Organizacija jungia dešimtis tūkstančių mokytojų ir milijonus sekėjų visame pasaulyje. O štai buvusi organizacijos narė pasakoja apie tamsiuosius užkulisius: kartais žmonės išprotėja, net nusižudo.
Plačiau apie tai – TV3 Žiniose.
Šri Šri Ravi Šankaras – pasaulinio garso humanistas, laikomas vienu įtakingiausių šių laikų meditacijos mokytojų. Jo įkurta organizacija „The Art of Living“ veikia 184 pasaulio šalyse bei jungia virš 44 tūkst. sertifikuotų instruktorių.
Fotomenininkė Vėtrė Antanavičiūtė pasakoja apie patirtį, kai pačiai teko dalyvauti šioje Indijos guru Šri Šri Ravi Šankaro organizacijoje: „Buvo žmonių, kurie išeidinėjo. Ir jie sakė, kaip čia blogai viskas ir panašiai. O mes tai netikėjom, fanatikai tokie.“
Organizacijoje Vėtrė praleido 10 metų. Ją paliko 2005-aisiais.
„Dalyvavimas labai aktyvus, aš važinėjau po visą pasaulį, ten, kur mokytojas, ten ir aš. Per pusantrų metų buvau baigusi 11 bazinių ir 7 prailgintus kursus, tai... Ir ten paskui prasideda jau visokie ten mokytojų kursai“, – pasakoja V. Antanavičiūtė.
Meditacija, kvėpavimai ir sąmoningumo praktikos, proto aktyvinimo metodai, galimybė įgyti ir lavinti šeštąjį pojūtį. Vėtrė pasakoja, kad kai kurie žmonės organizacijoje išprotėja, jos pažįstama, negalėdama pasitraukti, galiausiai nusižudė. Moteris prisimena, kad guru gydė ir įvairiausio tipo ligas, visas gyvenimo negandas mokė priimti kaip gėrį.
„Draugė mano, amžiną atilsį, susirgo vėžiu, ją įkalbėjo važiuot į Indiją vėžio gydytis. Ir jinai gydėsi pienu. Pienu gydėsi vėžį! Ir dar pinigus už tai mokėjo“, – sako Vėtrė.
Vardija įspūdingas kursų kainas
Organizacijos „The Art of Living“ Jūratė Ramanauskaitė mokytoja pasakoja visai kitokią istoriją. Moteris prisimena, kad būtent dėl šio guru išsigydė depresiją. Išgirdusi kritiką, moteris tikina, kad kitiems žmonėms po kursų viskas gerai, o nepatenkintų visur atsiranda.
„Tai, ką tu patiri būnant šalia jo, tą džiaugsmą, ramybę, atsipalaidavimą. Ir kartu tokį: pavarom! Linksmumą. Tai todėl jis ir traukia tiek daug žmonių. <...> Nėra taip, kad visiem žmonėm patiktų“, – komentuoja J. Ramanauskaitė.
Netrukus Šri Šri Ravi Šankaras atvyksta į Lietuvą. Su savo sekėjais susitiks „Litexpo“ parodų rūmuose. Čia laukia ir meditacijos, ir muzikos vakaras, tylos kursai, intensyvi sąmoningumo praktika. Visgi, toks dvasinis nušvitimas prieinamas ne kiekvienam.
Muzikinis vakaras su guru kainuoja vos 29 eurus. Tačiau tylos kursai, kur, kaip pati mokytoja sako, žmonės susirinks tylėti, kainuoja 490 eurų. Tylėjimas VIP zonoje – 990. O štai dviejų valandų intensyvi sąmoningumo praktika – 1 500 eurų. Yra ir VIP bilietas: už jį teks pakloti 2 300.
„Tie, kurie supranta, kad jie investuoja pinigus į giliausius savo sugebėjimus“, – sako J. Ramanauskaitė.
Judėjimas turi kulto elementų
Vilniaus universiteto profesorius, Indijos tyrimų centro vadovas sako, kad Šri Šri Ravi Šankaro organizaciją galima priskirti naujiesiems religiniams Indijos judėjimams. Tačiau ji turi kulto elementų.
„O kas jums sakė, kad dvasingumas turi būti pigus? Na, aš čia ironizuodamas tai sakau.
Fokusas, vis dėlto, yra nukreiptas ne tiek į pačią kažkokią doktriną, koncepciją, bet į patį asmenį“, – komentuoja VU Indijos tyrimų centro vadovas Audrius Beinorius.
Patalpas susitikimams su guru nuomojantys parodų rūmai „Litexpo“ sako, kad nors Šri Šri Ravi Šankaras vertinamas prieštaringai, tokiuose renginiuose nieko blogo nemato.
„Grėsmės nekelia, įskaitant, atsižvelgiant į tai, kad tai yra 6 vizitas Lietuvoje“, – teigia „Litexpo“ renginių skyriaus vadovė Eglė Gudauskienė.
Šri Šri Ravi Šankaras aktyviai dalyvauja tarptautiniuose taikos procesuose, jis kalbėjo Europos Parlamente, Jungtinėse Tautose, UNESCO bei įvairių šalių parlamentuose, įskaitant ir Lietuvą.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.













































































































































































































































































