• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien, liepos 11 dieną, prognozuojama labai stipri magnetinė audra. Ji pasieks net 9 balus, kas reiškia, jog reiškinio poveikį gali pajusti daugelis. 

Šiandien, liepos 11 dieną, prognozuojama labai stipri magnetinė audra. Ji pasieks net 9 balus, kas reiškia, jog reiškinio poveikį gali pajusti daugelis. 

REKLAMA

Šią dieną svarbu tinkamai pasirūpinti savimi ir skirti laiko savo sveikatai. Intensyvių magnetinių audrų metu raginama skirti daugiau dėmesio sau.

Stipri magnetinė audra

Meteoagent.com duomenimis, šiandien magnetinė audra sieks net 9 balus. Iš viso magnetinių audrų intensyvumas matuojamas dešimtbalėje sistemoje, tad šiandien jų poveikis itin priartės prie aukščiausio matavimo taško.

Visgi, rytoj bus galima lengviau atsikvėpti, nes magnetinė audra sieks 4 balus. Nors tai rodo, kad magnetinė audra bus silpnesnė, tačiau jos, nors ir silpną poveikį, tačiau vis tiek bus galima justi.

Visgi, kitas šaltinis, Jungtinių Amerikos valstijų nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA), pateikia prognozes, kurios tokio stipraus poveikio nežada. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jų duomenų, magnetinė audra šiandien labiausiai kils 6 valandą vakaro, tačiau sieks 4 balus.

Taip pat apie rytojų šio šaltinio duomenys praneša, kad magnetinė audra bus intensyviausia nuo 12 valandos nakties iki 6 valandos ryto. Tačiau ji pakils tik iki 3 balų. 

REKLAMA

Magnetinių audrų poveikis

Magnetinės audros, dar vadinamos geomagnetinėmis audromis, Saulės audromis, kyla, kai Saulės plazmos srautas pajuda Žemės link ir ją pasiekęs suspaudžia magnetosferą.

Į ją skverbiasi didelės energijos dalelės, kurios pasiekę aukštuosius atmosferos sluoksnius sukuria sūkurines elektros sroves. Šios sukelia magnetinio lauko trikdžius.

Smogus stiprioms Saulės audroms, galimi radijo ryšio, telekomunikacijų trikdžiai, be to, gali būti stebimos gan ryškios šiaurės pašvaistės.

REKLAMA
REKLAMA

Nors mokslininkai vienbalsiai nesutaria, koks magnetinių audrų poveikis sveikatai, teigiama, kad jų poveikį gali pajusti, ypač jautresni, lėtinėmis ligomis segantys asmenys, o vyraujant stiprioms magnetinėms audroms, tai gali paveikti ir sveikų asmenų savijautą.

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad siautėjant magnetinėms audroms šių būklių atvejų padaugėja maždaug 20 proc., rašoma europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinė audra (nuotr. 123rf.com)

Magnetinės audros – kaip apsisaugoti?

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

REKLAMA

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Be to, norint jaustis geriau ir apsaugoti sveikatą, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

REKLAMA

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau, tačiau nesiimkite itin intensyvaus sporto. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti miegoti tuo pačiu metu, kad tinkamai pailsėtumėte.

Apie magnetinių audrų ir kitų meteorologinių reiškinių poveikį sveikatai anksčiau tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakojo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis ir šeimos gydytoja Rasa Isevičienė. Visą pokalbį galite žiūrėti straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų