D. Gaižauskas taip pat neigia versijas, kad jam tuo metu negalėjo būti atliktas COVID-19 testas, o jo reputacijai gelbėti esą buvo pakeista testų atlikimo tvarka ir saviizoliacijos taisyklės.
„Pagal nustatytą tvarką, saviizoliuotis turi tik tie asmenys, kurie buvo užsienyje, aš užsienyje nebuvau, tiems, kuriems nustatytas COVID-19 virusas, jie serga, ir trečia, kas turėjo sąlytį. Aš sąlyčio, t. y. tiesioginio ryšio, kontakto, su užkrėstu asmeniu neturėjau, todėl man saviizoliacija nebuvo būtina“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Seime sakė D. Gaižauskas.
Apie koronaviruso atvejį Seime pranešta kovo 25 dieną. Infekcija užsikrėtė Seimo Žmogaus teisių komiteto vadovo Valerjaus Simuliko padėjėja, ji kartu yra ir D. Gaižausko padėjėja.
Seimas pranešė, kad iš kelionės kovo pirmoje pusėje grįžusi darbuotoja buvo atėjusi į darbą per plenarinius posėdžius kovo 17 dieną, tačiau D. Gaižauskas teigia tą dieną su ja nesusitikęs, tik jie kartu dirbantys Seimo trečiųjų rūmų penktame aukšte, kur įsikūręs ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.
Vėliau Seimo narys atliko COVID-10 testą, jis buvo neigiamas. Parlamentaras aiškino tai padaręs, nes pajutęs simptomus – kosulį, gerklės skausmą.
Seimo opozicijos atstovas NSGK konservatorius Laurynas Kasčiūnas kelia versiją, kad Seimo narys to negalėjęs padaryti, nes būtina sąlyga testui tuo metu buvo arba grįžimas iš užsienio, arba sąlytis su sergančiuoju. Pasak L. Kasčiūno, tokiu atveju arba D. Gaižauskas melavo Seimo nariams neturėjęs sąlyčio su padėjėja ir nesiizoliavęs, arba karštajai koronaviruso linijai 1808.
Į D. Gaižausko spaudos konferenciją atėjęs L. Kasčiūnas klausė komiteto vadovo, kodėl jam leista atlikti testą, ar jis nepasinaudojo savo kaip Seimo nario tarnybine padėtimi.
„Kodėl jums buvo leista daryti testą – jūs pats sakote, kad pokalbio metu pasakėte operatoriui, kad esate Seimo narys, ir ar jūs pasakėte pokalbio metu, kad turėjote kontaktą, nors mums visada viešai teigėte, kad to kontakto neturėjote?“ – klausė L. Kasčiūnas.
Jis taip pat teigė, jog abejones D. Gaižauskas išsklaidytų tik paskelbęs pokalbio su koronaviruso operatoriumi įrašą. Komiteto vadovas atsakė jo jau paprašęs.
„Visas abejones išsklaidys tik faktas, jei kreipsitės 1808 prašydamas pateikti asmeninį pokalbį ir žmonės su mielu nori išgirstų, kaip argumentavote, nes pagal tuo metu galiojusį algoritmą testas jums nepriklausė“, – sakė L. Kasčiūnas.
D. Gaižausko jis klausė, ar šis „pasinaudojo savo pareigomis gaudamas testą“.
„Šį kartą bandydamas sumanipuliuoti jūs bandote tiesą sumaišyti su melu, kelti toliau įtampą, tai yra žema, nepagarba visuomenei ir žmonėms. Aš jau kreipiausi dėl garso įrašo, kurį pasiimsiu nustatyta tvarka“, – atsakė D. Gaižauskas.
Jis taip pat neigė, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga galėjo keisti COVID-19 tyrimų tvarką dėl jo situacijos, nes platesnė tyrimų galimybė atverta daugiau žmonių – visiems, juntantiems simptomus.
„Žmonės nori kuo daugiau pasitikrinti savo įtarimus, ar serga, ar ne COVID-19. Tvarka, kuri veikė anksčiau, neleido to padaryti, todėl supaprastinta, kad kuo daugiau žmonių galėtų pasitikrinti. (...) Aš su ministro įsakymo pakeitimu neturiu nieko bendro, apie tai nekalbėjome su ministru, niekada“, – kalbėjo D. Gaižauskas.
Vėliau savo surengtoje spaudos konferencijoje L .Kasčiūnas tvirtino, kad D. Gaižauskas pagal kovo 27 dieną galiojusį algoritmą arba turėjo operatoriui patvirtinti kontaktavęs su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, arba nebūtų galėjęs atlikti testo.
„Jis pats sako, kad tai padarė kaip eilinis marijampolietis. Jis pasakė, kad jis skambino kovo 27 dieną, kai žmogui, norint gauti testą, reikėjo turėti ne tik vieną iš šių simptomų, bet ir būti grįžus iš užsienio arba turėti kontaktą su užsikrėtusiuoju. Viešoj erdvėj jis ne kartą minėjo, kad jokio kontakto neturėjo, šiandien jis papasakojo, kad operatoriui papasakojo Seimo aplinkybes, kai užsikrėtė jo patarėja, ir, labai tikėtina, leido suprasti operatoriui, kad kontaktas buvo ir tai turbūt leidžia kalbėti apie tai, kad operatorius leido jam pasidaryti testą“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.
„Jei jis operatoriui yra pasakęs, kad jis tą kontaktą turėjo, tokiu atveju jam turėjo automatiškai, nepaisant to, ar testas neigiamas ar teigiamas, įsigalioti 14 dienų saviizoliacija be jokių išlygų. Jis to nedarė, organizavo NSGK posėdį, dar daugiau, dalyvavo kovo 31 dieną vykusiame Seimo plenariniame posėdyje. Šitos aplinkybės kelia klausimą, ar nėra tarp mūsų išskirtinės kastos žmonių, kurie gali gauti testą kitaip, nei visi“, – tvirtino konservatorius.