Naujajam kariuomenės vadui renginio metu buvo perduotas Lietuvos kariuomenės skeptras, vėliava bei ženklas.
Ceremonijoje dalyvavęs prezidentas Gitanas Nausėda gyrė per kadenciją Valdemaro Rupšio nuveiktus buvusio kariuomenės vado darbus, stiprinant Lietuvos gynybą.
„Per pastaruosius penkerius metus generolas V. Rupšys daug nuveikė stiprindamas Lietuvos kariuomenę, o kartu ir mūsų valstybę. Jam teko atsakinga užduotis tęsti mūsų ginkluotųjų pajėgų modernizaciją, mokantis iš Rusijos karo prieš Ukrainą. Generolas V. Rupšys užtikrino kad Lietuvos kariuomenės turima ginkluotė, karinė technika, galų gale, mūsų karių parengimas atitiktų šiuolaikinius NATO standartus“, – akcentavo G. Nausėda.
„Kariuomenės vadas tobulino karo prievolės ir rezervo sistemą, prisidėjo prie socialinių sąlygų gerinimo, plėtojo karinį rengimą kartu su mūsų sąjungininkais. Per šį laikotarpį matėme kaip užtikrintai Lietuvos kariuomenė prisitaikė prie NATO strategijos ir požiūrio į kolektyvinę gynybą pokyčių“, – sakė šalies vadovas.
Visgi prezidentas užtikrino, kad naujasis kariuomenės vadas R. Vaikšnoras taip pat turi visas šioms pareigoms reikalingas savybes.
„Gerbiamieji, neabejokit, kad naujasis kariuomenės vadas generolas R. Vaikšnoras turi visas savybes ir organizacinius gebėjimus reikalingus vadovauti vienai svarbiausių valstybės institucijų. Artimiausiu metu generolui R. Vaikšnorui teks esminė užduotis mūsų šalyje priimti Vokietijos brigadą ir integruoti ją bei Jungtinių Amerikos Valstijų rotacines pajėgas“, – svarbiausią naujojo kariuomenės vado uždavinį įvardino šalies vadovas.
G. Nausėda išreiškė lūkestį, kad naujajam kariuomenės vadui taip pat pavyks įgyvendinti tikslą iki 2030 metų Lietuvoje įsteigti diviziją.
Renginio metu krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas R. Vaikšnorui taip pat įteikė vardinį ginklą ir simbolinę Lietuvos didžiojo etmono buožės kopiją.
„Šiandieną svarbi diena Lietuvos kariams – išlydime senąjį Lietuvos kariuomenės vadą ir pasitinkame naująjį. Ant naujojo lyderio pečių nuguls rimta atsakomybė – būti pokyčių priekyje ir kartu su mūsų drąsiais kariais kurti saugesnę Lietuvą“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.
„Lietuvos ir Europos geopolitinė situacija išlieka įtempta, grėsmių gausa ir nuolatinis nestabilumas reikalauja greitų ir ryžtingų veiksmų mūsų šalies gynybos srityje. Nebeturime prabangos laukti, tikėdamiesi geresnių laikų. Šiuo metu privalome telkti visuomenę, prisidėti prie gynybos, didinti jos atsparumą, integruoti inovacijas karinėse struktūrose, stiprinti savo kariuomenės pajėgumus ir sukurti tinkamas sąlygas sąjungininkų atvykimui“, – akcentavo jis.
Naujajam Lietuvos kariuomenės vadui sėkmės linkėjo ir V. Rupšys.
„Pažįstu naująjį kariuomenės vadą generolą Raimundą Vaikšnorą labai gerai. Kariuomenė ir mūsų kariai turės gerą, patyrusį, garbingą ir racionalų vadą. Linkiu jam stiprybės, išminties priimant Lietuvai, tautai ir kariams reikalingus sprendimus“, – ceremonijos metu teigė kadenciją baigęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
„Tegu ateinantys metai būna taikos, klestėjimo metai Lietuvai, kariuomenei ir visiems mūsų žmonėms“, – palinkėjo jis.
Ceremonijoje dalyvavo prezidentas G. Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, krašto apsaugos ministras Laurynas Kaščiūnas, Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų dislokuotų pajėgų bei vienetų vadai. Taip pat NATO karinio komiteto pirmininkas, NATO Šiaurės Rytų korpuso vadas, Estijos, Latvijos ir Portugalijos kariuomenių vadai, užsienio šalių gynybos atašė, nevyriausybinių organizacijų vadovai bei kiti svečiai.
Seimas patvirtino R. Vaikšnoro kandidatūrą į kariuomenės vadus dar birželį, o prezidentas pasirašė atitinkamą dekretą liepos 16 d.
ELTA primena, kad 1970 metais gimęs R. Vaikšnoras yra baigęs Lietuvos karo akademiją, Jungtinius vadų ir štabo karininkų kursus Baltijos gynybos koledže Estijoje ir Sausumos pajėgų karo koledžą Jungtinėse Amerikos Valstijose.
R. Vaikšnoras Lietuvos kariuomenėje dirba jau 33 metus, yra ėjęs Pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vado pareigas, vadovavęs Sausumos pajėgoms, vykdęs Gynybos štabo viršininko pavaduotojo operacijoms pareigas, paskutiniu metu dirbo NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Briunsiume štabo viršininko pavaduotoju koviniam rengimui.
Pagal Konstituciją, kariuomenės vadą penkeriems metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.
Karas Ukrainoje kilo todėl, kad Putinas norėjo viską apžioti pats vienas. Kinai neprisijungė, nes yra vis dar nepasiruošę- jiems reikia savo ginkluotąsias karines pajėgas paruošti karui su USA. Europa- atitinkamai- turi ruoštis karui su Rusija ir ARABAIS.
Iš to tie skaičiavimai, kada kuri valstybė paruoš savo armijas.
Vokiečiai savo armiją žada parengti per penkis metus.