Siužete sužinosite ir kokia veislė sparčiai populiarėja tarp lietuvių.
„Labai didžiulę bengalų grupę, kuri būna retai, rusų melsvieji, birmos, Britanijos trumpaplaukiai, Meino meškėnai, jų, žinoma, visada dalyvauja daug“, – kalbėjo Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“ prezidentė Jurgita Gustaitienė.
Ir, atrodo, kad ilgą laiką lietuvių dievinti Meino meškėnai ar Britanijos trumpaplaukiai turi rimtą konkurentą, pavergiantį tautiečių širdis
„Labai nustebino, kad šioje parodoje labai daug Devonšyro reksų – štai, va, tokių kačių. Matome, kad ši veislė Lietuvoje sparčiai populiarėja“, – kalbėjo pašnekovė.
O štai ir daugiausia dėmesio sulaukęs dalyvis metų ir trijų mėnesių japonų bobteilas Katashi, atvykęs iš Švedijos.
Tai rečiausia pasaulyje kačių veislė, be Japonijos ji mėgiama dar Amerikoje. Europoje šių kačių tėra vienetai, o štai Lietuvoje jų nieks neaugina.
„Sunku su jomis dalyvauti konkursuose, nes teisėjai dažnai tiesiog nėra matę kitų šios veislės kačių“, – kalbėjo japonų bobteilo savininkė Inger Sodeberg.
Legenda byloja, kad dar 1600-aisiais Japonijoje šios veislės katės išgelbėjo šilkverpius nuo graužikų. Šių kačių atvaizdai puikuojasi Viduramžių meno kūriniuose. Japonų bobteilų skiriamasis bruožas – striuka kaip triušio uodega .
„Jos yra ypač draugiškos. Ypatingai šis katinas. Kaip matote, jis praktiškai visada čia miega. Katės labai ramios, todėl su jomis lengva keliauti lėktuvais ir panašiai“, – teigė ji.
Daugelis parodos lankytojų ir skubėjo pasinaudoti unikalia galimybe – pamatyti šį retą egzempliorių
„Kitokia veislė, be tos uodegytės, forma snukio labai miela.“
„Nebuvo tas didžiausias įspūdis, tikėjomės labai didelio ar egzotiško, o čia tik uodegytės nėra.“
O kiti sako atėję pasigrožėti įvairiomis veislėmis. Kačių mylėtojai atvirauja, kad norimo katinėlio laukia ir ne vienerius metus.
„Mums Abisinai patinka labiausiai, vienareikšmiškai. <...> Jeigu žinai konkrečios spalvos, lyties, tai apie metai... – Pasiryžę tiek laukti? – Dėl kačiukų visada galima, kaip ir su vaikais panašiai“, – kalbėjo pašnekovai.
„,Man šitie labai devonšyro reksai patinka, labai gražūs.“
„Nežinau, kuris vienas, visi labai gražūs, negalėčiau vieno išskirti.“
„Auginu du britų trumpaplaukius... – Tai konkurentų atėjote pažiūrėti? – Man buvo įdomu pažiūrėt kitų britukų.“
„Auginti... Na, turbūt, Meino meškėną.“
O skirtingų veislynų šeimininkai kaip įmanydami giria gerąsias savo murklių savybes.
„Jos ir vaikams, ir suaugusiems, ir seneliams, ir šunims, ir alergiškiems žmonėms, ir šunims, kur padėsi, ten ir rasi, jei grįžai, tai turi bendrauti, bet jei pasakei: „palauk, aš neturiu laiko“, tai atsisės ir lauks“, – sakė kačių veisėja Rita Janavičienė.
„Kodėl Somalio... tai prieraiši katė, kaip sakau, tai katašunis... lengvai mokosi triukų, šiaip labai meili katė, bet šiandien labai ne nuotaikoje.“
Gyvūnų globėjai primena, kad geriau pirkti katę su dokumentais iš oficialaus veislyno, o ne ieškoti pigesnio varianto iš nelegalių daugintojų. Jei neišgalit – imti beglobę murklę iš prieglaudos
„Tas, kuris yra daugintojas, kur katės tiesiog dauginamos kas tris mėnesius ir jos sėdi narve, tie kačiukai būna baikštūs, netvarkingi, depresuoti, dėl ko paskui žmonėms tenka lankytis pas gydytoją ir sumokėti ne dvigubą, o dešimt kartų didesnę kainą, kad iš viso tas gyvūnas išgyventų“, – sakė J. Gustaitienė.
Šioje parodoje pristatoma apie pusantro šimto įvairių veislių kačių.