• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui antradienį neleidus baudžiamojon atsakomybėn patraukti socialdemokrato Arūno Dudėno, Lietuvos valstiečių, žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentaras Dainius Gaižauskas savo ir kitų kolegų nedalyvavimą balsime vaidina ilgalaikės pozicijos išraiška.

Seimui antradienį neleidus baudžiamojon atsakomybėn patraukti socialdemokrato Arūno Dudėno, Lietuvos valstiečių, žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentaras Dainius Gaižauskas savo ir kitų kolegų nedalyvavimą balsime vaidina ilgalaikės pozicijos išraiška.

REKLAMA

Anot jo, „valstiečiai“ mano, kad teisinis imunitetas parlamentarams nėra reikalingas, todėl jie esą nedalyvauja nė viename tokiame balsavime.

„LVŽS labai nuosekliai jau kelintą kadenciją iš eilės deklaruoja ir laikosi savo tokio sprendimo, kad imunitetas Seimo nariams, toks institutas išvis nereikalingas“, – BNS antradienį kalbėjo Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos (LVŽKŠS) frakcijos Seime narys.

Jis taip pat pabrėžė nesulaukęs prašymų nedalyvauti balsavime.

„Mūsų nieks neprašė (...). Tikrai su mumis nieks nieko nederino ir panašiai“, – pažymėjo D. Gaižauskas.

Seimas antradienį neleido prokurorams baudžiamojon atsakomybėn patraukti parlamentaro socialdemokrato A. Dudėno vadinamojoje čekiukų byloje. Už tai balsavo 69 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė du politikai.

Balsavime nedalyvavo 11 LVŽKŠS frakcijos narių, taip pat dalis socialdemokratų ir „aušriečių“.

Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn gali duoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras iš 141.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Anot D. Gaižausko, nuostata, jog „valstiečiai“ nedalyvaus balsavimuose dėl imuniteto, priimta užpernai diskutuojant dėl europarlamentaro Petro Gražulio teisinės neliečiamybės naikinimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes teikėm pataisas, kad (...) nereiktų Seimo nariams turėt tokio imuniteto. Ir šį procesą – toliau imunitetu dangstytis – mes laikome negarbingu. Ir dėl to mes nei už, nei prieš, mes principingai stengiamės nedalyvaut nei vienam šitame sprendime“, – teigė parlamentaras.

REKLAMA

Kaip skelbė BNS, pernai sprendžiant dėl liberalo Andriaus Bagdono teisinės neliečiamybės balsavime nedalyvavo septyni LVŽKŠS frakcijos politikai, balsavime dėl „aušriečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio imuniteto – 11 frakcijos parlamentarų.

Šį kartą prokuratūra norėjo Seimo nariui A. Dudėnui pateikti įtarimus dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo einant Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas 2019–2023 metais.

Bylos duomenimis, eidamas šias pareigas politikas pateikė ne savo dokumentus ir nepagrįstai gavo 10,5 tūkst. eurų kompensaciją už degalus.

REKLAMA
sužavėtas. aiški ir nuosekli pozicija. o visi liberalai ir demokratai, vietoje to, kad piktintųsi, lai palaiko valstiečių iniciatyvą ir naikina seimo nario teisinę neliečiamybę - turės savo taip trokštamą "teisės viršenybę" ir nereikės "vargti" balsuojant.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų