„Labai apmaudu, kad brolis pasirinko būtent tokią protesto formą – jos pateisinti negaliu. Tai galima vertinti kaip jauno žmogaus maištą, tačiau, mano nuomone, tam yra ir tinkamas laikas, ir vieta“, – BNS perduotame komentare nurodė T. Vinokuras.
Vis tik jis pažymėjo, kad brolis yra suaugęs žmogus, atvirai reiškiantis savo nuomonę.
„Visi šeimoje esame suaugę žmonės, turintys savo pilietines pozicijas ir gebantys jas reikšti atvirai – taip esame auklėti“, – sakė T. Vinokuras.
Taip jis kalbėjo po to, kai S. Vinokuras socialiame tinkle pripažino po Izraelio diplomatijos vadovo Gideono Saaro vizito Panerių memoriale jame antradienį apsilankęs „su keletu žydų tautybės žmonių ir susirūpinusių bendruomenės narių“, nuėmęs juosteles su užrašu „Izraelio valstybė“ ir padėjęs jidiš, arabų ir anglų kalbomis parašytą žinutę: „Niekada daugiau niekam“.
Rašytojas, Ukrainos palaikymo mitingų rengėjas Arkadijus Vinokuras savo „Facebook“ paskyroje penktadienį atsiprašė už sūnaus dalyvavimą akcijoje Panerių memoriale, kurią vadino „nepateisinama „propalestiniečių“ akcija“.
„Skaudu, gėda ir – atsiprašau. Mačiau sūnaus simpatijas palestiniečiams. Diskutavome su Sauliumi ištisus mėnesius. Aiškinau, kad jo ir jo draugų protestai remiasi „Hamas“, antisemitų ir Izraelio nekentėjų manipuliacijomis, melais, dezinformacija“, – teigė A. Vinokuras.
„Tenka konstatuoti, kad mano sūnus, tas naivus berniukas įtikėjo, kad kovoja už gėrį, humanizmą, atjautą. Niekaip nesupranta, kad „Free Palestine“ reiškia žiaurią diktatūrą, kurios tikslas Izraelio sunaikinimas“, – pridūrė A. Vinokuras.
Jis teigė pasakęs sūnui, kad gerbiant mirusiuosius pasaulyje yra nerašytas susitarimas palaidojimo vietose nerengti politinių akcijų.
Vilniaus pakraštyje esantys Paneriai yra didžiausia nacių organizuotų ir vykdytų masinių žudynių vieta Lietuvoje. 1941–1944 metais čia nužudyta 50–70 tūkst. žmonių, dauguma – Vilniaus ir Vilniaus regiono žydai.
„Palaidoti žmonės negali apsiginti, o Paneriuose nužudyti nieko bendro neturėjo su Izraeliu, kuris tuo metu neegzistavo. Paaiškinau, kad kaip tik teroristai naudojasi žuvusiais politiniais tikslais, kad antisemitai naudoja Holokaustą tikslu sulyginti Izraelį su nacių Vokietija“, – socialiniame tinkle rašė A. Vinokuras.
Jis ragino, kaip pavadino, vietinius „propalestiniečius“ savo protestuose laikytis elementaraus padorumo.
Kaip rašė BNS, ant Paneriuose aktyvistų plakatų taip pat buvo užrašyta „Sankcijas Izraeliui“. Panašius plakatus anksčiau antradienį turėjo protestavusieji prieš G. Saaro vizitą Lietuvoje prie Užsienio reikalų ministerijos.
Akciją Panerių memoriale pasmerkė Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein (Hadas Vinberg Silverstein) ir užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys.
Sostinės policija nurodė dėl įvykio pradėjusi aplinkybių patikslinimą, kaip BNS penktadienį informavo jos atstovai, tyrimas nepradėtas.
G. Saaro vizitas Lietuvoje vyko Artimuosiuose Rytuose tvyrant įtampai, žydų valstybei tęsiant atakas Gazos Ruože bei anksčiau šį mėnesį Izraeliui ir Iranui po 12 dienų trukusio karo sutarus dėl paliaubų.
K. Budrio teigimu, Lietuvos pozicija buvo ir išliks tokia, jog Europos Sąjungai santykiai su Izraeliu yra vertingi bei reikalingi.
Naujausia eskalacija tarp Izraelio ir „Hamas“ kilo 2023 metų spalį, kai per „Hamas“ išpuolį pietinėje Izraelio dalyje buvo nužudyti 1,2 tūkst. žmonių. „Hamas“ kovotojai spalio 7-ąją taip pat pagrobė 251 įkaitą, dalis jų vis dar yra Gazos Ruože.
Į tai Izraelis atsakė Gazos Ruožo puolimu su pažadu visiškai sunaikinti „Hamas“.
„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad per Izraelio puolimą žuvo daugiau kaip 56 tūkst. žmonių, dauguma civilių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!