„Toks žingsnis būtų mano pabėgimas ir nusimetimas atsakomybės iš ne pačios smagiausios situacijos, kurioje šiai dienai yra partija“, – penktadienį Žinių radijui sakė A. Mazuronis.
Jis teigė savo pareigas kaip Seimo pirmininkas atliekantis tinkamai, tačiau, jei kas mano kitaip, gali inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą.
„Yra visos procedūros nepasitikėjimo reiškimo parlamente ir panašūs dalykai, aš pasiruošęs pasitikrinti pasitikėjimą“, – sakė A. Mazuronis, taip pat tvirtino galintis atsistatydinti, jei pamatys, kad nuosprendis Darbo partijos byloje trukdo eiti pareigas.
„Jei reikia atsistatydint, jei matysiu, kad reikia, kad trikdo parlamento veiklą, sukelia nepatogumų Seimo pirmininkei dėl mano buvimo – neturiu problemų pasitraukti tą pačią minutę ir nedaryt kažkokios tragedijos iš šito“, – teigė jis.
Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą ir nuteisė visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, daliai jų skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.
„MG Grupei“, valdančiojoje daugumoje esančiam Liberalų sąjūdžiui ir opozicinei Darbo partijai skirtos atitinkamai daugiau nei 1,1 mln., beveik 377 tūkst. ir daugiau nei 301 tūkst. eurų baudos.
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Dainius Gaižauskas ketvirtadienį pranešė Seimo paprašęs laikinai stabdyti darbą ir pridūrė manantis, kad tiek Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen, tiek vicepirmininkas, „darbietis“ Andrius Mazuronis turėtų „atsiriboti nuo partijos, stabdyti galbūt narystes šiose partijose“.
A. Mazuronis teigia nesąs įsikibęs kėdės, tačiau turi būti sudėlioti aiškūs argumentai, kodėl jis turėtų trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų, nes partijai pradėjo vadovauti tik pernai.
„Jei aš partijos pirmininku tapau 2022 metais, partijos nariu – 2020 metais. Mes kalbam apie įvykius, kurie vyko (...) 2015–2016 metais, manęs nebuvo net tarp partijos narių. Ar aš turėčiau prisiimt politinę atsakomybę ir sakyt, kad yra dalis mano kaltės? Aš taip nemanau, bet jei kas įrodys, kad aš turiu padaryt, padarysiu nesilaikydamas tos pozicijos, jei kažkam bus lengviau“, – teigė A. Mazuronis.
Laisvės atėmimo bausmėmis šioje byloje buvo nuteisti buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, „darbietis“ parlamentaras Vytautas Gapšys, eksliberalams Gintarui Steponavičiui ir Šarūnui Gustainiui skirtos baudos.
Vilniaus apygardos teismas kaltinamuosius šioje byloje pernai buvo išteisinęs.
Apeliacinio teismo sprendimas įsigalioja nuo jo paskelbimo dienos, bet gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.