• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Debatų metu politikai nevengia priminti, jog valstybė turi garantuoti ne tik nemokamas, bet ir lengvai prieinamas sveikatos apsaugos paslaugas, dažnai linksniuoja švietimo sistemos bėdas. Naujienų portalas tv3.lt nusprendė pasidomėti, kokias gydymo įstaigas, bei mokyklas savo vaikams renkasi politinių partijų sąrašus artėjančiuose Seimo rinkimuose vedantys politikai.

Debatų metu politikai nevengia priminti, jog valstybė turi garantuoti ne tik nemokamas, bet ir lengvai prieinamas sveikatos apsaugos paslaugas, dažnai linksniuoja švietimo sistemos bėdas. Naujienų portalas tv3.lt nusprendė pasidomėti, kokias gydymo įstaigas, bei mokyklas savo vaikams renkasi politinių partijų sąrašus artėjančiuose Seimo rinkimuose vedantys politikai.

REKLAMA

Spalio 13 dieną vyksiančiuose rinkimuose dalyvaus net 15 politinių partijų ir koalicijų sąrašų – tiesa, trys politinės partijos (Darbo partija, Lietuvos Krikščioniškosios demokratijos partija, Žemaičių partija) formuos bendrą „Taikos koaliciją“.

Naujienų portalas tv3.lt nusprendė partijų sąrašus vedančių politikų pasiteirauti, kokiose įstaigose – privačiose ar valstybinėse, jie ar jų šeimos nariai gydosi ir mokosi bei kodėl.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir į užklausą apie kandidatų vairuojamas transporto priemones, į klausimus atsakė apie pusė partijų atstovų – pavyko sulaukti atsakymų iš aštuonerių politinių jėgų atstovų.

REKLAMA

Sveikatos paslaugas dažniau renkasi valstybinėse įstaigose          

Į naujienų portalo tv3.lt pateiktus klausimus daugelis kandidatų atsakė panašiai – dažniausiai gydymo paslaugomis naudojasi valstybinėse įstaigose, tačiau kartais kandidatai kreipiasi ir į privačias gydymo įstaigas. Štai partijos Politinės partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas ir partijos sąrašą vedantis Remigijus Žemaitaitis pažėrė kritikos valdantiesiems – teigė, jog valstybinėse įstaigose eilės yra labai ilgos.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš ir mano šeima gydomės tik valdiškoje įstaigoje. Jei nebūtų eilių būtų super, tik dėl valstybės nesugebėjimo valdyti srautų eilės pas specialistą ilgos, bet patekti pas šeimos gydytoją greitai patenkam. Privačią gydymo įstaigą tenka rinktis gal 2-3 per metus ir tai darome dėl vaikų, jeigu skubus koks tyrimas“, – komentavo R. Žemaitaitis.

Labai panašiai atsakė ir keletas kitų sąrašų vedlių – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis, „Nacionalinio susivienijimo“ sąrašą vedantis Vytautas Sinica.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų šeima gydosi valstybinėse įstaigose, tačiau esant būtinumui, dėl sveikatos priežiūros įstaigų problemų, išimtinais atvejais pasinaudojame ir privačių įstaigų teikiamomis paslaugomis“, – komentare nurodė S. Skvernelis.

„Esu prisirašęs Centro poliklinikoje ir naudojuosi joje teikiamomis sveikatos priežiūros paslaugomis. Privačias paslaugas esu rinkęsis porą kartų gyvenime, kai buvo reikalinga itin skubi pagalba“, – teigė Vytautas Sinica.

REKLAMA

Tiek valstybines, tiek privačias įstaigas renkasi ir Mindaugas Puidokas, vedantis Taikos koalicijos sąrašą. Jis pabrėžė, jog jo šeima kartais naudojasi ir privačiomis gydymo paslaugomis, mat jo žmona dirba privačioje klinikoje.

„Esame registruoti Kauno Šilainių poliklinikoje. Turime joje puikią šeimos gydytoją, kuri kartu gerai išmano ir natūralią mediciną. Mano žmona dirba privačioje natūralios medicinos klinikoje ,,Natura Munda” Kaune, tad visada yra galimybė kreiptis dėl pagalbos tenai taip pat. Natūrali medicina, sveika gyvensena, sportas yra tapę mūsų gyvenimo būdu, tad į gydymo įstaigas tenka kreiptis retai“, – pateiktame komentare teigė M. Puidokas.

REKLAMA

Lietuvos lenkų rikimų akcijos atstovai nurodė, jog sąrašą vedančio Valdemaro Tomaševskio šeimos nariai renkasi Pilaitės polikliniką, esančią netoli namų. Pats politikas nuo 2000 m. yra registruotas Antakalnio poliklinikoje, tačiau nuo 2009 m. nėra draustas, kadangi dirbo Europos Parlamente. 

Šeimos nariai registruoti Pilaitės poliklinikoje (artimiausia namų). Aš nuo 2000 m. esu prisiregistravęs  Antakalnio poliklinikoje. Nuo 2009 m. nesu draustas kaip Europos Parlamento narys Lietuvoje, todėl už paslaugas (išskyrus greitosios pagalbos) turiu mokėti visose gydymo įstaigose, tame tarpe savivaldybės poliklinikoje Antakalnyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keli kiti politikai nurodė, jog renkasi tik valstybines paslaugas. Pirmu numeriu Lietuvos Regionų partijos sąraše einantis Jonas Pinskus nurodė, jog tiek jis, tiek šeima, naudojasi Antakalnio poliklinikos paslaugomis. Tautos ir teisingumo sąjungos sąrašą vedantis A. Orlauskas nurodė, jog taip pat renkasi gydymą valstybinėje įstaigoje.

Renkasi ir privačias paslaugas

Kiek kitaip atsakė dviejų politinių jėgų atstovai. Štai A. Veryga anksčiau rinkosi privačias paslaugas, tačiau gydytojui išėjus iš darbo, pasirinko valstybines sveikatos paslaugas.

REKLAMA

„Ilgus metus mes visa šeima buvo registruoti ir naudojomės privačios šeimos klinikos Kaune paslaugomis. Ją rinkomės todėl, kad ten šeimos gydytoju dirbo mūsų šeimos draugas. Pasikeitus šeimos gydytojui, prieš turbūt 5-6 metus, aš persirašiau pas šeimos gydytoją LSMU Ligoninėje Kauno klinikose. Šeima liko toje pačioje privačioje šeimos klinikoje“, – teigė A. Veryga

Na, o A. Armonaitė renkasi gydytis privačioje poliklinikoje.

„Ministrė yra užsiregistravusi privačioje poliklinikoje, kuri turi sudariusi sutartį su ligonių kasomis“, – pateiktame komentare atsakė Laisvės partijos atstovė.

REKLAMA

Paaiškino, kokias mokyklas pasirinko

Šį tą pavyko sužinoti ir apie sąrašų lyderių pasirinktas ugdymo įstaigas. Tiesa, A. Armonaitės atstovė nurodė, jog ministrė vaikų neturi. Taip pat atsakė ir V. Sinica, savo žmoną vedęs 2020 m. – politikas teigė, jog jei vaikų turėtų, ko gero juos vestų į valstybinę mokyklą. J. Pinskus teigė, jog šeimos vaikai jau yra suaugę ir nesimoko. V. Tomaševskio vaikai taip pat mokykloje jau nesimoko, tačiau politikas pridūrė, jog anksčiau jo vaikai mokėsi valstybinėse įstaigose, o pasirinkimą nulėmė galimybė mokytis lenkų kalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vyresnis sūnus baigė Zujūnų gimnazija, jaunesnis Jono Pauliaus progimnaziją ir Sirokomlės gimnaziją“, – paaiškinama atsiųstame laiške.

Na, o R. Žemaitaitis džiaugėsi aukšta valstybinių mokyklų teikiamų paslaugų kokybe. Visgi atviravo, jog atžalų užsienio kalbų žinioms pagilinti, šeima renkasi korepetitorius.

Turiu du sūnus. Tik valdiškoje. Kokybė labai gera, mokytojai kvalifikuoti. Paruošimu mes patenkinti, jeigu yra noro mokslas, nesvarbu kokia įstaiga, svarbu tikslas ir noras. Papildomai vedam tik dėl užsienio kalbų“, – teigė R. Žemaitaitis.

REKLAMA

LŽVS sąrašą vedantis A. Veryga nurodė, jog trys šeimos vaikai rinkosi tik valstybines įstaigas, o pasirinkimą nulėmė ir geografinė lokacija ir paslaugų kokybė.

„Visi trys vaikai lankė valstybinį / savivaldybės darželį ir savivaldybės gimnaziją. Du jau studijuoja valstybinėse aukštosiose mokyklose. Pasirinkimas buvo labai paprastas, tai geografinė lokacija, galimybė vaikams patiems nuvykti į švietimo įstaigą ir ugdymo kokybė“, – paaiškino valstietis.

REKLAMA

Labai panašiai atsakė ir „Tautos ir teisingumo“ sąrašą vedantis komikas A. Orlauskas. Jis naujienų portalui tv3.lt teigė, jog trys šeimos vaikai mokosi valstybinėje mokykloje, o ją pasirinko dėl atstumo. 

Pasirinktą mokyklą pagyrė ir Taikos koalicijos sąrašą vedantis M. Puidokas. Jis teigė, jog privačių įstaigų nesirinko ir dėl didelės tokių paslaugų kainos.

„Kaip minėjau, turime du sūnus – šeštoką Mykolą ir pirmoką Margirį. Abu eina į netoli namų esančią valstybinę mokyklą. Privačioms ugdymo įstaigoms neturiu lėšų dviem vaikams išleisti, tad tokių variantų net nesvarstėme. Mums iš tiesų pasisekė. Mokykloje puiki vadovė ir suburtas stiprus mokytojų kolektyvas, tad esame laimingi, kad vaikai mokomi kokybiškai ir rūpestingai. Tarptautinio bakalaureato programa mokykloje taip pat buvo papildomas privalumas ją renkantis“, – komentavo M. Puidokas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš kitų politikų išsiskyrė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis, mat jo vaikai lanko privačią katalikiškos pakraipos mokyklą

„Mūsų vaikai lanko ne valstybinę katalikišką mokyklą. Tai buvo vertybinis apsisprendimas“, – paaiškino S. Skvernelis.

Atvirauti nepanoro

Atsakymų į užklausą nepateikė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos liaudies partija, Partija „Laisvė ir teisingumas“. Tėvynės sąjunga – Lietuvos Krikščionys demokratai.

Liberalų sąjūdžio atstovė vėliau susisiekė su portalu ir pranešė, jog atsakymus į pateiktą užklausą pateiks vėliau. Kai jų sulauksime – papildysime. 

Nors konservatorių atstovė neatsakė į pateiktus klausimus, portalui 15min I. Šimonytės rinkimų štabo atstovai pasakojo, jog I. Šimonytė daugybę metų registruota vienoje iš Vilniaus miesto poliklinikų. Premjerė taip pat teigė, vaikų neturi, tačiau jei jų turėtų, leistų į valstybinę mokyklą.

Kaip visada - komunistuojančios partijos (konservai ir socdemai) save kur kas aukščiau už “šunauja “ laiko. Į klausimus neatsakinėja.
Aišku tik viena - Šimonytei nepatinka Tv3. Dar daugiau. Jai nepatinka žodžio laisvė, nepatinka būti priklausomai nuo plebso, nepatinka žmonės.
Eik nakui konservų pedofile.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų