• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglijos Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) vadovai baiminasi, kad sveikatos apsaugos sistema nesusitvarkys su „sunkiausia žiema istorijoje“ dėl sveikatos sektoriaus darbuotojų trūkumo irCOVID-19 pacientų užimamų lovų kitų paslaugų sąskaita.

Anglijos Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) vadovai baiminasi, kad sveikatos apsaugos sistema nesusitvarkys su „sunkiausia žiema istorijoje“ dėl sveikatos sektoriaus darbuotojų trūkumo irCOVID-19 pacientų užimamų lovų kitų paslaugų sąskaita.

REKLAMA

Ligoninių vadovai jau dabar ragina imtis „neatidėliotinų veiksmų“, kad būtų sustabdytas socialinės priežiūros personalo išėjimas iš darbo. Buvo susirūpinta, kad privaloma vakcinacija juos paskatins išeiti iš esamo darbo į kitas sritis, rašo independent.co.uk. 

Iš beveik 200 NHS vadovų daugiau nei 80 procentų teigė nerimaujantys, kad socialinei priežiūrai skirtas finansavimas yra „nepakankamas“, nes dėl trūkumo slaugos sektoriuje bus tik sunkiau padėti pacientams. 

„NHS Providers“, atstovaujanti visiems sveikatos apsaugos paslaugų teikėjų susivienijimams (kitaip, trestams) Anglijoje ir surengusi lyderių apklausą, paragino vyriausybę pasiūlyti iki 500 svarų sterlingų dydžio premijas socialinės priežiūros darbuotojams, kad jie neišeitų į darbus kituose sektoriuose. 

REKLAMA
REKLAMA

Chrisas Hopsonas, „NHS Providers“ generalinis direktorius, sakė: „Tresto lyderių žinutė yra garsi ir aiški – sprendžiant iš to, kokią apgultį šiuo metu patiria NHS, tarnyba artėja prie sunkiausios žiemos jos istorijoje.“ 

REKLAMA

„Dabartinis COVID-19 atvejų skaičius yra gerokai mažesnis nei metų pradžioje piko metu, tačiau kai nuolat privedame savo sveikatos ir priežiūros sistemą iki pajėgumų ribos, nereikia didelio papildomo apkrovimo, kad padidintume riziką pacientų apsaugai ir priežiūros kokybei“, – pridūrė jis.

Jis sakė, kad lovų praradimas dėl COVID-19, sveikatos ir priežiūros darbuotojų trūkumas, vakcinacijos kampanijoms reikalingi ištekliai „kartu sukelia didelį, papildomą spaudimą“. 

REKLAMA
REKLAMA

„The Independent“ paskelbė, kad per praėjusius metus 160 000 pacientų nukentėjo dėl vėluojančios greitosios pagalbos. Vienas susivienijimo lyderis iš Pietvakarių buvo cituojamas „NHS Providers“ ataskaitoje: „Patiriame precedento neturintį skubios pagalbos poreikį. Tai nėra tvaru naudojant dabartinį personalo modelį. Persvarstytas personalo modelis su dabartiniu finansavimo modeliu nepasiekiamas.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei pusė ligoninių vadovų, 52 procentai, teigė nerimaujantys gauti paramą iš nacionalinių NHS įstaigų ir Sveikatos ir socialinės priežiūros departamento dėl perkrovimo jų vietovėje. 

Pagrindinės „NHS Providers“ apklausos išvados buvo šios: 

  • aštuoniasdešimt keturi procentai susivienijimo lyderių buvo labai susirūpinę arba nerimavo dėl to, kad jų fondai negalės patenkinti paslaugų paklausos; 
  • daugiau nei du trečdaliai nerimavo dėl to, ar jie turi pakankamai darbuotojų, kad pacientams būtų suteikta kokybiška pagalba; 
  • beveik visi lyderiai buvo susirūpinę dėl savo darbo jėgos perdegimo lygio. 

Ši žinia pasirodė po to, kai Karališkasis slaugos koledžas perspėjo, kad pacientų apsaugai gresia pavojus dėl NHS sistemos perkrovimo. Karališkajam slaugos koledžui atstovaujanti Patricia Marquis savo pareiškime sakė: „Pasikalbėkite su bet kuria slaugytoja ar slaugytoju ir jie jums pasakys, kaip labai jie nerimauja dėl savo pacientų ir kolegų.“ 

REKLAMA

„Jie jau seniai žinojo, kad apkrova tik didėja, ir kiekvieną dieną mato pavojų pacientų priežiūrai visose sveikatos ir priežiūros srityse. Tai įvyko gerokai prieš pandemiją, ir yra tiesioginė ilgalaikio nesugebėjimo investuoti į slaugos darbo jėgą pasekmė“, – pridūrė P. Marquis. 

Karališkasis gydytojų koledžas taip pat atskleidė, kad NHS užfiksavo didžiausią laisvų medikų darbo vietų skaičių nuo 2013 m., ir perspėjo, kad 48 procentai medicinos konsultantų etatų visoje JK nebuvo užimti, nes nebuvo jokių kandidatų. 

REKLAMA

Andrew Goddardas, Karališkojo gydytojų koledžo prezidentas, sakė: „Mus užklupo didelės paslaugų paklausos ir nepakankamo personalo audra. Tai negali tęstis. Tai, kad tiek daug etatų buvo neužimta, nes nebuvo pretendentų, rodo, kad gydytojų pasiūla apgailėtinai neatitinka paklausos.“ 

„Mums reikia aiškaus vyriausybės įsipareigojimo skelbti reguliarias darbo jėgos prognozes, kad žinotume, kiek darbuotojų reikia apmokyti, kad atitiktų būsimą paklausą“, – pridūrė jis.

Nukam tiek pist prota,jie net kaukiu nebenesioja jau kokie 3men
Duokit žmonėms ramiai persirgo peršalimu, kuris dabar vadinamas Covid-19. Keli metai, visi persirgs ir baigsis visos pandemijos ir ribojimai.
Na , neduok dieve karas. Tai nebūtų net kam sužeistuosius perrišti, nes trūktų resursų . Kada jie nustos verkti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų