• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pirmadienio Lietuvoje į kirpyklas plūsta moterys ir vyrai, vaikai nužygiavo į darželius, o vakare senjorai jau gali eiti ir į bažnyčią.

Nuo pirmadienio Lietuvoje į kirpyklas plūsta moterys ir vyrai, vaikai nužygiavo į darželius, o vakare senjorai jau gali eiti ir į bažnyčią.

REKLAMA

Ar iš tiesų laikas sušvelninti karantino sąlygas? Apie tai kalbėjome su medicinos mokslų daktaru, profesoriumi Vytautu Usoniu.

Laba diena. Pirmadienį atlaisvėjo karantinas. Vaikai kai kurie pradėjo eiti į mokyklas, senjorai jau laukia vakarinių mišių, moterys, matyt, suskubo į grožio salonus. Kaip jūs vertinate tokį atlaisvinimą?

Laba diena. Pirmiausiai aš pakartosiu tai, ką visi sako. Taip, nuo šios dienos – atlaisvinimas, tačiau karantinas nesibaigė ir virusas niekur nedingo. Tai turbūt pagrindinė žinia šiandien net ir esant laisvesniam karantinui.

Tiesiog atėjo tas laikas atlaisvinti karantiną dalinai todėl, kad esam geriau pasiruošę. Geriau pasiruošę visuose etapuose, galų gale apsirūpinom apsaugos priemonėm, dezinfekantais, visuomenė išmoko, išgirdo apie šitą virusą, kaip reikia nuo jo saugotis. O tai reiškia, kad saugumą mes šiandien galim pasiekti jau kitokiom priemonėm, ne per labai griežtus draudimus, kaip buvo pradžioj, bet jau žymiai laisvesnėm sąlygom.

REKLAMA
REKLAMA

Mes patys įvairaus amžiaus žmonės, įvairių socialinių grupių, profesijų žmonės, jau patys turėtumėm daugiau pasirūpint savo sveikata.

REKLAMA

Kaip jūs žiūrit į tai kaip specialistas, kad nuo pirmadienio daugiau vaikų keliauja į darželius? Jeigu iki šiol buvo tik medikų vaikai, dabar ir kitų profesijų tėvai, kurie turi eit į darbą, jų vaikai keliaus į darželius. Sakoma, kad vaikai yra tie, kurie lengviausiai perserga besimptome forma, bet vis tiek jie daugiausiai gali išnešiot?

Vaikai yra ta didžioji epidemijos varomoji jėga ta prasme, kad jie sirgdami labai lengvai arba, būdami besimptomiai nešiotojai, jie gali atnešti užkratą iš savo šeimos į vaikų kolektyvą, vaikų kolektyve gali pasikeisti tuo užkratu, išplatinti jį ir kiti vaikai tą užkratą, būdami sveiki, gali parnešti į savo namus.

REKLAMA
REKLAMA

Ir čia vieno recepto nėra, faktas tas, kad vaikai ateina į kolektyvą šiandien. Neaišku, ar tie vaikai yra testuojami, ypač tai svarbu iš šeimų, kur gali būti gydomi susirgę lengvomis formomis, tokie vaikai yra potencialus infekcijos šaltinis. Ir apie tai visi kalbam. Ir pabrėžiama tai, kad neatnaujinama vaikų ikimokyklinių įstaigų veikla, tiesiog švelninamos karantino sąlygos.

Dabar kitas dalykas – nuo pirmadienio atsidarė grožio salonai. Kaip jūs tai vertinat? Ar iš tiesų ten viskas gerai gali būti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gerai vertinu, visi būsim gražesni.

Taip, bet ar iš tiesų pavyks išlaikyt tą atstumą dviejų metrų, ar visos privalomosios priemonės bus išlaikytos?

Čia vėl turbūt turim grįžti prie kalbos apie tai, kad mes visi turim prisiimti daugiau atsakomybės. Šiandien jau labai gerai žinomos rizikos grupės. Jeigu žmogus priklauso rizikos grupei – toks žmogus turi labai rimtai pasvert, ar jam būtina pasinaudot grožio salonų paslaugom, gal geriau būt truputį mažiau gražiam, bet saugesniam.

REKLAMA

Irgi nuo šiandienos mes galėsim eit į lauko kavines. Sakoma, kad tas atstumas metras ar du, tačiau jeigu sėdi žmogus prie stalo, jis valgo ar geria, su kauke jis nebus. Tai kaip čia elgtis – ar geriau neiti?

Matot, čia kiekvienas turim nuspręst, kas mums yra didesnė vertybė. Ar iš tikrųjų taip absoliučiai neįmanoma pabendraut su draugais, giminėm kokiais kitais būdais, negu einant į kavinę. Tiesiog kiekvienas turim nuspręst. Tačiau epidemiologijos dėsniai yra paprasti – virusas su seilių lašeliais (pasiekia – red. past.) apie du metrus, netgi daugiau. Nuo vėjo intensyvumo, kosint, čiaudint – vidurkio nėra. Ir dar kartą patys turim nuspręsti, ar norim didinti riziką, ar mums tai yra svarbiau už mūsų saugumą – kiekvieno mūsų klausimas.

REKLAMA

Ačiū už pokalbį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų