Palyginti su 2019 metų ketvirtuoju ketvirčiu, realus ekonomikos pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo neigiamas - minus 0,2 proc. , BVP pirmąjį įvertį pranešė Statistikos departamentas.
Vertinant gamybos metodu, neigiamos įtakos BVP pokyčiui per ketvirtį turėjo pramonės (minus 0,21 proc.), nekilnojamo turto (minus 0,13 proc.) ir didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo, maitinimo (minus 0,12 proc.) įmonių veiklos rezultatai.
Statistikų teigimu, nustatant ketvirčio BVP pirmąjį įvertį, taikomi ekonometriniai metodai - vertinimai atlikti remiantis turima pradine informacija ir atsižvelgiant į karantino įvedimą bei tam tikrų verslų veiklos sustabdymą. Tikėtina, kad dėl COVID-19 įtakos valstybė prarado apie 1,5 proc. BVP to meto kainomis.
Nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos, BVP metinis augimas pirmąjį ketvirtį siekė 2,6 proc., tuo metu per ketvirtį ekonomika smuko 10,3 procento.
Finansų ministerija prognozuoja, kad Lietuvos BVP sumažėjimas, priklausomai nuo koronaviruso krizės suvaldymo, šiemet gali siekti nuo 2,8 iki 7,3 procento.