Ankstyvą rytą į Klaipėdos apygardos teismą skuba uostamiesčio politikas Viačeslavas Titovas, gavęs 12 000 eurų baudą ir nuteistas už neapykantos kurstymą, melagingų prasimanymų apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą skleidimą bei šiurkštų jo vykdytos pasipriešinimo kovos menkinimą. V. Titovo nuomone, tai „žiaurus ir nežmoniškas nuosprendis”. Tad jį apskundęs siekia visiško išteisinimo.
„Man gėda už mūsų prokuratūrą, kada prokuratūra dalyvauja politiniame gyvenime Lietuvoje, čia jau galima skaityti kaip diktatūrą. Gėda skaityti kas buvo ten parašyta apeliacijoje. Man gėda už mano mylimą Lietuvą, todėl, kad prokuratūra atstovauja, valstybės vardu kaltina mane“, – sako nuteistasis Viačeslavas Titovas.
Apeliacinį skundą teismui pateikė ne tik V. Titovas, bet ir prokuroras. Jo nuomone, pirmos instancijos teismas nepagrįstai skyrė švelniausią bausmę, tad prokuroras prašo griežtesnės bausmės nuteistajam.
„Šiuo atveju yra neapykantos bylų kategorija. Kur sėjama neapykanta tarp asmenų. Tai yra pati pavojingiausia. Ir kaip pati pavojingiausia turi sulaukti, aš manau, atitinkamos ir bausmės“, – teigia prokuroras Simonas Genys.
Prokuroras teismo prašo V. Titovui skirti beveik dviejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant, bei įpareigoti atsiprašyti nukentėjusiųjų. Toks siekis šiurpina V. Titovo palaikyti į teismo posėdį atvykusius jo bendražygius:
„Aš pavaduotoja Titovo. Mes visada kartu. Aš noriu pasakyti tik vieną – aš dabar įsitikinau, kad mes negalime išreikšti savo nuomonės. Todėl – be komentarų.“
„Mano nuomonė aplamai kaltinimas yra sukeliantis neapykantą.“
Kalbėdamas teisme V. Titovas tvirtino esąs padorus Lietuvos Respublikos pilietis ir melagingų prasimanymų neskleidė, o tik paskelbė turimą NKVD sukurptą informaciją apie Adolfą Ramanauską-Vanagą. Esą kaip ją vertinti – kiekvieno žmogaus reikalas.
„Aš vertinu tai – žmogaus gynybinė pozicija. Stengiasi išvengti baudžiamosios atsakomybės, pasinaudojant žodžio laisve. Bet žodžio laisvė baigiasi ten, kur prasideda nusikaltimai“, – pridūrė S. Genys.
Politologai įsitikinę, kad V. Titovo pasisakymai visuomenėje kursto nesantaiką, o tai esą jam buvo reikšminga savivaldybės tarybos rinkimų metu.
„Jam reikėjo mobilizuoti savo rinkėjus. Ir sakyčiau, kad tai jam pavyko, nes šiandien mes matome situaciją, kad Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje būtent jo komitetas gavo 2 balsus, o netgi Lietuvos rusų partija liko už borto“, – mano politologas Jaroslov Dvorak.
Apygardos teisme apeliacinius skundus nagrinėjusi teisėjų kolegija, sprendimą turėtų skelbti spalio 17 dieną.