„Naujoji dauguma turėtų jau suprasti, kad yra ne opozicija, o pozicija. Vyriausybė pateikė subalansuotą biudžetą su 5 proc. neviršijančiu deficitu. Vyriausybė pateikė prie tų visų įstatymų projektų, kurie buvo, savo išvadas arba atitinkamus įstatymo projektus“, – Seime susirinkusiems žurnalistams teigė laikinai premjero pareigas einantis Saulius Skvernelis.
Politiko teigimu, pagal įstatymą, pensijų indeksavimas apskritai negali būti, todėl Vyriausybė pateikė įstatymo projektą, kad būtų vertinami ne du rodikliai – BVP kritimas ir vidutinis darbo užmokestis, bet vienas. Šiam indeksavimui, anot S. Skvernelio, kitų metų biudžete yra numatytos lėšos.
Kalbant apie vadinamąjį prezidentinį indeksavimą, pasak S. Skvernelio, yra pateiktas įstatymo projektas, kad toks indeksavimas nebūtų taikomas.
„Viskas yra sudėliota taip, kaip turi būti. Ir reikėtų paprasčiausiai imti ir pradėti dirbti kaip pozicija, o ne kaip opozicija“, – įsitikinęs S. Skvernelis.
Vyriausybė vakar nesprendė 13 pensijos klausimo. S. Skvernelio teigimu, visi sprendimai, kurie susiję su kitų metų biudžetu, yra išimti iš darbotvarkės.
„Nebūtų labai korektiška, jei mes pritartume, o po to nauja Vyriausybei reikėtų atsukinėti tuos sprendimus, jeigu turės kitokią nuomonę“, – teigė S. Skvernelis.
Premjero pareigas laikinai einančio politiko tvirtinimu, pagal tai, kokį projektą parengė ministerija, 13 pensija yra diskusinis klausimas.
Šiuo metu svarstomame 2021-ųjų biudžeto projekte numatyta, kad biudžeto deficitas kitais metais sieks 5 proc., tačiau Valstybės kontrolė 2021-iesiems prognozuoja didesnį 5,7 proc. deficitą.
Apie riziką, kad deficitas kitąmet bus didesnis nei 5 proc., yra kalbėjęs ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.