„Matydami nepagarbą pasirašytiems susitarimams, socialiniams partneriams ir prisiimtiems įsipareigojimams, nevykstant dialogui, demonstruojant nenorą veikti kartu, ieškant subalansuotų sprendimų visoms valstybės pažangai reikalingoms reformoms, mes priversti trauktis iš Susitarimo dėl šalies pažangai būtinų reformų“, – rašoma penktadienį organizacijų išplatintame pranešime.
Pasak verslo atstovų, nors Vyriausybė įgyvendino įvairių šalies ekonomikai ir gyventojų gerovei būtinų reformų, dalis svarbių pokyčių neįvyko.
„Valdančioji dauguma ir vyriausybė neįvykdė struktūrinių reformų viešajame sektoriuje (mokyklų tinklas, universitetų jungimas, sveikatos reforma, etc.) ir buvo nueita lengviausiu keliu – didinami mokesčiai. Mūsų nuomone, tokia politika yra trumparegiška ir vedanti klaidingu keliu“, – teigia kreipimosi autoriai.
Tarp jų yra asociacija „Investuotojų forumas“ („Investors‘ Forum“), Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos verslo konfederacija.
Verslo atstovai pabrėžia, kad verslo bendruomenė, nors ir pasitraukia iš 2017-ųjų spalį pasirašyto susitarimo, bet ir toliau sieks prisidėti prie valstybės pažangai būtinų reformų įgyvendinimo.
Jie priminė, kad dar pernai gruodį viešai kreipėsi į Seimo valdybą ir Vyriausybę, ragindami „gerbti susitarimus ir laikytis įsipareigojimų“.
Pernai lapkritį bendroje spaudos konferencijoje minėtų organizacijų vadovai išsakė kritikos valdžiai dėl planuojamų mokestinių pakeitimų ir teigė, kad politikai nepaiso nacionalinio susitarimo.
Premjeras Saulius Skvernelis tuomet tvirtino, kad susitarimas nėra pažeistas, taip pat atkreipė dėmesį, jog ne visos verslo kritikuotos mokesčių iniciatyvos atėjo iš Vyriausybės.