• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Luminor“ banko klientus pasiekė įtartinos žinutės. Banko atstovai įspėja, kad tai sukčiai, bandantys išvilioti gyventojų pinigus.

„Luminor“ banko klientus pasiekė įtartinos žinutės. Banko atstovai įspėja, kad tai sukčiai, bandantys išvilioti gyventojų pinigus.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja pranešė gavusi keistą žinutę, neva banko kortelė buvo pridėta prie „Google Pay“ įtartiname įrenginyje. Taip pat pridėta nuoroda, kurią raginama paspausti, kitaip kortelė bus užblokuota. 

„Luminor“ banko sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas patvirtino, kad tai – sukčių pinklės ir nuorodos jokiu būdu nereikėtų spausti.

„Taip, tai vis pasikartojanti „fišingo“ (angl. phishing) SMS žinutė, kurią sukčiai siunčia tikėdamiesi gauti žmonių asmeninius duomenis“, – teigė jis.

Gavus tokią žinutę, rekomenduojama neatidarinėti nuorodų. Kitu atveju galite prarasti savo duomenis ir pinigus.

„Luminor“ banko klientai kartas nuo karto gauna pranešimus, kad „jūsų VISA buvo pridėta prie Apple Pay įtartiname renginyje“ ir raginimus prisijungti prie atsiųstos nuorodos. Primygtinai rekomenduojame, gavus tokią žinutę, nuorodos nespausti.

REKLAMA
REKLAMA

Joje gali būti langas, labai panašus į elektroninės bankininkystės puslapį mobiliojoje programėlėje. Tad sukčiai tikisi, kad suvesite ten savo prisijungimo prie interneto banko duomenis ir jie galės jais pasinaudoti ištuštindami sąskaitą“, – komentavo L. Sadeckas.

REKLAMA

Ekspertas pabrėžia, į ką reikia atkreipti dėmesį, gavus įtartiną žinutę iš banko.

„Visuomet, jeigu tik kyla abejonių dėl neva nuo banko gautoje žinutėje pateikiamos informacijos, prie banko reikėtų jungtis įprastu būdu, o ne per atsiųsta nuorodą. Papildomai galima pasitikrinti situaciją į banką skambinant telefonu.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad „Luminor“ bankas klientams SMS žinutėmis aktyvių nuorodų nesiunčia.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo atveju, įtarimą sukelti turėtų žinutėje pateikiama nuoroda – jos galūnė „info“, o ne Lietuvoje veikiančioms bendrovėms įprasta „lt“, naudojami papildomi žodžiai, pridėti prie banko pavadinimo. Net jei sulauktumėte žinutės, kurioje pateikiama nuoroda yra identiška jūsų dažnai naudojamai, bet neatpažįstate žinutės siuntėjo (šiuo atveju žinutė siųsta iš užsienio telefono numerio) – nespauskite jos“, – teigė L. Sadeckas.

Jeigu vis dėlto supratote, kad tapote sukčių auka, L. Sadeckas rekomenduoja nedelsiant kreiptis į savo banką ir teisėsaugos institucijas dėl tolimesnių veiksmų.

Bankinė mafija terorizuoja tik savo sąžiningus klientus visokiomis plovimo psiaudo prevencijomis, o prieš visokius įsilaužėlius ir apgavikus yra bejėgiai, o gal ir kartu veikia. Nausėda irgi iš bankų šulerių (propagandistų) išlindo į preziką.
Tie, padarę tą, praras aną ir bus jiems tas. Kitiems reikia vengti to, nes atsitiks štai kas..., etc. Delphio mokykla? O, TAIP!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų