Žmogui, neturinčiam sveikatos problemų, nėra lengva suprasti, ką išgyvena sergantis žmogus, kuriam vaistų reikia čia ir dabar. Deja, tenka konstatuoti, kad pacientai tampa jau ne pirmą kartą stringančios e. sveikatos sistemos įkaitais.
Šiuo metu valstybinės institucijos ruošia tvarką, pagal kurią receptinius vaistus taip pat bus leidžiama įsigyti nuotoliniu būdu, tačiau tik jungiantis per e. sveikatos sistemą. Perkant receptinius vaistus, prieiga per vaistinių sukurtas, tinkamai veikiančias ir padidėjusias perkrovas karantino metu sėkmingai atlaikiusias elektroninės prekybos sistemas nebus leidžiama.
Kitaip tariant, e. sveikatos sistemos galimybės bus plečiamos ir toliau, visiškai nesirūpinant plano B sukūrimu. Šįkart milijonus pacientų aptarnaujanti sistema išėjo iš rikiuotės dėl elementarios priežasties – gausaus lietaus. O kas bus, jei susidursime su kur kas rimtesnėmis piktybiško kenkimo, įsilaužimų problemomis?
Apmaudžiausia, kad tokioje situacijoje pacientų interesai paliekami likimo valiai, o jiems galintys padėti vaistininkai priversti toliau būti nežinioje.
Be abejo, vaistinėse dirbantys specialistai šiuo metu deda visas pastangas, bandydami susisiekti su pacientų gydytojais, kad galėtų skirti skubiai reikalingų medikamentų. Tačiau dėl to keleriopai padidėjo darbo krūviai, padaugėjo stresinių situacijų tiek pacientams, tiek vaistininkams, be to, neišvengiamai sulėtėjo klientų aptarnavimas, todėl labai prašome pacientų kantrybės ir supratimo, jei vaistininko konsultacijos ar reikiamų medikamentų tektų palaukti ilgiau nei įprasta. Tuos pacientus, kuriems nėra būtinybės vaistų įsigyti skubiai, kviečiame kreiptis į vaistines vėliau.
Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė