• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaudžią benamio Juozo istoriją, liudijančią apie fizinį skausmą ir lėtą mirtį vienumoje, paviešino labdaros fondas „VEIK“. Pastebėję jo būklę, labdaros fondas ėmėsi veiksmų ir paskutinėmis akimirkomis kovojo už jo orumą bei galimybę sulaukti pagalbos.

6

Skaudžią benamio Juozo istoriją, liudijančią apie fizinį skausmą ir lėtą mirtį vienumoje, paviešino labdaros fondas „VEIK“. Pastebėję jo būklę, labdaros fondas ėmėsi veiksmų ir paskutinėmis akimirkomis kovojo už jo orumą bei galimybę sulaukti pagalbos.

REKLAMA

Visuomeninė, labdarinė organizacija, fondas „VEIK“ savo feisbuke pasidalijo vieno benamio Juozo istorija ir kiek jam teko iškentėti. Keli žmonės iš „VEIK“ fondo stengėsi jam padėti paskutinėmis jo gyvenimo akimirkomis.

„Juozas. Benamiai man nėra naujiena. Kaip ir žaizdos – apleistos, pūliuojančios, gangrenuojančios.

REKLAMA
REKLAMA

Bet šįkart. Aš negaliu nei parodyti šios žaizdos, nei dar kartą pats į ją pažiūrėti.

REKLAMA

Įsivaizduokite skausmą, kurį jautė šis žmogus, kai per jo kūną, atsivėrusį lyg bijūno žiedas, pro kumščio dydžio skylę buvo matoma trachėja, o viduje knibždėjo parazitų lervos.

Galima sakyti, kad jis visko atsisakinėjo pats.

Bet man atrodo – jis tiesiog nebegyveno. Tarsi užsitęsusioje agonijoje, kur gyvenimas jau seniai susimaišė su nežinia ir kančia.

REKLAMA
REKLAMA

Negalėjo valgyti. Negalėjo gerti. Lėtai mirė apleistame, šiukšlėmis apkrautame sandėliuke.

– Taip neturi būti, – pasakė Raimonda. – Aš paskambinsiu. Ieškosiu.

– Paimiau jį ant rankų, – sakė Viktoras Sedleckij. – Jis beveik nereaguoja, tik dusliai švokščia. Jam labai skauda.

– Rytoj ryte ligoninė jį priims, – pasakė.

– O jeigu jis neišgyvens iki ryto?

22 valanda. Laukiame greitosios.

Atvažiavo jauni medikai. Parodome žaizdos nuotrauką.

– Nesugebu užčiuopti pulso. Nešam.

Juozas knarkia. Jo akys pilnos keistos šviesos ir nevilties.

– Man atrodo, jis jau išeina, – tyliai nuskamba priimamajame.

Nežinau, ar pasielgėm teisingai. Gal nereikėjo. Gal geriau būtų buvę palikti. Kas mes tokie, kad spręstume? Kodėl manome, kad ligoninėje, po nuskausminamųjų, geriau nei greičiau, ir tyliai kažkur kitur? Nežinau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pažadėjo, jei mirs šiąnakt, praneš.

O jei ne – Dieve, duok, Juozai, tau bent trupinį ramybės be kančios.

Noriu padėkoti žmonėms, kurių širdyse atsirado vietos šiam žmogui.

Raimondai – už tai, kad nuo nulio paskambino dešimtims įstaigų ir iškovojo žmogišką požiūrį.

Marinai, kuri rado mus ir pranešė apie tragišką situaciją. Linai Š-K, Sauliui B – už tai, kad neliko abejingi ir padėjo. Pavardžių neminėsiu – nežinau, ar tai būtų tinkama. Tačiau žinau viena – kol šalia yra tokių žmonių, dar turime šansą išlikti žmonėmis“, – buvo skelbiama jų feisbuko „VŠĮ VEIK“ paskyroje.

REKLAMA

Netrukus buvo ir paskelbta, kad Juozo jau nebėra, jis, deja, numirė.

Greitoji medicinos pagalba prašo gyventojų nelikti abejingais

Remiantis greitosios medicinos pagalbos (GMP) informacija, GMP pagalba yra teikiama remiantis paciento sveikatos būkle, o ne socialine padėtimi. Sprendimas dėl pagalbos pobūdžio yra priimamas įvertinus, ar gresia pavojus gyvybei.

„Greitoji medicinos pagalba pacientams suteikiama pagal medicinines indikacijas, o ne socialinius parametrus. Būtent medicininės indikacijos lemia, kokia medicininė pagalba bus suteikta – skubi ar neskubi.

REKLAMA

Atvykęs GMP ekipažas įvertina, kokios pobūdžio pagalba reikalinga pacientui. Jei sveikatos sutrikimas yra toks, kad jam reikalinga  skubi specializuota medicininė pagalba ar gresia pavojus gyvybei, suteikus pirmąją pagalbą, pacientas gabenamas į skubios pagalbos priėmimo skyrių“, – rašė jie.

Kaip rašė GMP atstovai, siekiant saugios aplinkos GMP darbuotojams, jie aprūpinami pirštinėmis, veido kaukėmis, dezinfekantais, kitomis priemonėmis, kad galėtų kaip galima saugiau teikti medicininę pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jų, jei paciento sveikatos sutrikimai yra smurtinio pobūdžio, GMPT informuoja apie tai policiją. Jei galima įtarti socialinį pažeidžiamumą, bendradarbiavimo iniciatyva perduodama gydymo įstaigai ir vietiniams socialinės rūpybos skyriams.

GMP ragino gyventojus nelikti abejingais ir pastebėjus galimai sergančius ar be sąmonės esančius asmenis, nedelsiant suteikti pagalbą bei informuoti tarnybas skambinant 112.

REKLAMA

„Visada raginame gyventojus pranešti apie asmenis, kuriems galima įtarti, kad reikia medicininės pagalbos.

Pamačius sukniubusius, nesąmoningus ar blogai besijaučiančius, reikėtų pasiteirauti, ar nereikia pagalbos, imtis aktyvių veiksmų suteikiant pirmąją medicininę pagalbą ir informuojant tarnybas, skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112“, – pabrėžė jie.

REKLAMA
bet tą “bomžą” kažkada
bet tą “bomžą” kažkada
mažą nešiojo, mylėjo, gal ir jis pats mylėjo ir buvo mylimas, nejaugi jis nenusipelnė geresnio gyvenimo galo, juk žmonės ne tik šuniukus myli, atjaučia ir vargetas, kur Caritas, Maltos ordinas, galų gale seniūnija?
Ačiū, už Jūsų gerumą, už gražius, prasmingus darbus, už moralės stuburą,padėkime šalyje auginti sąmoningumą,kad kiekviena gyvybė yra vertybė, ir ji neturi veido.
valdzia geriau palaizys sikna ukram ir ruberoidam,prigalvos mokesciu ir viska sukis ukram,o ant lietuviu pox tegul skursta ir dvesia kaip sunys,tokia ta realybe,reikia pilietinio karo,kitaip neatsikratysime situ urodu kurie ijunke i liaudies papa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų