Kita vertus, socialdemokratas tvirtino matąs ir Vyriausybės vadovui daromą politinį spaudimą nuolat keliant naujas su jo praeitimi susijusias aplinkybes.
„Žinoma, kad situacija yra gana sudėtinga. Žinome, kad iš tiesų per pastarąjį laikotarpį buvo daug tų situacijų, bet, viena vertus, iš naujausio atvejo matome, kad galbūt tos pasirodančios aplinkybės yra sutirštinamos. Turbūt negalima atmesti ir to, kad daromas tam tikras politinis spaudimas“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė R. Motuzas.
„Svarbiausia, kad į visus klausimus atsakytų pats premjeras“, – teigė jis.
Anot socialdemokratų seniūno, pamirštą sostinės savivaldybei sumokėti dalį priteistos žalos vadinamojoje žiurkių byloje galima pateisinti žmogiška klaida.
„Taip, iš tikrųjų tai žmogiška klaida. Ministras pirmininkas pripažino, paaiškino, tačiau jeigu žiūrėtume teisine prasme, tai yra dviejų subjektų reikalas, tai yra Vilniaus miesto savivaldybės ir Gintauto Palucko“, – tvirtino R. Motuzas.
„Turbūt situacija kažkiek kelia nerimo, kad Vilniaus miesto savivaldybė, kai šiandien trūksta lėšų švietimui, kultūrai, sveikatai, neturi sistemos, kaip išieškomos tam tikros lėšos ar skolos“, – pridūrė jis.
Seniūnas pripažino, kad su partijos pirmininko verslu ir praeitimi susiję klausimai turi įtakos ir nuotaikoms LSDP viduje.
„Manau, kad nėra jokių paslapčių, jog bendras fonas yra varginantis, trukdo darbui, ir pačiam ministrui pirmininkui, ir mums visiems. Kita vertus, noriu pažymėti, kad daromas ir tam tikras politinis spaudimas. Galbūt buvo galima pateikti viską kartu, kad tarnybos prijungtų, ištirtų ir duotų galutinį atsakymą“, – teigė politikas.
Anot jo, kol kas neplanuojama šaukti LSDP vadovybės susirinkimo dėl paskelbtos informacijos, tačiau jis neabejojo, kad vėliau situacija bus aptarta.
„Dabar vasara, sunku surinkti partijos kolegialius organus, bet, žinoma, apie tai bus kalbama partijos valdyboje ir taryboje, kituose formatuose“, – tvirtino R. Motuzas.
Kaip rašė BNS, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2012 metais konstatavo, kad G. Paluckas piktnaudžiavo tarnyba, nes būdamas Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriumi protegavo graužikų naikinimo paslaugas teikusią savivaldybės įmonę.
Jam skirta lygtinė dvejų metų laisvės atėmimo bausmė ir nurodyta atlyginti Vilniaus miesto savivaldybei maždaug 16,5 tūkst. eurų siekiančią žalą.
Vis dėlto, kaip skelbia „Laisvės TV“ ir tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“, tą daryti premjeras baigė tik šių metų liepą.
Tyrimo duomenimis, žala turėjo būti atlyginta per metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo, tačiau 2013 metais gavus G. Palucko prašymą, teismo sprendimo vykdymas tuometės savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Klimantavičiaus sprendimu buvo atidėtas iki 2015 metų pabaigos.
Vilniaus savivaldybės duomenimis, žalą atlyginti G. Paluckas pradėjo 2014 metų gegužę, kuomet savivaldybei pervedė 40 tūkst. litų (11,58 tūkst. eurų). Didžiąją dalį šio mokėjimo, kaip patvirtino ir premjero patarėjas Justinas Argustas, sudarė grynieji pinigai – tai buvo G. Palucko šeimos ir artimųjų santaupos.
Atlikęs šį mokėjimą, premjeras savivaldybei liko skolingas per 17 tūkst. litų (4,9 tūkst. eurų), tokią sumą G. Paluckas savivaldybei pervedė šių metų liepos 8 dieną.
Premjero patarėjas J. Argustas tyrimo autoriams teigė, kad padaryta „žmogiška klaida“, kurią Vyriausybės vadovas ištaisė. Jis taip pat nurodė, jog prireikus G. Paluckas yra pasirengęs susimokėti daugiau, jog atlygintų delspinigius.
BNS rašė, kad reaguodama į ankstesnes žiniasklaidos publikacijas, ikiteisminius tyrimus dėl premjero ir su juo susijusių įmonių atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Pastaroji savo atliekamame ikiteisminiame tyrime aiškinasi aplinkybes dėl prieš pusmetį nacionalinio plėtros banko ILTE suteiktos 200 tūkst. eurų paskolos premjerui iš dalies priklausančioje įmonėje „Garnis“ panaudojimo.
Praėjusią savaitę liudytoju šioje byloje apklaustas G. Paluckas.
STT ikiteisminį tyrimą pradėjo reaguodama į antrą žurnalistinį tyrimą, kuriame kelti klausimai dėl G. Palucko prieš dešimtmetį iš dalies valdytos įmonės „Sagerta“, paskolų ir nekilnojamojo turto įsigijimo bei ryšių su verslininku Darijumi Vilčinsku.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!