„Nidos verslininkai, kurie atsidarydavo ir dirbdavo tik vasaros sezono metu – tai jiems ši vasara buvo auksinė. Oras buvo geras ir iš tokių žmonių jokių nusiskundimų negirdėjome. Jie džiaugėsi, kad nebuvo koronaviruso ir lietuviai pilnai užpildė viešbučius bei privatų sektorių“, – tv3.lt kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.
Pasak mero, buvo ir kita verslininkų grupė, kurie daugiausiai pajamų gaudavo iš vokiečių turistų, tai jų pajamos buvo prastos. Smarkiai krito ir prekiaujančių suvenyrais pajamos, nes užsieniečiai buvo pagrindiniai suvenyrų pirkėjai. Laivai, kurie plukdė centralizuotas grupes – taip pat turėjo mažiau pajamų.
„Bet tikrai išgyvensime iki kitos vasaros. Iš pradžių galvojome, kad gali būti žymiai blogiau. Teko kalbėti su Turkijos ambasadoriumi ir kitais – tai mes tikrai turime džiaugtis ir dėkoti, kad viskas pavyko“, – teigė D. Jasaitis.
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad birželio mėnesį Palangos verslai neatsiliko nuo praėjusių metų pajamų.
„Liepą ir rugpjūtį mes viršijome pajamas, kurios buvo praėjusiais metais. Preliminariais skaičiais – viršijome nuo 5 iki 10 proc. Šią vasarą kavinės ir restoranai pastebėjo, kad poilsiautojams ir eilėse teko laukti, Palangos kurortas buvo populiarus.
Žinoma, kiekvienas verslininkas atskirai galėtų pasakyti, ar jie padidino savo įstaigos užimtumą, ar jie sugebėjo daugiau parduoti, bet bendrai pajamos tikrai pakilo“, – sakė I. Valaitienė.
Nidą užėmė jaunimas: daug skundų dėl triukšmo
Neringos meras D. Jasaitis pastebėjo, kad šiemet vokiečių turistų buvo mažiau, o daugiau Lietuvos jaunimo, todėl ir triukšmo daugiau.
„Mes pastebėjome, kad šią vasarą pas mus buvo daug daugiau jaunimo. Turime pripažinti, kad triukšmo ir šurmulio mieste buvo taip pat daugiau.
Vokiečiai linkę viską daryti pagal grafiką ir jau 23 val. eina miegoti. Mūsų jaunimas iki 3 nakties mėgsta pabrazdinti su gitaromis ir visa kita. Nusiskundimų tikrai buvo nemažai, bet yra kaip yra“ , – teigė D. Jasaitis.
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė pastebėjo, kad kai kurie svečiai buvo pripratę vykti į užsienio kurortus, todėl matėsi aukštesnis jų vertinimų lygis: „Dalis svečių tikrai buvo įnoringi, verslui teko išklausyti nemažai pastabų ir prisitaikyti prie jų lūkesčių.“
Pataria, kad idealiausias metas atostogoms – rugsėjis
Neringos meras teigė, kad idealiausias metas atostogauti Lietuvos pajūryje – tai rugsėjo mėnuo.
„Kam nereikia Rugsėjo 1-ąją leisti vaikų į mokyklą – tai rinktis poilsį rugsėjo mėnesį yra pats protingiausias ir racionaliausias dalykas. Jei aš rinkčiausi poilsį Kuršių nerijoje, tai pasirinkčiau tik rugsėjo mėnesį“, – sakė vyras.
Meras vardino ir pliusus. Pasak jo, Kuršių mariose šviežiai gaudoma žuvis, kuri bus pigesnė. Rugsėjį jūroje vanduo būna geriausias ir šilčiausias.
Turistų tuo metu būna mažiau. Kas mėgsta grybauti, tai padeda dygti grybai. Galima lengvai bet kur parkuoti automobilį.
Įvažiavimo rinkliava yra 5 eurai, o nebe 30 eurų. Pasak mero, jau galima derėtis dėl kainų viešbučiuose ir visur kitur. Oras dažniausiai būna panašus kaip liepą ir rugpjūtį.
Jam antrino ir I. Valaitienė, kad rugsėjis yra idealus metas atostogoms, jei yra aksominis ruduo ir geri orai.
„Gatvės ištuštėja, poilsiautojų srautai sumažėja ir visur ramybė. Jei dar saulutė lepina – tai galima kopose pasimėgauti saulės voniomis. Visos kavinės dar dirba ir savaitgaliais dar vyksta įvairių renginių ir muzikinių vakarų.
Rugsėjo mėnesį apgyvendinimo kainos būna ženkliai mažesnės – iki rugsėjo vidurio, jos krenta apie 40 proc. palyginus su vasaros sezono kainomis. Darbo dienomis tos kainos dar mažesnės, o savaitgalį gali truputį šoktelėti, ypač, jei yra geri orai ir paklausa“, – teigė I. Valaitienė.