Smalsūs, dėmesingi ir įsitraukę į pamoką mokiniai yra kiekvieno mokytojo svajonė. Vaikų dėmesį blaškantys dirgikliai ir dideli greito vartojimo informacijos srautai kelia daug iššūkių, kaip sudominti ir įtraukti mokinius pamokose. Šiaurietiško ugdymo atsakymas, padedantis pasiekti sėkmingos pamokos rezultatų, yra fenomenų tyrinėjimas — suomiška mokymosi metodika, sulaukianti vis didesnio populiarumo tarp Lietuvos mokyklų.
„Per aštuonerius metus nuo mokyklos įkūrimo sukaupėme vertingą fenomenų tyrinėjimo patirtį. Praėjusiais metais seminaras sulaukė didelio susidomėjimo, tad matome vertę toliau dalytis patirtimi su valstybinių mokyklų pedagogais. Asmeniškai rekomenduoju pradinių klasių mokytojams registruotis ir licėjaus sėkmės istorijas taikyti savo pamokose,“ – Šiaurės licėjaus vadovė Eglė Sidorova.
Praėjusiais metais seminare dalyvauti užsiregistravo per 150 mokytojų, o buvo atrinkti 20 dalyvių. Viena iš jų — mokytoja Greta Stefanovič dalijasi savo įspūdžiais.
„Įdomu pasisemti idėjų, kaip mokytojos ir vaikai kūrybiškai ieško mokslinių darbų temų, savarankiškai kelia probleminius klausimus, atlieka tyrimus ir vėliau vaizdžiai geba iliustruoti tyrimų rezultatus. Seminare įgytas žinias iškart galėjome taikyti praktiškai, vaikščiojome po stendus ir vertinome, kaip mokinių tyrimai atitiko metodikos taisykles. Labai džiaugiuosi, kad gavau galimybę gauti tiek idėjų, gerų emocijų ir susipažinti su įkvepiančiais kolegomis pedagogais,“ – sako praėjusių metų mokymų dalyvė, mokytoja Greta Stefanovič.
Mokytojams rengiamas seminaras vyks „Fenomenų tyrinėjimo (PhenoBL) konferencijos 2023“ metu, kovo 21 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Konferencijoje mokiniai ruoš reprezentacinius stendus ir juose pristatys po vieną savo klasės tyrimą. Sėkmingiausius pusmečio tyrimus vaikai pristato didesnei nei 1000 žiūrovų auditorijai, tėveliams, mokytojams ir kviestiniams konferencijos svečiams. Iš viso planuojama pristatyti daugiau nei 30 mokinių ruoštų stendų.
Renginio metu vaikai bendruomenę ir svečius supažindina su projektais, išaugusiais iš fenomenų tyrimų: priešmokyklinukai tyrę, kokia sliekų nauda, pristatė biohumuso terariumą ir mini ekosistemą, progimnazistai pristatė pačių kurtus robotų prototipus ir kt.
Registracija pradinukų mokytojams iki vasario 15 d.
Praėjusiais metais seminarui sulaukus didelio pasisekimo, šiemet kviečiamų pedagogų skaičius didinamas. Į konferenciją bus atrinkti 30 mokytojų iš įvairių Lietuvos valstybinių mokyklų. Pakviesti pedagogai konferencijos programą gaus vasario 20 d. Dalyvavimas konferencijoje pedagogams – nemokamas. Registracijos formą pradinių klasių mokytojams rasite čia.