• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį planuojamas mitingas prieš vyriausybės siūlomą NT mokestį – mitinge planuoja rinktis gyventojai iš visos Lietuvos. Mitingo organizatorius Raimondas Šimaitis įvardijo problemas, kurias mato vyriausybės siūlomame NT mokestyje – pasak jo, naujas mokestis yra nesąžiningas, mat NT savininkai ir taip moka daug mokesčių, be to didins socialinę atskirtį.  

Ketvirtadienį planuojamas mitingas prieš vyriausybės siūlomą NT mokestį – mitinge planuoja rinktis gyventojai iš visos Lietuvos. Mitingo organizatorius Raimondas Šimaitis įvardijo problemas, kurias mato vyriausybės siūlomame NT mokestyje – pasak jo, naujas mokestis yra nesąžiningas, mat NT savininkai ir taip moka daug mokesčių, be to didins socialinę atskirtį.  

REKLAMA

Seimas spalio 10-ąją po svarstymo pritarė naujoms NT mokesčio įstatymo pataisoms, tačiau valdančiajai koalicijai nesutariant dėl naujo mokesčio modelio, klausimas išbrauktas iš šios savaitės Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės. Taip įstatymo pataisų paskutinis svarstymas ir balsavimas nukeltas į lapkritį, nebent Seimo valdyba ar seniūnų sueiga grąžintų jas į darbotvarkę. 

Pataisomis siūlyta nustatyti 0,05-4 proc. (dabar – 0,5-3 proc.) komercinio ir gyvenamojo NT mokesčio „žirkles“, o konkrečius tarifus palikti tvirtinti savivaldybėms. Būtų neapmokestinama pagrindinio būsto vertės dalis, neviršijanti 1,5 konkrečios savivaldybės NT verčių medianos (vidutinės būsto vertės). Savivaldai siūloma leisti nusistatyti didesnį NT mokestį, jeigu statinys neturėtų suformuoto žemės sklypo.

REKLAMA
REKLAMA

Nauji NT mokesčio tarifai įsigaliotų nuo 2025 metų, o pirmasis mokėjimas būtų 2026 metais.

Naujasis NT mokestis susilaukė nemažai kritikos ne tik iš opozicijos, bet ir valdančiosios koalicijos politikų.

REKLAMA

„Aš manau, kad pagrindinis gyvenamas būstas turėtų būti neapmokestinamas, net jeigu ir Seimas pritartų šitam naujam nekilnojamo turto modeliui“, – sakė Laisvės partijos frakcijai priklausantis Seimo narys Vytautas Mitalas.

Pasiūlymą sukritikavo ir prezidento patarėja irena Segalovičienė.

„Kur yra tas konceptas atidirbtas ir už kurį galima kovoti ir sakyti, kur mes tas lėšas panaudosime, žmonės, konsoliduokimės. Tikrai akivaizdu, kad Seime dar bus daug diskusijų, labai daug klausimų neatsakyta“, – antradienį Žinių radijui sakė prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais“, – antradienį Žinių radijui sakė prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį, prie Seimo organizuojamas mitingas prieš NT mokesčio pakeitimus. TV3.lt susisiekė su mitingo organizatoriumi Raimondu Šimaičiu. Jis įvardijo kelias priežastis, kodėl ketvirtadienį organizuojamas mitingas.

Organizatorių teigimu, NT mokestis didins atskirtį ir skurdą

Mitingo organizatoriaus Raimondo Šimaičio teigimu, gyventojai ir taip moka kelis mokesčius, norėdami išlaikyti gyvenamąjį būstą, tad papildomas mokestis – neteisingas žingsnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mokestis už nuosavus namus yra iš esmės ydingas. Žmogus tam kad pasistatyti namus dirbo, gavo atlyginimą ir nuo jo mokėjo mokesčius. Vėliau pirko statybines medžiagas, mokėjo PVM. Net ir šiandien, gaudamas statybų leidimą jis sumoka infrastruktūros mokestį. Mokestis už gyvenamąjį būstą yra iš principo neteisingas, nes žmogus, įsigydamas būstą jau kelis kartus susimokėjo mokesčius“, – teigė R. Šimaitis.

REKLAMA

Mitingo organizatoriaus teigimu, svarstomas NT mokestis toliau didintų skurdą ir socialinę atskirtį. Taip pat, pasak mitingo organizatoriaus, mokestis prisidės prie nesaugumo jausmo kūrimo.

„Mokestis taikomas ne laiku ir ne vietoje, žinant bendrą ekonominę situaciją – yra paskelbta, kad apie 20 proc. gyventojų gyvena prastai.

Tai yra ne tik finansinė, bet ir moralinė problema. Išmušamas saugumo pagrindas iš po žmogaus kojų. Yra sukuriamas absoliutus nesaugumo jausmas, mat žmogus praradęs darbą galimai nesugebės sumokėti mokesčių ir atsidurs gatvėje“, – sakė R. Šimaitis.

REKLAMA

Kritikuoja plačius rėžius

Vyriausybės siūlomame NT mokestyje numatomi gana platūs rėžiai NT –  pataisomis siūlyta nustatyti 0,05-4 proc. (dabar – 0,5-3 proc.) komercinio ir gyvenamojo NT mokesčio „žirkles“, o konkrečius tarifus palikti tvirtinti savivaldybėms. Anot G. Skaistės, šis „platus diapazonas“ atsirado diskutuojant su savivaldybių asociacija, jog savivalda ir bus institucija, kuri įgyvendins šio mokesčio modelį, nustatys tarifus, kadangi jo pajamos keliautų savivaldai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mitingo organizatoriaus teigimu, numatyta 4 proc. viršutinė riba yra gerokai per didelė. Pasak jo, kitų šalių praktika rodo, jog neapmokestinamos būsto dalies, vertinant medianą, bus atsisakyta.

 „Jeigu mokestis sieks 4 proc., per 25 metus mes padovanosime savo namus valstybei. Medianų nebeliks, dėl to galite būti ramūs. Nei vienoje EU valstybėje, kur įvedė NT mokestį, medianų nebeliko. Mokėsim nuo bet kurio būsto, nuo pirmo cento“, – teigė R. Šimaitis.

REKLAMA

Nors panašūs NT mokesčiai egzistuoja kitose Europos šalyse, mitingo organizatoriaus teigimu, prieš NT savininkus, reikėtų įvertinti pajamų skirtumus, tarp skirtingų šalių.

„Aš esu gyvenęs Danijoje ir mokėjęs NT mokestį. Tad gerbiamai premjerei galiu pasakyti taip – prieš įvedant NT mokestį, reikėtų nukopijuoti kitų Europos šalių pajamas. Danijoje vidutinė pensija yra 2000 eurų „ant popieriaus“ –  jeigu pensininkas Lietuvoje tiek gautų, gal susimokėti tūkstantį eurų mokesčių per metus ir būtų nieko tokio. Tai gal pradėkime nuo pajamų suvienodinimo su Europos sąjungos šalimis. Pabandykite išgyventi iš minimalaus atlyginimo, jei tarkime esate paveldėję NT turtą iš giminaičių ir turite kas mėnesį dar 100 ar 200 eurų sumokėti mokesčių“, – sakė R. Šimaitis.

REKLAMA

Jis taip pat pabrėžė, jog savivaldybės didelę dalį turimo biudžeto iššvaisto, tad pirmiausiai reikėtų kalbėti apie tinkamą lėšų panaudojimą, o ne papildomus mokesčius.

„Vyriausybei ir savivaldybėms reikėtų pradėti ne nuo papildomo apmokestinimo, o nuo savų pinigų susiskaičiavimo. Nustoti pinigus švaistyti į kairę ir į dešinę. Kaip yra versle – jeigu gyvensi iš pinigų kurių neuždirbai, iš būsimo pelno, tu bankrutuosi. Mūsų valstybė eina į bankrotą, klimpsta į vis didesnes skolas ir desperatiškai bando apmokestinti, ką tik įmanoma. Jeigu tokiais mastais bus taškomi pinigai, NT apmokestinti neužteks, reikės apmokestinti ir orą. Ko gero tik oras ir liko neapmokestintas“, – svarstė R. Šimaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti mitingo reikalavimai kol kas nepaviešinti

Pasak mitingo organizatoriaus, kol kas neaišku, kiek žmonių dalyvaus mitinge. Šiuo metu vienintelis keliamas reikalavimas – atsisakyti gyvenamojo būsto apmokestinimo.

„Šiuo metu sunku pasakyti. Aktyvumo socialiniuose tinkluose daug, bet bus matyti“, – teigė mitingo organizatorius R. Šimaitis.

Pagrindinis reikalavimas yra gyvenamojo būsto neapmokestinimas. Apie kitus reikalavimus informuosime rytoj, mitingo metu“, – teigė mitingo organizatorius.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose buvo nemažai aptarinėjama neįprasta suvežimo tvarka – gyventojams iš skirtingų miestų siūloma susimokėti 15 eurų už autobusą, nuvežantį iki Vilniaus ir atgal. Kilo klausimų, kaip pasirinkta tokia suma, kai atstumai yra itin skirtingi. R. Šimaičio teigimu, autobusai samdomi iš privačių vežėjų.

„Ne aš nustačiau tokį mokestį. Pavyzdžiui, gyventojai iš Panevėžio nusisamdė du autobusus iš privačių vežėjų. Pasiskaičiavo kuro sąnaudas, kelių mokestį ir nusprendė dėl tokio mokesčio“, – sakė mitingo organizatorius.

Mafijine lanzbergiu vadovaujama grupuote naikina lietuvos zmones didina skurda
Lietuvoje reikia kelti liaudies padipriesinims bei jega nuversti psiaudo patrijotu klana, kad ju neliktu visiems laikams ir ateitu patrijotai kuriems lietuva butu vertybe
bet,greiciausiai policajai ir saikos pakalikai,uzkurs zmogeliams ne tik pirti,bet ir sauna su guminem kulkomis... Siu banditu prie lovio seniai turejo nelikti..
VELNIOP ŠITĄ PASIKĖLUSIĄ PEDOKONSERVŲ PADLĄ, GANA YRA GANA !!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų