Kaip teigiama teismo pranešime, net ir tuo atveju, jei nuteistojo pakartotinio nusikalstamo elgesio rizika identifikuojama kaip žema, tai nėra neabejotinas pagrindas nuteistajam taikyti lygtinį paleidimą.
„Priešingai, bet kuriuo atveju reikalinga vertinti nuteistojo elgesį viso laisvės atėmimo bausmės atlikimo laikotarpiu, jo pokytį, ypač, jei pakartotinio nusikalstamo elgesio rizika kaip žema identifikuojama jau nuo pirminio vertinimo“, – nurodė teismas.
Ši nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.
Kalėjimų tarnybos Lygtinio paleidimo komisijos vasario 19-osios nutarimą dėl V. Šiliausko lygtinio paleidimo atlikus trečdalį bausmės skundė Alytaus apylinkės prokurorė Rasa Urbienė.
Teismas nustatė, kad nuteistasis bausmės atlikimo metu demonstravo tam tikrus teigiamus elgesio pokyčius, bet jo resocializacijos procesas vis dar nėra pakankamai stabilus ir patikimas, kad būtų galima daryti išvadą apie sėkmingą integraciją į visuomenę.
Pabrėžiama, jog V. Šiliausko įvykdytas nusikaltimas buvo sistemingas ir ilgai trunkantis, tai rodo nusikalstamą elgesį nebuvus atsitiktinį, o gerai suplanuotą.
Teismas itin neigiamai vertino nuteistojo argumentą, kad jam skirtas septynerių metų draudimas dirbti valstybės tarnyboje iš esmės užkerta kelią naujo nusikaltimo padarymui.
„Aptartas argumentas atskleidžia nuteistojo nuostatas, jog jo nusikalstamo elgesio raiškai įtakos turi tik teismo jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė, o ne jo paties pastangos ir nenoras pakartotinai nusikalsti“, – nurodė teismas.
Jis taip pat pabrėžė, kad V. Šiliauskas nusikalto turėdamas stiprius šeiminius ryšius, bet jie neapsaugojo nuo nusikaltimo įvykdymo, todėl nėra pagrindo spręsti, kad apsaugotų lygtinio paleidimo atveju.
Už rekordinio 260 tūkst. eurų kyšio paėmimą V. Šiliauskui skirta trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jis Kauno kalėjime kali nuo praėjusių metų vasario 29-osios.
Kaip skelbė BNS, V. Šiliauskas nuteistas už tai, kad eidamas savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas 2021–2022 metais savo naudai tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš statybų bendrovės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno minėto dydžio kyšių.
J. Kriaučiūnas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, nes bendradarbiavo su teisėsauga.