• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Seime vyksiančios konferencijos dalyviai aptars Lietuvos šaulių sąjungos (LŠA) vaidmenį šalies kariuomenėje.

Ketvirtadienį Seime vyksiančios konferencijos dalyviai aptars Lietuvos šaulių sąjungos (LŠA) vaidmenį šalies kariuomenėje.

REKLAMA

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) ir LŠS surengtame renginyje taip pat bus diskutuojama apie šaulių indėlį į gynybą ir krizių valdymą.

Konferencijos dalyvius sveikins Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Juozas Olekas, krašto apsaugos viceministras Karolis Aleksa, Lietuvos kariuomenės vadas gen. Raimundas Vaikšnoras.

Renginyje planuojama apžvelgti šaulių dalyvavimą Nepriklausomybės kovose bei Šaulių sąjungos vietą gynybos planuose XX a. ketvirtajame dešimtmetyje. Pranešimus apie tai skaitys Seimo Laikinosios Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos draugų grupės narys, prof. Valdas Rakutis, LŠS atstovaujantis dr. Audrius Skaistys, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Istorijos katedros profesorius Jonas Vaičenonis.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip informuojama pranešime žiniasklaidai, LŠS vado pavaduotojas plk. ltn. Gediminas Latvys pristatys, kokius pajėgumus kuria ir plėtoja šiandien Šaulių sąjunga. Vyriausybės kanclerio pavaduotojas, Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas (NKVC) Vilmantas Vitkauskas paanalizuos šaulių indėlį krizių valdymo sistemoje, o Lietuvos kariuomenės Karo komendantūrų valdybos vadas plk. Danas Mockūnas kalbės apie Šaulių sąjungos pajėgumų integravimą į Ginkluotąsias pajėgas ir bendrą šaulių karinį rengimą su Lietuvos kariuomene.

REKLAMA

Konferenciją užbaigs LŠS vado plk. ltn. Lino Idzelio moderuojama diskusija „Ar rengiamės ateities karui. Koks LŠS vaidmuo?“.

106-erius metus skaičiuojanti LŠS yra valstybės remiama savanoriška, pilietinės savigynos visuomenės organizacija. Jos tikslas yra stiprinti valstybės gynybinę galią, ugdyti pilietiškumą ir tautinį sąmoningumą, plėtoti valstybės gynybos švietėjišką veiklą, teikti  pagalbą policijai ir civilinei saugai.

Šauliai veikia pagal Seimo priimtą atskirą organizacijos įstatymą ir statutą. Kiekvienas Lietuvos pilietis savanoriškai gali tapti organizacijos nariu ir save realizuoti veikdamas karybos, sporto ir kultūros srityse. Šauliškoms idėjoms visoje Lietuvoje šiandien neabejingi beveik 17 tūkst. piliečių nuo 11 metų amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų