• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos politikai ieško teisinių būdų, kaip padėti oficialiai Lietuvoje neįregistruotos Tarptautinės Ukrainos mokyklos uostamiesčio padaliniui, kuriame besimokantys vaikai neturi sporto erdvės, negauna nemokamo maitinimo.

Klaipėdos politikai ieško teisinių būdų, kaip padėti oficialiai Lietuvoje neįregistruotos Tarptautinės Ukrainos mokyklos uostamiesčio padaliniui, kuriame besimokantys vaikai neturi sporto erdvės, negauna nemokamo maitinimo.

REKLAMA

Įstaiga taip pat neturi lėšų patalpų nuomai padengti. 

„Mūsų statusas nepasikeitė nuo praėjusios savaitės. Viešosios įstaigos administracija Vilniuje pastaruoju metu vos ne gyvena Švietimo ministerijoje, koreguoja dokumentus“, – ketvirtadienį uostamiesčio Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje sakė Tarptautinės Ukrainos mokyklos Klaipėdos padalinio vadovas Jevgenijus Kravčenko. 

„Mano asmenine nuomone, procesas eina pabaigos link, turėsime sprendimą, statusas mokyklos bus toks, koks turi būti, bet šiandien licencijos kaip mokykla neturime, bet mokymo proceso nestabdome“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) BNS informavo, jog pokyčių kol kas neįvyko – mokykla oficialiai Lietuvoje nėra įregistruota ir neturi sutikimo dirbti pagal ukrainiečių ugdymo programą, tačiau tikimasi, kad artimiausiu metu jis bus išduotas.

REKLAMA

Leidimo dirbti iki šiol nesuteikusi ministerija nurodė, kad mokyklos pateikti dokumentai neatitinka bendrųjų dokumentų rengimo reikalavimų, nėra dokumentų, patvirtinančių, kad mokymo patalpos atitinka higienos normas ir pan.

Kol negautas leidimas, mokyklai neskiriamos mokymo lėšos – tai reiškia, kad mokinių tėvai turės mokėti už mokslą.

Formaliai – nelegali

Organizuoti mokykloje nemokamą maitinimą sudėtinga dėl įstaigos statuso – ji nėra gavusi leidimo vykdyti programą, be to, oficialiai ukrainietiškos mokyklos mokiniai registruoti Vilniuje pagal Tarptautinės Ukrainos mokyklos buveinės adresą. 

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos vicemero Arvydo Cesiulio teigimu, savivaldybė negali padėti mokyklai, kuri formaliai veikia nelegaliai.

„1-2 klasių mokiniai negauna nemokamo maitinimo, ką gauna visos mokyklos. Tai neatleistina padėtis, bet taip yra dėl to, kad mokykla nėra įregistruota ir legaliai veikianti, – komitete kalbėjo vicemeras. – Svarbiausias dalykas, nekalbėti, kad tuoj padėsime, o sutvarkyti statusą. Atsirastų lėšos, galimybė turėti legalią pagalbą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbame apie nuomos padengimo kaštus, kitus dalykus. Vaikštome aplinkui. Ar savivaldybė gali padėti, finansuoti, formaliai nelegaliai veikiančią įstaigą?“ – klausė vicemeras.

Anot jo, eina jau antras mokslo metų mėnuo, kai kalbama, kad mokykla bus įregistruota „jau tuoj“. 

J. Kravčenko savo ruožtu teigė, kad sunkumų jiems iškyla dėl laiku negaunamos reikalingos informacijos.

REKLAMA

„Nei aš, nei vadovė Lietuvoje iki šiol mokyklos nesteigėme. Kiek daug pastangų norėtume įdėti į šį procesą, labai daug problemų kyla dėl nepateiktos informacijos, neteisingai pateiktos informacijos, diskomunikacijos su Švietimo ministerija. Tai labai skaudina“, – posėdyje sakė J. Kravčenko.

Pasak jo, nemokamą maitinimą gauna visi Lietuvos vaikai, išskyrus pačius neturtingiausius, kurie „neturi nieko, ir maitinimo neturi“.

REKLAMA

Negali skirti lėšų

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgelienė komiteto nariams teigė, jog dėl paramos vyksta diskusijos su teisininkais, ieškoma įvairių būdų, tačiau nėra kaip pagrįsti nuomos ir kitų išlaidų privačiai mokyklai padengimą. 

Anot jos, dėl tų pačių priežasčių nėra galimybės teikti nemokamo maitinimo paslaugą. 

Klaipėdos savivaldybės teisininkė Eglė Mockienė teigia, jog savivaldybė negali remti privačios įstaigos, kuri nevykdo oficialiai švietimo veiklos ir neturi ministerijos leidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagal labdaros paramos įstatymą savivaldybė paramos negali teikti. Kitas dalykas, pagal švietimo įstatymą, ūkio lėšos privačiose mokyklose, nevalstybinėse, dengiamos iš savininko lėšų. Nusimatant lėšas strateginiame plane mokyklos ūkio lėšoms, negalėtume duoti, nėra teisinio pagrindo“, – teigė E. Mockienė.

Komiteto narė Judita Simonavičiūtė siūlė savivaldybei pačiai paskelbti patalpų nuomos konkursą, tuomet būtų galima oficialiai padengti nuomos kaštus. 

REKLAMA

Neturi, kur sportuoti

Ukrainiečių mokykla uostamiesčio politikų komiteto posėdyje taip pat prašė kompensuoti sporto erdvę.

Mokykla pasirašė sutartį su lengvosios atletikos maniežu, esančiu už pusantro kilometro nuo mokyklos ir prašo, jog savivaldybė maniežui apmokėtų patalpų naudojimosi išlaidas.

Anot vadovo, Klaipėdoje yra keletas mokyklų, kuriose renovuojant sales miesto taryba priėmė sprendimą suteikti galimybę užsiėmimuose manieže dalyvauti nemokamai. 

REKLAMA

„Noriu paprašyti, kad mokyklai tokios pačios sąlygos būtų suteiktos, kad galėtume sporto užsiėmus daryti nemokamai“, – sakė J. Kravčenko. 

Pasak A. Dirgėlienės, norint apmokėti už šias paslaugas turėtų būti patvirtintas tarybos sprendimas. Ketinama lėšas pervesti tiesiogiai Klaipėdos lengvosios atletikos maniežui. 

Ketina suformuoti tarybos kreipimąsi

Tarybos narė Nina Puteikienė komiteto nariams pasiūlė eiti Vilniaus tarybos keliu ir kitos savaitės tarybos posėdžiui suformuoti kreipimąsi į ministeriją dėl susidariusios situacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turime vaikus iš Ukrainos, kurie nori mokytis ukrainiečių kalba, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako – lai lieka rusų mokyklose, gaus viską. Tokia yra realybė, tokia yra tiesa“, – teigė politikė.

„Vilniaus taryba palaiko, kviečia nedaryti biurokratinių kliūčių, rasti lankstumą sprendžiant akreditacijos laiko pratęsimo klausimą. Siūlyčiau keipimąsi priimti Klaipėdos savivaldybės tarybai. Čia situacija kaip „Eglėje žalčių karalienėje“ – tu sunešiok vario klumpes. Kam tai naudinga?“ – kalbėjo ji. 

REKLAMA

Privati mokykla, kurios steigėjai yra ukrainiečių bendruomenė, veikia Vilniaus kolegijos patalpose Studentų gatvėje. Mokyklą lanko 600 mokinių, dirba apie 50 mokytojų.

„Absoliutus nesusipratimas, kai ministerija pasiūlo patalpas, o jai pavaldūs specialistai kvestionuoja, ar tos patalpos tinkamos. Ukrainoje vyksta karas, ir ten vaikai išvis neturi sąlygų mokytis. Dabar labiausiai ne laikas biurokratinėms priekabėms“, – savivaldybės platintame pranešime sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA

ŠMSM: mokykla nepateikė dokumentų

ŠMSM atstovai bei kancleris šią savaitę buvo susitikę su privačios Tarptautinės Ukrainos mokyklos vadove.

Anot ministerijos, buvo dar kartą paaiškinta, kokius dokumentus reikia pateikti, kad būtų galima išduoti sutikimą dirbti pagal Ukrainos švietimo programą, tačiau tai iki šiol nepadaryta. Taip pat mokyklos atstovams paaiškinta, kad būtinas Higienos pasas, kokie reikalavimai keliamai jam gauti.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilniaus miesto savivaldybė skelbė neteisingą informaciją, kad neva ministerija pasiūlo patalpas šiai mokyklai. Kai Tarptautinės Ukrainos mokyklos vadovė kreipėsi į ministeriją, ji informavo, kad jau susirado patalpas Vilniaus kolegijoje. Ji buvo ne kartą perspėta, kad patalpos nėra tinkamos būklės, jas reikia remontuoti. Mokyklos vadovė teigė, kad patalpos bus suremontuotos“, – BNS pranešė ministerija.

Anot ministerijos, remontas vyksta ir patalpos turėtų būti sutvarkytos artimiausiu metu. Visas patalpas, kurios galėtų tikti mokykloms, ministerija jau yra perdavusi Vilniaus miesto savivaldybei. Pati ministerija tokių patalpų neturi.

ŠMSM tikisi, kad artimiausiu metu galės išduoti sutikimą šiai mokyklai dirbti pagal Ukrainos švietimo programą.

Lietuvos ugdymo įstaigose šios savaitės duomenimis buvo registruoti per 13 tūkst. vaikų, atvykusių iš Ukrainos.

Jei nepatinka ,tai tegul grizta atgal i Ukraina,kur viska gauna veltui.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų