„Jiems reikia 15 italų, kurie pasakytų ką nors gero apie rusų humanitarinę pagalbą. Geriausia – vaizdo įrašas arba įrašas socialiniame tinkle su fotografijomis. Tačiau už vaizdo įrašą mokama 200 eurų, o už įrašą mažiau duoda“, – leidinyje cituojama žinutė, kurią „Whatsapp“ gavo vienas iš šalies gyventojų.
Vaizdo įrašą Rusiją giriantys asmenys turėtų paviešinti savo socialinių tinklų paskyrose, rašoma „Current Time“.
Leidinio žurnalistai taip pat atrado merginą, kuri „TikTok“ paviešino trumpą įrašą, kuriame dėkojo Rusijai už humanitarinę pagalbą. Ji papasakojo, kad tokį įrašą nufilmuoti paprašė draugas, o už tai ji gavo 20 eurų.
Rusijos ambasada Romoje pareiškė, kad nieko nežino apie siūlomus italams pinigus už giriamuosius vaizdo įrašus.
„Rusijai nereikia pripažinimo tokia forma. Kiekvieną dieną mes sulaukiame šimtų skambučių, laiškų ir komentarų su nuoširdaus dėkingumo žodžiais iš paprastų gyventojų, miestų ir regionų vadovų, politikų, verslininkų“, – cituojami Rusijos atstovai Italijoje. Maža to, panašaus pobūdžio siūlymus internete jie vadina sukčiavimu.
Po to, kai kovo mėnesį Rusija išsiuntė Italijai humanitarinę pagalbą, karo medikus ir įrangą kovai su koronavirusu, prokremliška propagandos mašina pradėjo naudotis šia informacija siekiant pagerinti Kremliaus įvaizdį, rašoma „Current Time“.
Pavyzdžiui, buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame vyras keičia Europos Sąjungos vėliavą į Rusijos, o vėliau parodo lapą su įrašu: „Ačiū, Rusija! Ačiū, Putinai!“.
„La Repubblica“ vėliau nustatė, kad 80 proc. Rusijos humanitarinės pagalbos buvo „bevertė“, nes netiko kovai su koronavirusu.