„Darbas tęsiasi, tik tiek, kad pasitelkimas yra mažesnis ir galbūt mažės, valdant tą situaciją. Tie kariai, kurie buvo įtraukti, turi grįžti prie savo įprastinių funkcijų, tai yra – karinis rengimas“, – kalbėjo ministras.
„Karių tikslas taikos meto užduotims – spręsti klausimus, padėti civilinėms institucijoms. Bet tai turi būti daroma ypatingomis sąlygomis. Praėjo jau nemažai laiko – du su puse mėnesio – nuo karantino pradžios, manom, kad civilinės institucijos turėtų palaipsniui prisiderinti ir ten, kur trūksta resursų, ieškoti jų kitais būdais“, – pridūrė jis.
Anot ministro, pasitikti į Lietuvą atvykstančius žmones Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui vienoje pamainoje šiuo metu padeda 28 kariai.
„Šiaip yra trys arba keturios pamainos, priklausomai nuo situacijos“, – teigė R. Karoblis.
Jis taip pat pridūrė, kad pasieniečiams talkina apie 40 karių, dar „keletas karininkų vykdo savo funkcijas atitinkamuose štabuose“.
Ministro teigimu, krašto apsaugos sistema grįžta į įprastas vėžes, tačiau jis pabrėžia, kad „karinis rengimas, kariuomenės veikla nebuvo nusilpusi, o parengties lygis buvo išlaikomas“.
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas paskelbtas kovo 16 dieną, o praėjusį trečiadienį jis pratęstas iki birželio 16-osios.