Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Nepaisant intensyvaus gydymo ir daugelio medikų pastangų, šeštadienį paauglys mirė, išbuvęs apie 5 dienas, tokią skaudžią žinią patvirtina Kauno klinikų medikai apie penkiolikmetį jonaviškį.
Paauglys birželio 30-ąją sąmonės neteko namuose, ten jį ištiko ir klinikinė mirtis. Po titaniškų greitosios ir Jonavos ligoninės gydytojų pastangų tąkart pavyko priversti vaikino širdį plakti.
„Būklė buvo kritinė, pavyko stabilizuoti širdies veiklą, užtkrinti kvėpavimą, bet galutinis rezultatas yra toks, kokį turime“, – sakė Vaikų skubios pagalbos skyriaus vadovas Algirdas Dagys.
„Kliniškai mes skaitome, kad tai apsinuodijimas psichotropinėmis medžiagomis. Išsivystė dauginis organų nepakankamumas ir mirtis“, – aiškino Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas.
Kad paauglio gyvybė užgeso dėl garinto vadinamojo „veipo“, kurio skystyje galėjo būti psichotropinių medžiagų, iš karto po nelaimės įtarimais dalijosi ir Jonavos medikai.
Jauniausias apsinuodijęs – septynmetis
Tai jau antras paauglys šiemet miręs Kauno klinikose dėl apsinuodijimo įtartinomis medžiagom. Ištrauktų iš mirties gniaužtų – dešimtys.
„Daug grėsmingesnis dalykas, kad mes nežinome, kuo jie apsinuodija konkrečiai, mes turime tik vaizdą, kad pažeista organų veikla. O kalbant bendrai, pernai Skubios pagalbos skyriuje buvo 125 dėl apsinuodijimo pristatyti vaikai, šiemet fiksuoti 54 atvejai“, – sakė A. Dagys.
Jauniausias pacientas – pirmokas.
„Aš asmeniškai mažiausią apsinuodijusį narkotikais mačiau 7 metų amžiaus. Jis liko gyvas, atvyko su sąmonės sutrikimu ir traukuliais“, – teigė R. Kėvalas.
Apsinuodijimų skaičiai šokteli po įvairių jaunimo renginių bei savaitgalių. Medikai kreipiasi į tėvus.
„Tėvai su paaugliais turi kalbėtis apie tas rizikas. Nebūkime naivūs, kad vaikai nepabandys, nes statistika kalba už save – praktiškai kas antras yra bandęs elektronines cigaretes. Tiesiog reikia įspėti, kas už to slypi“, – sakė R. Kėvalas.
Net ir išgyvenus, pasekmės liūdnos
O kaip matyti iš Jonavos paauglio tragedijos, slypi net ir mirtis. Jei pavyksta išgyventi – pasekmės lydi visą gyvenimą.
„Asmenybės sutrikimai, degradacija, tam tikrų moralinių vertybių pasikeitimai. Kalbant apie organizmui pasekmes, priklausomai, kuriame amžiuje pradedama vartoti, tai ir centrinei nervų sistemai, ir širdies kraujagyslių sistemai pasekmės lieka“, – aiškino Vaikų ligų klinikos vadovas.
Teisėsauga pradėjo tyrimą penkiolikmečio jonaviškio mirties priežasčiai nustatyti. Greičiausiai tik po teismo medicinos ekspertų išvadų paaiškės, kokios tiksliai medžiagos pražudė paauglį.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:































































































































































































































