K. Navickas tikina, kad žinią apie tapimą Seimo nariu sužinojo važiuodamas į ketvirtadienį prasidėjusią tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi... 2023“.
„Pakankamai šviežia ir nelabai, ką galiu daugiau komentuoti“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė K. Navickas.
Ministras teigė, kad apsisprendė būti Seimo nariu.
„Dalyvaudamas rinkimuose apsisprendžiau, kad dalyvausiu rinkimuose. <...> Atsisakyti neketinu“, – kalbėjo K. Navickas.
Jis teigė, kad kol kas nežino, kokiame komitete dirbs, bet pagal kompetencijas matytų save Kaimo reikalų arba Aplinkos apsaugos komitete.
„Bet tai bus frakcijos sprendimas“, – sakė būsimasis Seimo narys.
„Tikrai nustebau, tikrai nesitikėjau“, – pridūrė jis.
Mykolas Majauskas į Seimą buvo išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą, tad jam atsisakius parlamentaro mandato, į Seimą patenka likęs pirmas „už brūkšnio“ – K. Navickas.
M. Majauskas žadėjo, kad į politika nebegrįš ir nedalyvaus kitais metais vyksiančiuose rinkimuose.
„Per daugiau nei 10 metų politikoje daug išmokau, daug sužinojau, turėjau galimybę prisidėti prie svarbių Lietuvai darbų ir esu už tai labai dėkingas. Dabar verčiu naują puslapį ir imsiuosi naujų iššūkių“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį sakė M. Majauskas.
Jis neatskleidė, kur toliau dirbs.
„Šiandien sprendimas tik tai vienas – atsisakyti Seimo nario mandato, tą padaryti neskubėsiu, susidėliosiu dokumentus, artėjančią savaitę kreipsiuosi į VRK su prašymu naikinti mandatą.
Esu gavęs keletą pasiūlymų iš privataus sektoriaus, esu gavęs pasiūlymų ir iš skirtingų politinių organizacijų, bet esu apsisprendęs grįžti į privatų sektorių“, – teigė politikas.
„Ieškosiu naujos veiklos, imsiuosi naujų iššūkių“, – pridūrė jis.
M. Majauskas tikino, kad galutinai traukiasi iš politikos ir nedalyvaus kitais metais vyksiančiuose rinkimuose, kurių bus netgi treji: prezidento, Europos Parlamento ir Seimo.
„Ketverius metus dirbau Vyriausybėje, metus dirbau Vilniaus savivaldybėje, šešerius – Seime. Reikia turėti saiko“, – šyptelėjo M. Majauskas.
Mykolas Majauskas (Fotobankas)Morkūnaitė-Mikulėnienė: nenustebino
Konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, kad M. Majauskas ją informavo apie sprendimą trauktis iš Seimo.
„Formaliai nesame vienos frakcijos nariai jau kurį laiką, bet kadangi jo pasitraukimas sąlygoja naujo nario atėjimą į mūsų frakciją, jis pranešė, padėkojo už bendrą darbą, pasilinkėjom vieni kitiems sėkmės ir tiek žinių“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Ji tvirtino, kad toks M. Majausko sprendimas per daug nenustebino.
„Nepasakyčiau, kad labai netikėta. Tas darbas politikoje labai dinamiškas, natūralu, kad kiekvienas žmogus, atidavęs nemažą laiko kiekį darbui Seime ar politikoje, anksčiau ar vėliau turi ir kitų ketinimų. Asmeniškai, nebuvo labai netikėtas sprendimas“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Ingrida Šimonytė BNS FotoApie savo sprendimą M. Majauskas ketvirtadienio rytą paskelbė „Facebook“.
„Atsisakau Seimo nario mandato ir grįžtu į privatų sektorių. Per dešimt metų Lietuvos politikoje sutikau be galo daug nuostabių žmonių – esu dėkingas visiems su kuriais teko galimybė dirbti kartu. Išmokau valstybės valdymo reikalų, turėjau galimybę prisidėti prie svarbių Lietuvai darbų. Metas naujiems iššūkiams!“ – rašo jis.
Į parlamentą jis buvo išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų sąrašą. Šiemet vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose M. Majauskas siekė Vilniaus mero posto, tačiau į antrą turą nepateko.
M. Majausko vietą Seime turėtų užimti žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Pernai gruodžio pradžioje politikas pašalintas iš TS-LKD, nes nevykdė partijos prezidiumo įpareigojimo ir su Vyriausybe nesuderino siūlymų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų.
Netrukus po to M. Majauskas atsistatydino iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkų, pasitraukė iš TS-LKD frakcijos Seime.
Pastaruoju metu jis dirbo Mišrioje Seimo narių grupėje, priklausė Kultūros komitetui.