• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant į galimybių pasą įtraukti ir neigiamo COVID-19 testo rezultatus, būtų galima ne tik plėsti savivaldybių testavimo apimtis, bet ir leisti šiuos testus atlikti vaistinėse, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Siekiant į galimybių pasą įtraukti ir neigiamo COVID-19 testo rezultatus, būtų galima ne tik plėsti savivaldybių testavimo apimtis, bet ir leisti šiuos testus atlikti vaistinėse, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

REKLAMA

Šiuos klausimus bei apmokėjimą už tokius testus pirmadienį turėtų aptarti Vyriausybės nariai. Ekonomikos ministrė teigia, kad bent dalis testų galimybių pasui turėtų būti apmokami valstybės.

„Iš esmės dėl testų mes šiandien ir tarsimės, nes yra du keliai, aš tikiuosi, kad abiem mes ir eisime – tai yra, galimybė testuotis vaistinėse ir antras dalykas, galimybė savivaldybėms organizuoti testavimo apimtis“, – lrt radijui pirmadienį sakė ministrė.

Pasak A. Armonaitės, Vyriausybė girdi savivaldybių perspėjimus, jog didinti testavimo apimtis gali būti sudėtinga dėl ribotų žmogiškųjų resursų, ypač siekiant tolesnio švietimo sektoriaus atvėrimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Gali būti, kad iš esmės Vyriausybė turi nuspręsti, ar su šitais ribotais resursais startuoti, ar laukti, kol išspręsime tuos ribotus resursus. Mano pasiūlymas bus startuoti kad ir su mažesniais resursais, bet startuoti su šiuo galimybių pasu“, – kalbėjo ministrė.

REKLAMA

Kalbėdama apie šio profilaktinio testavimo apmokėjimą, ministrė sakė negalinti pasakyti, koks sprendimas bus priimtas, bet sakė siekianti, kad bent dalį testų apmokėtų valstybė.

„Bent dalį tikrai turėtų apmokėti valstybė ir šiandien dėl to tarsimės“, – sakė ministrė.

Pasak A. Armonaitės, dalį testavimo naštos prisiimti galėtų ir renginiai, kuriems vykti sąlygas sudarytų galimybių pasas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikslas yra, kad testas būtų įtrauktas, informacija apie testą būtų įtraukta, kad valstybė prisiimtų atsakomybę ir bent kažkokią dalį tų testų apmokėtų“, – sakė ji.

Ministrės teigimu, galimybių pasą tikimasi įgyvendinti vos tik bus išspręsti techniniai klausimai. Jis turėtų atsirasti prieš vieningą visos Europos žaliąjį sertifikatą, ateityje planuojama šias dvi sistemas integruoti.

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius LRT pabrėžė, jog žaliasis sertifikatas savaime suteiks tik vieningą informaciją, palengvindamas duomenų apsikeitimą ir imuniteto ar neigiamo testo fakto patvirtinimą, bet pats savaime jokių privilegijų nesuteiks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie žaliąjį sertifikatą, jis nesuteikia jokių privilegijų – jo vienintelė funkcija yra pranešti informaciją, kad jūs nesate COVID-19 nešiotojas, atvykstantis į šalį“, – sakė Europos Komisijos narys.

Tai, kaip vertinti žaliojo sertifikato duomenis ir kokius reikalavimus nustatyti, pasak jo, spręs kiekviena šalis.

„Toliau kiekviena šalis narė spręs su ta informacija kaip elgtis ir ar žmogus privalės karantinuotis, ar ne, kiek dienų, galbūt daryti pakartotinį testą ir panašiai. Šiuo atveju tai yra tik informacija vienoje vietoje patogi, kad nebūtų sudaryta kliūčių keliauti. Jokių papildomų privilegijų nėra numatyta“, – akcentavo V. Sinkevičius.

Pasak jo, žaliasis sertifikatas turėtų pradėti veikti birželio viduryje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų