• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos policijos virtualus patrulis pastebėjo dar vieną sukčiavimo būdą – šį kartą sukčiai bando įvilioti su melagingais pranešimais apie siuntas. Įspėja gyventojus, kad nedarytų klaidos – tokių pranešimų negalima atidarinėti. Pasakė, kuo naudotis, jei išties laukiate siuntos.

Lietuvos policijos virtualus patrulis pastebėjo dar vieną sukčiavimo būdą – šį kartą sukčiai bando įvilioti su melagingais pranešimais apie siuntas. Įspėja gyventojus, kad nedarytų klaidos – tokių pranešimų negalima atidarinėti. Pasakė, kuo naudotis, jei išties laukiate siuntos.

REKLAMA

„Užsisakėte siuntą, ir kaip „tyčia“ gavote tokią sms žinutę? O gal nieko nelaukėte ir tokia žinia Jus net nudžiugino?

Deja, tai ir vėl SUKČIAI bandantys pasinaudoti Lietuvos pašto vardu ir siunčiantys kenkėjišką nuorodą - https : // post - lietuvos. com. Atidarius nuorodą, būsite nukreipti į netikrą Lietuvos pašto interneto svetainę, o vėliau prašoma Jūsų suvesti bankinės kortelės duomenis.

Atkreipkite dėmesį – sukčių nuoroda baigiasi .com, siuntėjo telefono numeris +33601109099.

Nepasiduokite sukčių atakoms, neatidarykite nuorodos, o informaciją apie galbūt tikrai planuojamą pristatyti siuntą pasitikrinkite naudojantis oficialia Lietuvos pašto interneto svetaine“, – skelbia policijos virtualus patrulis socialinėje erdvėje.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad socialiniame tinkle „Facebook“ patruliuojantis Virtualus patrulis anksčiau pranešė, kad sparčiai plinta sukčiavimo būdas, kai siuntinėjamos SMS žinutės, kad esą rašo Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir esą yra nesumokėtų administracinių baudų. Kas baisiausia, kad paspaudus ant nuorodos atidaro puslapį, kuris yra labai panašus į tikrąjį VMI puslapį.

REKLAMA

Specialistai paaiškina, kuriuos detalės išduoda, kad tai apgaulė ir į ką atkreipti dėmesį.

„Būkite atsargūs plinta „naujas“ sukčiavimo būdas. Sukčiai siunčia SMS žinutes kuriuose nurodoma, kad Jums rašo VMI: jūs turite naują pranešimą dėl nesumokėtų administracinių baudų ir nurodoma prisijungimo nuoroda.

Paspaudus ant nuorodos būsite nukelti į puslapį kuris atrodo išties kaip tikras VMI puslapis.

Netikrumą išduoda keletas detalių: originalus VMI puslapis siūlo daugiau prisijungimo būdų per išorines sistemas nei sukčių, taip pat sukčių puslapyje neveikia prisijungimas nei su VMI priemonėmis nei su el. parašu (šios parinktys neaktyvios)“, – praneša Virtualus patrulis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos policija 2021 metais priėmė sprendimą daugiau dėmesio skirti prevencijai elektroninėje erdvėje, socialiniuose tinkluose, todėl savo darbą pradėjo virtualus patrulis. Virtualus patrulis internetinėje erdvėje fiksuoja administracinius nusižengimus, užsiima nusikalstamų veikų prevencija.

Kaip tai vyksta? 

· Viešas virtualaus patrulio įspėjimas kaip komentaras soc. tinkluose arba portaluose 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

· Privati žinutė soc. tinkle „facebook“ · El. laiškas iš el. pašto [email protected] 

Pateikiame pavyzdžius, kada reaguotų virtualus patrulis: 

1. Skelbimai su siūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio; 

2. Siūlymai prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą; 

3. Grasinimai susidoroti su kitais asmenimis; 

4. Siūlymai nusipirkti vairuotojo pažymėjimą, ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą, siūlymai nusipirkti techninę apžiūrą ir pan.; 

REKLAMA

5. Narkotinių medžiagų platinimas elektroninėje erdvėje; 

6. Siūlymai investuoti į įtartinas platformas, pirkti el. būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, kitokie sukčiavimai elektroninėje erdvėje. 

Tai – pagrindinės veiklos kryptys, kuriomis dirbs šie pareigūnai. 

Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, gali pranešti virtualiam patruliui privačia žinute soc. tinkle „Facebook“ sukurtame puslapyje. 

REKLAMA

Policija kviečia kurti saugią aplinką elektroninėje erdvėje.

Generalinis komisaras Renatas Požėla anksčiau teigė, kad virtualūs patruliai reaguos tik į konkrečius teisės aktų pažeidimus ir neužsiims komentatorių cenzūra. Anot jo, kilus klausimams, kaip vertinti konkrečius atvejus, patruliai visada galės konsultuotis su kolegomis ir „priimti kolektyvinį sprendimą“. 

„Tai – akivaizdūs teisės aktų pažeidimai, pavyzdžiui, pardavinėjimas tų pačių vakcinų, kas yra draudžiama, siūlymas įsigyti narkotinių medžiagų, akivaizdus naudojimas keiksmažodžių, kito asmens įžeidinėjimas“, – tvirtino komisaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot policijos, taip pat bus vertinami skelbimai su siūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio, siūlymai prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą, grasinimai susidoroti su kitais asmenimis, siūlymai nusipirkti vairuotojo pažymėjimą, ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą, siūlymai nusipirkti techninę apžiūrą ir panašiai.

Pareigūnai tikrins ir siūlymus investuoti į įtartinas platformas, pirkti elektroniniu būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, tirs kitokius sukčiavimus elektroninėje erdvėje.

Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, raginami pranešti apie tai virtualiam patruliui „Facebook“ socialinio tinklo platformoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų