Po kovo 21-ąją įvykusio pokalbio telefonu tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir italų premjero Giuseppe Conte, Rusija į Italiją išsiuntė 15 lėktuvų „Il-76“ su humanitarine pagalba, kariuomenės epidemijų ekspertais, mobiliais dezinfekcijos kompleksais ir laboratorijomis.
Laikraščio teigimu, Rusijos pagalbą sudarė teritorijų dezinfekcijos įranga ir kita specialios paskirties technika, kurios Italijai visiškai nereikia. Anot žurnalistų, Rusija, suteikusi Italijai pagalbą, siekia savų diplomatinių ir politinių interesų, o G. Conte sutiko priimti pagalbą, kad „sustiprintų asmeninius santykius su Maskva“. Leidinys taip pat atkreipia dėmesį, kad visi rusų specialistai – aukštas pareigas užimantys kariuomenės atstovai, o ne medikai.
Rusijos ambasadorius Italijoje Sergejus Razonas komentuodamas „RIA Novosti“ šią informaciją kategoriškai paneigė nuomonę, kad Rusija tokiu būdu bando pasiekti sankcijų atšaukimo. Jis pažymėjo, kad „Italijai suteikta neatlygintina pagalba – ne derybų objektas, „sąskaitų apmokėjimas“ ar kažkas panašaus“.
Rusijos žiniasklaidoje V. Putino veiksmai sulaukė įvairios reakcijos. Valstybinė žiniasklaida rašė straipsnius kaip „Italija sutiko plojimais Rusijos lėktuvus“, o kritikai pažymėjo, kad humanitarinę pagalbą derėjo geriau siųsti į pačios Rusijos regionus, kur situacija dėl koronaviruso epidemijos plėtros darosi įtempta.
Vokiečių DW primena, kad Europos ligų kontrolės ir profilaktikos centras dar vasario mėnesį į Italiją išsiuntė ekspertus, kurie konsultavo vietos valdžią. Tačiau informacija apie šią misiją faktiškai nepateko į žiniasklaidą. Vokietija taip pat tapo pirmąja valstybe, kuri sutiko priimti Covid-19 užsikrėtusius pacientus iš Italijos.
Ekspertai pažymi, kad Rusija ir Kinija, siųsdamos pagalbą Italijai, siekia savo politinių tikslų įgyvendinimo. Kinija bando parodyti, kad susitvarkė su epidemija savo šalyje ir gali padėti Europai. Rusija tokiu būdu siunčia signalą, kad koronavirusas jiems nėra didelė problema.