms ir valstybės įstaigoms.

REKLAMA

„Jei galima organizuoti darbą nuotoliniu būdu, ypač rizikos grupės asmenims, tą reikėtų padaryti. Tie, kurie grįžta į darbą, turėtų būti užtikrintos sąlygos dėl saugių darbo sąlygų, tikrinti darbuotojų temperatūrą“, – sakė A. Veryga.

Vyriausybė trečiadienį svarstys tolimesnius karantino švelninimus. Bus svarstoma ir dėl leidimo dirbti kavinėms viduje, vaikams grįžti į mokyklas.

Antradienį pranešta apie tris mirtis

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 12 d. duomenimis, šalyje per vakar nustatyti vos 6 nauji koronaviruso atvejai. Pasveikusių asmenų toliau daugėja – jų jau yra 850, o sergančiųjų – 587. 

REKLAMA

„Stacionare šiuo metu yra 105 asmenys, reanimacijoje – 12, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 5 asmenims, 41 asmuo su deguonies terapija“, – informavo R. Lingienė.

Ji pridūrė, kad prieš spaudos konferenciją gauta informaciją apie dar vieną Vilniaus klinikinėje ligoninės Vidaus ligų skyriuje gydyto asmens mirtį nuo koronaviruso.

Anksčiau pranešta, kad mirė dvi Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje dėl koronaviruso gydytojos Antavilių pensionato globotinės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Lingienės teigimu, informacija apie tai gauta tik žodžiu, į statistiką šie atvejai bus įtraukti tik kitą dieną.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų