„Šiandien mačiau laišką, kad yra atsakyta į klausimus“, – Eltai teigė komisijos pirmininkas Vytautas Bakas.
Pasak V. Bako, prezidentas Gitanas Nausėda į komisijos pateiktus klausimus dar neatsakė. Jis taip pat pabrėžė, kad komisija kreipėsi į specialiąsias tarnybas, prašydama išslaptinti tam tikrus, su tyrimo medžiaga susijusius, dokumentus.
„Dabar liko sulaukti atsakymų iš prezidento Nausėdos. Taip pat kreipėmės į specialiąsias tarnybas su prašymu išslaptinti kai kuriuos svarbius dokumentus, kuriuos, mūsų nuomone, viešojo intereso požiūriu yra svarbu išslaptinti“, – tikino jis.
Uždarame posėdyje liudijo VSD pareigūnas
Komisijos pirmininkas akcentavo, kad trečiadienį vykusio uždaro išvažiuojamojo posėdžio metu liudijęs Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas patvirtino kai kurias pranešėjo atskleistas aplinkybes.
„Tai buvo vienas iš pareigūnų, kuris vykdė pavedimą tikrinti kandidato į prezidentus aplinką. Mes gavome tam tikrų aplinkybių patvirtinimą, kad buvo renkama kontržvalgybinę riziką kelianti informacija. Žmogus patvirtino, kai kurias aplinkybes, kurias patvirtino pranešėjas ir kurias nustatė komisija“, – po posėdžio Eltai komentavo V. Bakas.
Pirmininkas patikino, kad jau pradedama rengti tyrimo išvada, kurios pirminį variantą komisija svarstys jau kitą savaitę.
ELTA primena, kad Seimo įsteigta specialioji VSD pranešėjo komisija siekia atsakyti į klausimus, ar 2019 metų prezidento rinkimų kampanijos metu žvalgyba teisėtai rinko informaciją apie kandidatus, jų aplinką, kaip tvarkė ir ar kam nors perdavė tokią informaciją.
Taip pat siekiama išsiaiškinti, ar pastarojoje kampanijoje buvo panaudoti SEB banko klientų duomenys, kokias rinkimines išlaidas patyrė kandidatai. Keliami klausimai ir dėl rinkimus laimėjusio prezidento G. Nausėdos ryšių su Baltarusijos trąšų verslo atstovais. Be to, komisija nori išsiaiškinti, ar po pranešėjo kreipimosi teisėsaugos institucijos – Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bei Generalinė prokuratūra – tinkamai įvertino gautą informaciją.
Komisija savo išvadą ir nutarimo projektą Seimui turėjo pateikti iki kovo 10 d., tačiau prasidėjus pavasario sesijai komisijos darbas pratęstas iki kovo 26 d.