Teismas pranešė, kad bendrovės atstovų argumentai neįtikino, jog procesas gali būti šališkas.
„Grigeo Klaipėdos“ advokato pareiškime nurodytos aplinkybės (...) nereiškia, kad nagrinėjant bylą yra pažeidžiama proceso šalių teisė į nešališką teismą ir kad kaltinamiesiems, jų gynėjams ar kitoms proceso šalims kilo teisėta priežastis nuogąstauti, jog procesas byloje vyksta šališkai“, – teigiama pranešime.
Spalio 6-ąją bendrovės atstovai teismo paprašė nušalinti teisėją B. Kalainį, nes jam buvo esą padarytas poveikis priimant sprendimą bylą priskirti prie sudėtingų kategorijos – tai leidžia ją nagrinėti greičiau, posėdžius rengti dažniau.
Penktadienį teismas planuoja tęsti bylos nagrinėjimą ir apklausti „Grigeo Klaipėdos“ gamybos vadovą Joną Garalį.
Byloje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų pareikšti akcinei bendrovei „Grigeo Klaipėda“ ir dar 14-ai esamų bei buvusių šios įmonės darbuotojų.
Visuomenėje didelio atgarsio sulaukusioje baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinamąjį aktą sudaro daugiau kaip 300 lapų, kaltinamaisiais pripažinti „Grigeo“ grupės akcininkas ir valdybos pirmininkas Gintautas Pangonis, dabartinis Klaipėdos įmonės vadovas Tomas Eikinas, trys ankstesni šios įmonės vadovai bei kiti asmenys.
Šioje didelės apimties byloje yra daugiau kaip 20 tūkst. dokumentų, apklaustų įtariamųjų, liudytojų duomenys, įvairių ekspertų išvados, papildomi dokumentai bei kiti tyrimui reikšmingi duomenys. Gamtai padarytą turtinę žalą nustatė Aplinkos apsaugos departamentas, jis pareiškė įmonei daugiau kaip 48 milijonų eurų civilinį ieškinį.