• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savitarnos kasos yra naudingos, nes padeda sumažinti eiles ir pagreitinti darbą, tačiau viena pirkėja buvo įspėta, kad jos klastingas įprotis atsiskaitant yra neteisėtas.

Savitarnos kasos yra naudingos, nes padeda sumažinti eiles ir pagreitinti darbą, tačiau viena pirkėja buvo įspėta, kad jos klastingas įprotis atsiskaitant yra neteisėtas.

REKLAMA

Pirkėjai buvo priversti ieškoti išradingų būdų, kaip kūrybiškai apsipirkti prekybos centruose, nes dėl pragyvenimo išlaidų krizės daugelis britų kas savaitę susiduria su sunkumais pirkdami maisto produktus.

Tačiau tai nebuvo vienintelis pasikeitęs apsipirkimo būdas. Dauguma didžiųjų prekybos centrų pirkėjams suteikė savitarnos paslaugas, kad apsipirkimas būtų greitas ir paprastas, rašoma mirror.co.uk.

Pasidalijo istorija

Savitarnos kasos Jungtinėje Karalystėje pradėtos įrenginėti vos daugiau nei prieš dešimtmetį, o dabar sunku rasti prekybos centrą, kuriame jų nebūtų. Tačiau dauguma žmonių susiduria su begale problemų, susijusių su šia sistema, ir ši problema apima visą pasaulį.

Jos sumažina eiles ir pagreitina darbą, ir nors prekybos centrai ėmėsi priemonių, kad sustabdytų žmones, apgaudinėjančius sistemą, jie vis tiek dažnai pasikliauja pirkėjų teisingumu.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau įstatymas yra įstatymas, o viena pirkėja buvo įspėta, kad dėl savo „įžūlios“ taktikos prie kasos taupant pinigus ji gali patekti į bėdą.

REKLAMA

Moteris parašė į News.com.au „Sisters In Law“, kurioje žmonės gali pateikti teisinius klausimus seserims ir teisininkėms Alison ir Jillian Barrett, apie nesutarimus su draugu.

Ji sakė, kad kai jos draugė naudojasi savitarnos kasomis, ji reguliariai per sistemą praleidžia brangesnius vaisius ir daržoves, pavyzdžiui, avokadą, o vietoj jo – svogūną.

Draugė mano, kad tai nėra vagystė, nes ji vis tiek už tai kažkiek moka, ir teigė, kad prekybos centrai savitarnos kasų sukčiavimo išlaidas įskaičiuoja į kainas, nes „visi taip daro“.

REKLAMA
REKLAMA

Teisininkas įspėjo

Teisininkas apie šią situaciją kalbėjo, kad tokia praktika yra baudžiama:

„Nesvarbu, kaip jūsų draugė bando pateisinti savo elgesį, jos apgaulingas elgesys, kai ji tyčia nesumokėjo visos kainos, prieštarauja įstatymams.

Jūsų draugė, naudodamasi savitarnos kasomis, kai brangesnes prekes pateikia kaip pigesnes, apgaudinėja sistemą, nes moka per mažai.

Jos nesąžiningas elgesys yra tik vienas iš daugelio triukų, kuriuos naudoja savitarnos vagys, siekdami išvengti mokėjimo. Jie yra baudžiami.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Australijoje gyvenančios Alison ir Jillian teigė, kad dėl tokių „gudrybių“ prekybos centrai kasmet patiria milžiniškus nuostolius ir dėl to iš tiesų kyla maisto produktų kainos.

Lietuvoje gresia net laisvės atėmimas

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt yra rašęs apie tai, kokia atsakomybė gresia už sukčiavimą savitarnos kasose. Prekybos tinklų atstovai įspėja, kad už tai gali grėsti baudos ar net laisvės atėmimas.

REKLAMA

„Sukčiavimas gali užtraukti administracinę arba baudžiamąją atsakomybę. Už sukčiavimą, kurio metu padaryta iki 150 eurų žala, asmuo užsitraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 90 iki 400 eurų.

Jei žala dėl sukčiavimo yra didesnė nei 150 eurų, numatyta baudžiamoji atsakomybė, kuri gresia bauda, areštu, viešaisiais darbais ar net laisvės atėmimu iki trejų metų, priklausomai nuo žalos dydžio ir kitų byloje nustatytų aplinkybių.

REKLAMA

Nustačius sisteminius to paties asmens sukčiavimo atvejus, kurių visuma sudaro 150 eurų ir daugiau, gali būti pripažinta, kaip turinti tęstinės nusikalstamos požymius ir kvalifikuotina kaip baudžiamasis, o ne administracinis nusižengimas“, – tikino „Maxima“ atstovė I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Iki“ tinklo atstovė V. Budrienė papasakojo, kad nuo 2023 m. birželio 21 d. buvo naujai išaiškintas nusikaltimų kvalifikavimas dėl nuolat vagystes vykdančių asmenų veiksmų vertinimo.

Todėl nuolat vagystes vykdantys asmenys, nors ir vagiantys prekių iki 150 eurų, traukiami baudžiamojon atsakomybėn apjungiant jų vagysčių padaromą žalą, t. y. pavogęs tris kartus prekių už 70 eurų, jis bus patrauktas ne administracinėn, o baudžiamojon atsakomybėn.

As tai palieku prekes tiesiog krepsyje prie kasos jeigu ner kasinykų ir einu i kita krautuve. Man uz pardavejo darba nemoka kad pats apsitarnaučiau...
niekad nesukčiauju, sudegčiau iš gėdos, jei pričiuptų
Kai mokės algą tik tada eisiu į savitarnos kasas dirbti. Kiekvienas darbas turi būti vertinamas pinigais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų