• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

63-ejų garsus komikas iš Naujojo Orleano mirė dėl staiga užklupusios su širdies veikla susijusios problemos.

63-ejų garsus komikas iš Naujojo Orleano mirė dėl staiga užklupusios su širdies veikla susijusios problemos.

REKLAMA

Krikščionių komikas Mutzie Danielis Forestier mirė praėjusį savaitgalį, kai staiga sutriko jo širdies veikla, pranešė jo sūnus ant Mutzie „Facebook“ sienos. „Mums plyšta širdys, bet žinome, kad dabar jis ramybėje“, – rašė sūnus.

Gyvybę pasiglemžė sutrikusi širdies veikla

Mutzie šešerius metus dirbo komiku „Carnival Cruise Line“ laivuose ir buvo dukart apdovanotas kaip Naujojo Orleano metų komikas, praneša „FOX 8 Live“.

Neseniai jis taip pat buvo pripažintas metų krikščionių komiku ir sekmadienį turėjo pradėti artėjantį nacionalinį turą, rašo dailymail.co.uk. Tačiau šeimos nariai teigia, kad Mutzie niekada nebijojo mirties.

„Kaip daugelis iš jūsų žinote, Mutzie buvo giliai dvasingas žmogus, visada tvirtai tikintis. Jis dažnai ramiai kalbėdavo apie mirtį, visiškai pasiruošęs ir pasirengęs susitikti su Jėzumi“, – rašė jo sūnus Newmanas, internete rinkdamas lėšas jo laidotuvių išlaidoms padengti.

REKLAMA
REKLAMA

Newmanas tęsė, kad jo tėvas tikėjimą visada nešiojosi su savimi savo širdyje: „Gyvendamas kartu su tėčiu iš arti mačiau, kaip jis puoselėjo savo santykius su Dievu. Beveik kiekvieną vakarą jis užmigdavo klausydamasis pamokslų ir paskutines akimirkas praleido bendraudamas su Dievu. Jo tikėjimas buvo nepalaužiamas, o paguodą jis rasdavo artumoje su Jėzumi.“

REKLAMA

Mutzie taip pat užsiimdavo ir labdaringa veikla ir daugelis tai apie jį žinojo, teigė Newmanas.

„Mano tėtis mėgo duoti, jo dosnumas neturėjo ribų. Už pinigus, gautus pardavus jo kompaktines plokšteles, pirkdavome picas ir dalydavome jas moksleiviams, taip sukurdami išties ypatingas džiaugsmo akimirkas.

Kiekvienas prie mūsų prisijungęs svečias taip pat galėjo pajusti dovanojimo džiaugsmą ir kiekvieną kartą tai buvo išties nuostabi patirtis“, – dalijosi sūnus.

REKLAMA
REKLAMA

Kai Mutzie nelipdavo ant scenos kruiziniuose laivuose, pasak Newmano, jis visus pinigus, gautus už CD ir DVD pardavimus jis skirdavo tiems, kuriems reikia pagalbos, t. y. dovanodavo kalėdines dovanas vaikams, padėdavo benamiams arba remdavo prieglaudas.

Pastebėkite simptomus laiku

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, širdies ir kraujagyslių sistemos ligos yra pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje. Daugiausiai mirčių įvyksta dėl širdies smūgių ir insultų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Širdies ir kraujagyslių ligos – grupė širdies ir kraujagyslių sutrikimų. Dažnai šios ligos nepasireiškia jokiais simptomais, vis tik, gali būti įspėjamųjų ženklų, kurie gali kelti nerimą ir paskatinti apsilankyti pas gydytoją. Šie simptomai yra:

  • Krūtinės skausmas;
  • Nuovargis;
  • Dusulys;
  • Kosulys arba švokštimas;
  • Kojų, kulkšnių, pėdų tinimas;
  • Greitas arba netolygus širdies plakimas (permušimai);
  • Bendras silpnumas;
  • Pakitusi odos spalva arba pilkšvas blyškumas (su silpnumu susiję odos spalvos pasikeitimo epizodai).

Vis tik, ekspertai pažymi, kad dažniausiai pirmieji simptomai pasireiškia tik ištikus širdies smūgiui arba insultui – gyvybei pavojingoms būklėms, kurioms ištikus būtina reaguoti kuo greičiau.

REKLAMA

Širdies smūgio simptomai yra:

  • Skausmas ar diskomfortas krūtinės centre;
  • Rankų, kairiojo peties, alkūnių, žandikaulio ar nugaros skausmas ar diskomfortas.
  • Be to, žmogui gali pasunkėti kvėpavimas arba atsirasti dusulys, pykinimas arba vėmimas, galvos svaigimas arba alpulys, išmušti šaltas prakaitas, pasireikšti išblyškimas. Moterys dažniau nei vyrai patiria dusulį, pykinimą, vėmimą ir nugaros ar žandikaulių skausmus.
  • Dažniausias insulto simptomas – staigus veido, rankos ar kojos silpnumas, dažniausiai vienoje kūno pusėje.

Kiti simptomai yra staigiai prasidėjęs:

  • Veido, rankos ar kojos tirpimas, ypač vienoje kūno pusėje;
  • Sumišimas, sunkumas kalbėti arba suprasti kalbą;
  • Suprastėjęs regėjimas viena arba abiem akimis;
  • Sunkumas vaikščioti, galvos svaigimas ir (arba) pusiausvyros ar koordinacijos praradimas;
  • Stiprus galvos skausmas be aiškios priežasties ir (arba) alpimas ar sąmonės netekimas.

Pastebėjus šiuos simptomus reaguoti būtina nedelsiant, nes kiekviena minutė yra aukso vertės – kuo anksčiau suteikiama medicininė pagalba, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks išgelbėti gyvybę.

Kam tas nesąmones apie užsieniečių mirtis rašinėja tarsi savų mažai. Reik laiku tikrinti žmonių sveikatą bent jau kai kreipesi. Reik eilėje po pusmetį laukt pas specialistus. Apie milijoną žmonių išvyko o eilės vis ilgėja. Nėr tvarkos gydymo įstaigose
Skiepu pasekmės. va ka reikia zinoti
gyvas anekdotas: miręs komikas įspėja visus!!!
Ir apskritai, nuo tų ,,pasako visiems, parodė visiems, įspėja visus, nesakykit, kad nepranešė'' ir t.t. jau pykinti pradeda...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų