• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjero patarėjas, Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys buvo tiriamas dėl koronaviruso, kai jo šeimos nariams pasireiškė peršalimo simptomai.

Premjero patarėjas, Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys buvo tiriamas dėl koronaviruso, kai jo šeimos nariams pasireiškė peršalimo simptomai.

REKLAMA

„Aš buvau tiriamas [dėl koronaviruso]“, – spaudos konferencijos metu sakė G. Surplys.

Pasak premjero patarėjo, tyrimas buvo atliktas Vyriausybėje, tačiau kada tai buvo, G. Surplys neatsimena.

„Prašiausi, nes, kaip buvau minėjęs, mano šeimos keturi nariai turėjo peršalimo ligos simptomų ir aš, nenorėdamas užkrėsti kolegų, paprašiau, jeigu būtų galimybė, norėčiau išsitirti“, – kalbėjo G. Surplys.

Jis tvirtino nežinantis, ar tyrimus dėl koronaviruso pasidarė ir kiti premjero patarėjai. S. Skvernelio patarėjas sveikatos klausimais Jonais Kairys spaudos konferencijos metu teigė, kad nuo koronaviruso nesityrė.

Premjero patarėjo teigimu, tyrimas buvo atliktas, kai atsirado pakankamai reagentų ir nebuvo spūsčių patikros punktuose. G. Surplio teigimu, jis ne kartą skambino kartąja linija 1808, tačiau nei jo, nei jo šeimos narių tirtis nepriėmė.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagal galimybę, pasiklausiau, ar būtų galima išsitirti darbe ir tas buvo padaryta“, – kalbėjo G. Surplys.

Veryga valstybės vadovams siūlo tirtis kas savaitę

Praėjusią savaitė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad aukščiausi šalies vadovai turėtų būti nuolat prevenciškai tiriami, ar neužsikrėtė koronavirusu.

REKLAMA

„Jie bus tiriami esant poreikiui, pasireiškus simptomams. Tai reiškia, kad šiandien pasirašyto sprendimo vykdymas dėl prevencinių tyrimų aukščiausiems šalies vadovams nėra privalomas, o rekomenduojamas“, – teigė ministro atstovė Lina Bušinskaitė.

„Tokia praktika taikoma ir kai kuriose užsienio šalyse“, – sakė ji.

Ministro atstovės teigimu, rekomendacija atsirado po to, kai sumažėjus tyrimų srautui iš keltų, lėktuvų, mobilių patikros punktų, nuspręsta išplėsti besimptominių grupių prevencinius tyrimus dėl koronaviruso.

REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, numatyta galimybė tirti darbuotojus, kurie dirba gydymo įstaigose, kur yra užsikrėtusių darbuotojų. Taip pat slaugos įstaigų darbuotojus, nors jie gali ir neturėti simptomų. Jų patikra svarbi, nes jie dirba su didžiausioje rizikos grupėje esančiais vyresniais žmonės, kuriuos reikia maksimaliai apsaugoti“, – teigė L. Bušinskaitė.

Apie sveikatos apsaugos ministro, valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos rekomendaciją valstybės vadovams tikrintis dėl koronaviruso trečiadienį pranešė LRT laida „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, prezidentui, Seimo pirmininkui, jo pavaduotojams, premjerui, ministrams rekomenduojama tirtis dėl COVID-19 kas savaitę.

Ministro teigimu, šie prevenciniai tyrimai reikalingi, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas darbas šalyje esant ekstremaliai situacijai.

Kaip BNS informavo šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis, šiuo metu prezidentas tirtis dėl koronaviruso neketina.

„Prezidentas yra puikios sveikatos būklės, neturėjo kontaktų su asmenimis, kuriems būtų nustatytas koronavirusas, todėl šiuo metu testuotis neplanuoja“, – sakė šalies vadovo atstovas spaudai.

REKLAMA

„Toks testas saugant prezidento, jo artimųjų bei jo komandos sveikatą būtų atliktas pasireiškus viruso požymiams arba nustačius susirgimą prezidento aplinkoje. Prezidentūroje ir asmeninėje prezidento aplinkoje laikomasi itin griežtų saugumo ir susirgimų prevencijos reikalavimų“, – teigė A. Bubnelis.

Dėl koronaviruso plitimo Vyriausybė kovo 16 dieną paskelbė visuotinį karantiną, dar anksčiau – ekstremalią situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų