Kaip rodo „Baltijos tyrimų“ rugsėjo mėnesį atlikta apklausa, pilnamečiai Lietuvos gyventojai vis dar palankiausiai vertina kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų. Teigiamai buvusį šalies vadovą vertina 78 proc. respondentų, dar 13 proc. atsakė jį vertinantys nepalankiai, o 9 proc. teigė neturintys nuomonės, skelbia portalas LRT.lt.
Antroje vietoje pagal palankų vertinimą – prezidentas Gitanas Nausėda. Jį palankiai vertina 64 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 28 proc., o 8 proc. teigė neturintys nuomonės.
Trečioje vietoje – krašto apsaugos ministras A. Anušauskas. Jis vienintelis valdančiųjų atstovas, kurį respondentai nurodė vertinantys labiau palankiai nei nepalankiai. Palankiai A. Anušauską vertina 58 proc. apklausos dalyvių, nepalankiai – 29 proc. Likę 13 proc. apie ministrą nuomonės neturėjo.
Ketvirtą vietą užima kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ją palankiai vertina 58 proc. respondentų, 33 proc. – nepalankiai, o 9 proc. apie ją neturi nuomonės.
Tarp geriausiai vertinamų visuomenės veikėjų – partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, atsidūręs penktoje vietoje. Iš viso 52 proc. respondentų nurodė, kad jį vertina palankiai, 30 proc. teigė vertinantys politiką neigiamai, o 18 proc. nuomonės apie R. Žemaitaitį neturėjo.
Tarp mažiausią gyventojų palankumą turinčių visuomenės veikėjų – premjerė Ingrida Šimonytė. Ją palankiai vertina ketvirtadalis apklaustųjų, 69 proc. teigė ministrę pirmininkę vertinantys neigiamai, o 6 proc. neturėjo nuomonės.
Lyginant su rugpjūtį vykdyta apklausa, gyventojų dalis, kuri premjerę vertina palankiai, sumažėjo 3 procentiniais punktais. Gyventojų požiūrį į I. Šimonytę „Baltijos tyrimai“ vertina nuo 2011 metų lapkričio mėnesio ir šių metų rugsėjo tyrimo rezultatai jai yra patys prasčiausi, skelbia LRT.
Antroje nepalankių vertinimų vietoje – užsienio reikalų ministras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Jį palankiai vertina 15 proc. gyventojų, 80 proc. – nepalankiai, o 5 proc. nurodė, kad neturi nuomonės.
Didžiausią nepalankų gyventojų vertinimą turi Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ją teigiamai vertina 12 proc. apklausos dalyvių, neigiamai – 82 proc., o 6 proc. respondentų teigė apie ją neturintys nuomonės.
Apklausos duomenimis, populiariausia išlieka Lietuvos socialdemokratų partija. Už ją balsuotų 14 proc. respondentų, o tai yra 2,3 proc. daugiau nei rugpjūtį, kai už socialdemokratus balsą būtų atidavę 11,7 proc. rinkėjų.
Antroje reitingo vietoje – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Už ją rinkimuose, jei jie vyktų šį sekmadienį, balsuotų 11 proc. gyventojų. Tai yra kiek mažiau nei rugpjūtį, kai palaikymas šiai partijai siekė 12,9 proc.
Trečioje vietoje liktų Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), už juos balsuotų 7,4 proc. respondentų, arba – 0,6 proc. daugiau nei rugpjūtį.
Tokia pačia procentine dalimi augo ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ palaikymas – rugpjūtį už ją būtų balsavę 5,6 proc., o rugsėjį balsą būtų atidavę 6,2 proc. gyventojų. Už Darbo partiją rugsėjį balsą būtų atidavę 5,8 proc., o rugpjūtį – 4,1 proc. apklausos dalyvių.
Apklausa vyko šių metų rugsėjo 16–27 dienomis. Vykdant tyrimą asmeninio interviu būdu apklausti 1024 Lietuvos gyventojai (18 metų ir vyresni), apklausa vyko 124 atrankos taškuose. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3,1 proc.
Kad taip jie vietoj šnabždėjimų žmonoms būtų prieš karą susipratę paimti valstybei ilgalaikę paskolą žemom palūkanom, ane Skaiste?