Kaip skelbta, pirmadienį šalies vadovas įvertino naujausią žurnalistinį tyrimą apie G. Palucką. G. Nausėda teigė, jog pastaroji istorija ir tai, kad socialdemokratų lyderis neprisiminė turįs skolų savivaldybei, atrodo keistai. Šalies vadovas pakartojo laukiantis tyrimų išvadų ir dėl kitos žiniasklaidoje paviešintos informacijos bei priminė raginęs premjerą pateikti aiškius atsakymus, jog iš jų nekiltų papildomų klausimų.
„Šiuo metu matau, kad tie papildomi klausimai kyla“, – pirmadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.
ELTA pasiteiravo Prezidentūros, ar šalies vadovas ketina aptarti susiklosčiusią situaciją su pačiu G. Palucku ir jeigu taip – kada planuojamas toks susitikimas.
„Prezidento susitikimas su ministru pirmininku šiuo metu yra planuojamas“, – į Eltos klausimą raštu atsakė prezidento komunikacijos grupės atstovai.
ELTA primena, kad naujausias „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimas atskleidė, jog premjeras Gintautas Paluckas galutinai atlygino dar 2012 m. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) vadinamoje „žiurkių byloje“ priteistą žalą Vilniaus miesto savivaldybei vos prieš kelias savaites – paskutinius 4,9 tūkst. eurų politikas sumokėjo šių metų liepos 8 d. Iš viso jam buvo priteista atlyginti kiek daugiau nei 57 tūkst. litų (apie 16,5 tūkst. eurų).
Vis tik, tyrime skelbiama, kad G. Paluckas buvo sutaręs su savivaldybe atsiskaityti dalimis – atlyginti žalą iki 2015 m. pabaigos. Tačiau sutarto grafiko politikas nesilaikė – į savivaldybės biudžetą 2014 m. gegužę pervedė 40 tūkst. litų (maždaug 11,5 tūkst. eurų), daugiau pavedimų nebuvo.
Premjero patarėjas Justinas Argustas tikino, jog pastaroji situacija susiklostė dėl aplaidžios žmogiškos klaidos.
Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybė informavo, jog vėluojant atlyginti žalą, premjerui buvo paskaičiuota maždaug 3,7 tūkst. eurų palūkanų, kurias jis turės sumokėti. Vyriausybės vadovo patarėjas tvirtino, kad G. Paluckas tai padarys artimiausiu metu.
Tiesa, naujausias žurnalistinis tyrimas paskatino diskusijas ir dėl G. Palucko politinio likimo – keliamas klausimas, ar neatlyginęs žalos savivaldybei socialdemokratas galėjo būti renkamas 2024 m. Seimo rinkimuose. Rinkimų kodekso 11 straipsnis numato, kad asmuo negali būti renkamas į atitinkamas pareigas, jeigu nėra baigęs atlikti paskirtos bausmės ar baudžiamojo poveikio priemonės.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nurodė, jog prieš spalį vykusius Seimo rinkimus neturėjo informacijos apie neatlygintą būsimojo premjero žalą. Todėl, pasak komisijos pirmininkės Linos Petronienės, nebuvo jokių kliūčių registruoti socialdemokratą kandidatu dalyvauti rinkimuose.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!