Vis dėlto centras pastebi, kad per savaitę nežymiai padaugėjo protrūkių maisto gamybos, siuvimo, baldų gamybos sektoriuose. NVSC teigimu, prie jų prisideda logistikos ir transporto sektorius, tuo tarpu statybos sektoriuje protrūkių skaičius išaugo nuo 17 užpraėjusią savaitę iki 18 praėjusią savaitę.
„Stebime stabilizaciją epidemiologiniame žemėlapyje, tačiau labai norėtųsi, kad ši tendencija keistųsi į gerą ir mažėtų. Tai priklausys tik nuo mūsų visų pastangų. Judėti atvejų ir protrūkių mažėjimo linkme galime tik, jei žmonės laikysis visų asmeninių saugos reikalavimų kompleksiškai, taip pat labai svarbu, kad kuo daugiau asmenų būtų paskiepyta bent viena Covid-19 vakcinos doze, kas ženkliai leistų sumažinti sunkių COVID-19 atvejų skaičių“, – pranešime cituojama epidemiologė Daiva Razmuvienė.
Protrūkių mažėjimas stebimas paslaugų sektoriuje – nuo 16 iki 9 protrūkių praėjusią savaitę. Mažiau aktyvių protrūkių per praėjusią savaitę užfiksuota gydymo sektoriuje, o socialinėse įstaigose – aktyvių protrūkių nebuvo fiksuota.
NVSC duomenimis, praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 365 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, kai savaitę prieš jų buvo 364.
Statistikos departamento antradienio duomenimis, Lietuvoje registruotas 421 aktyvus ligos protrūkis.
Visuomenės sveikatos specialistai taip pat teigia, kad naujų tendencijų nestebima ir vertinant užsikrėtimo atvejus šeimose.
NVSC duomenimis, bendroje COVID-19 atvejų struktūroje užsikrėtimų šeimose dalis išlieka svari. Apie 25,6 proc. užsikrėtusiųjų koronavirusine infekcija pastarąją savaitę nurodė, jog susirgo po sąlyčio su šeimos nariu.