Šie šokiruojantys faktai atskleisti straipsnyje, kuris paskelbtas medicinos žurnale „Resuscitation“. Tyrimo metu buvo išnagrinėta 2060 mirties atvejų, rašo mirror.co.uk.
Aiškiai prisiminė, kas vyko prieš mirtį
Vienas iš apklaustųjų tiksliai prisiminė, kaip medikai atliko jo gaivinimą. Tyrime rašoma: „Vyras papasakojo, kad suvokė kas vyksta, tačiau viską stebėjo iš viršaus, jis teigė jautęs, kad yra ne savo kūne.
Jis tiksliai apibūdino žmones, garsus ir veiksmus, kurie buvo atlikti jį gaivinant. Jo pasakojimus patvirtino jo medicininiai įrašai, jis aiškiai prisiminė, kad buvo naudojamas defibriliatorius.
Tai greičiausiai atitiko teiginį, kad sustojus širdžiai ir atliekant gaivinimą, žmogus išlieka sąmoningas maždaug tris minutes.“
Vyras pasakojo tyrėjams: „Aš kalbėjausi su slaugytoja ir netikėtai pokalbis nutrūko. Tikriausiai praradau sąmonę.. Bet aš puikiai atsimenu balsą, sakantį: „gaivinkite pacientą, gaivinkite pacientą“, o aš buvau palatos kampe, prie lubų.
Pamenu, pagalvojau: „Negaliu taip aukštai užlipti“, o ji vis kvietė mane. Jaučiau, kad pažįstų ją ir galiu ja pasitikėti, taip pat jaučiau, kad ji čia nėra be priežasties, tačiau nežinojau, kokia ji.
Kitą sekundę aš buvau palubėje, iš viršaus žiūrėjau į save, į seselę ir į kitą vyrą, kuris buvo plikas. Negalėjau matyti jo veido, tačiau mačiau jo nugarą. Jis buvo gan didelis.
Jis vilkėjo mėlyną uniformą, buvo užsidėjęs mėlyną kepurę, bet mačiau, kad jis plikas, nes kepurė buvo keistai uždėta. Kitas dalykas, kurį prisimenu – pabudau lovoje.“
Prisimena nedaugelis
Iš 2060 tirtų atvejų, 330 pacientų išgyveno širdies sustojimą ir buvo paleisti iš ligoninės. Nors kai kurie visiškai neprisiminė, kas įvyko, kai kurie pacientai aiškiai atsiminė savo gaivinimą.
Devyni iš jų patyrė „priešmirtinę būseną“, o du pacientai pranešė apie vizualinį sąmoningumą sustojus širdžiai.
Tyrimo išvadose rašoma: „Širdies sustojimą išgyvenę žmonės patiria platų spektrą emocijų ir kai kurie jų prisimena, kaip vyko jų gaivinimas.
Nors aiškūs prisiminimai po tokių patirčių yra reti, neaišku, ar šios patirtys prisideda prie potrauminio streso sindromo išsivystymo.“