J. Kairys teigė, kad darbai valdant koronaviruso situaciją Lietuvoje vyksta sėkmingai. Lyginant su kitomis EBPO šalimis, sergamumas Lietuvoje 100 tūkst. Gyventojų yra 39, o, pavyzdžiui, Prancūzijoje – 203, Belgijoje – 255.
„Lietuva pagal tą rodiklį atrodo labai gerai“, – kalbėjo J. Kairys.
Pasak premjero patarėjo, Lietuvoje mirtingumas 100 tūkst. gyventojų siekia 0,9. Tuo metu Danijoje – 4,7, Vokietijoje – 3,6, Norvegijoje – 2,4.
J. Kairio teigimu, viešojoje erdvėje daug kalbama apie testavimą ir sakoma, kad atliekama per mažai testų. Premjero patarėjo teigimu, 100 tūkst. gyventojų yra padaryta 1524 testai, pagal šį rodiklį Lietuvą lenkia latviai, vokiečiai, austrai, italai, slovėnai, mažiau testuoja Airija, Izraelis, Australija, Naujoji Zelandija, Pietų Korėja.
„Tų testų ir visokių kitokių darbų, kai pasižiūrime kontekste kitų valstybių, Lietuvoje yra daroma pakankamai“, – kalbėjo premjero patarėjas.
Pasak J. Kairio, ligoninėms yra perduotos rekomendacijos, kokių vaistų reikėtų imtis esant neaiškiems simptomams. Premjero patarėjo tvirtinimu, šių vaistų pakaks, jie yra saugomi valstybės atsargose.
J. Kairio teigimu, medicinos grupės ekspertų nuomone, pagal dabar matomus rodiklius ir pagal Lietuvoje fiksuojamus ligos atvejus, galima pradėti pirmąjį karantino mažinimo etapą, nes situacija yra valdoma.
„Pradėjus švelninimą, turėtų praeiti savaitė ar pusantros, kad būtų galima pažiūrėti, kokie yra rezultatai“ – kalbėjo J. Kairys.
Pasak jo, po maždaug 10 dienų bus galima pažiūrėti į epidiomologinius tyrimus ir spręsti, ar tęsti švelninimą. J. Kairio teigimu, karantino švelninimo metu būtų galima atidaryti parduotuves, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko ir užtikrins būtinas apsaugos priemones.
Spaudos konferencijos vaizdo įrašas: