Ambicingas 2017-aisiais tuometinės prezidentės užmojis, kad mokytojas taptų presitižine profesija iki 2025-ųjų teliko skambiu lozungu. Mokytojų ir toliau trūksta, pedagogai perdegę nuo didžiulio krūvio, o kai kur mokiniai net kelia ranką prieš pedagogus.
Pakruojo progimnazijoje aštuntokas per fizikos pamoką trenkė mokytojai.
„Kol kas mes aiškinamės priežastis, nes viskas labai šviežia. Pamokoje aštuntos klasės mokinys ranka kliudė stiprokai veidą“, – sakė Žemynos progimnazijos direktorius Darius Ramonas.
Į mokyklą atvyko policijos pareigūnai, medikai. Mokytojai sumušta vieta buvo šaldoma ledukais, į gydymo įstaigą ji atsisakė vykti. Kalbėtis su žurnalistais mokytoja atsisakė, o mokiniui teigė pykčio nejaučianti.
„Ji jaučiasi šokiruota smarkiai, ne tiek fiziškai to skausmo, kiek emociškai. Aš savo ausimis girdėjau – pykčio aš nelaikau“, – teigė progimnazijos direktorius.
14-metis dėl incidento gailisi
Pasak direktoriaus, mokykla aiškinasi, kas tokio nutiko pamokoje, jog sukėlė tokį mokinio protrūkį.
„Tiesiog, ar tai užduotis buvo padaryta ne iki galo ir tai iššaukė kažką. Interpretacijomis nenoriu užsiimti, mums reikia chronologiškai minutėmis susidėlioti tą 15 minučių etapą ir pamatysim, kur ten kas iš tikrųjų“, – kalbėjo D. Ramonas.
Tai, kad moksleivis šitaip sureagavo į mokytojos raginimą atlikinėti užduotį, trenkdamas jai per veidą, šokiravo ir bendraklasius. Pasak mokyklos direktoriaus, su keturiolikmečiu anksčiau problemų dėl elgesio nebuvo. O paauglys dabar pats dėl šio incidento išgyvena.
„Išties ašaros akyse ir pačiam. Jis mažai kalbantis, sunku taip iš karto, viskas, kai šviežia – emocijos. Nebuvo agresyvumo ar dar kažko, nebuvo. Pats pergyvena, matėsi“, – tikino D. Ramonas.
Ragina tėvus dažniau kalbėtis
Situaciją vertins vaiko gerovės komisija, pedagogai, socialiniai darbuotojai. O psichologai spręs, kaip elgtis šiuo atveju ir ką daryti, kad tokie incidentai nesikartotų.
„Tarsi ramūs, bet viduje tiksinti bomba, intravertai, kurie kaupia nuoskaudas, kažkokį nerimą, kitokią dozę kritinę ir galiausiai pratrūksta smurtu, nes žmogui per daug susidaro. Tokių vaikų yra ir jie atrodo nepastebimi, atrodo ramūs, patogūs, bet iš tikrųjų tik laiko klausimas, kada jie sprogs. O vieno vaisto, kaip suvaldyti tokias neigiamas paauglių emocijas, nėra“, – pykčio priepuolį aiškino psichologas Edvardas Šidlauskas.
Psichologas taip pat ragina tėvus dažniau kalbėtis ir informuoti mokykloje dirbančius specialistus, jei vaikui kyla nerimas, jis per stipriai emociškai reaguoja į tam tikras situacijas, yra itin uždaras.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

















































































































































































































































