Kartais pakanka pašalti kojas
Nors dažniausiai šlapimo pūslės uždegimą sukelia bakterijos, „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė pastebi tendenciją, kad žiemą pasitaiko daugiau atvejų, kada žmonės šia liga suserga paprasčiausiai pašalę kojas.
„Šiuo sezonu pašalus kojas kai kuriems žmonėms gali kur kas lengviau išsivystyti pūslės uždegimas. Tai rodo, kad žmogaus imuninė sistema yra itin nusilpusi, taip pat tam įtakos gali turėti įvairios lėtinės ligos. Abiem atvejais suaktyvėja bakterijos, kurios gali lengvai „pereiti organizmo imuniteto filtrą” ir įsiskverbti į šlapimo takų audinius, kur ir pradeda daugintis sukeldamos uždegimą“, – pasakoja F. Barisevičienė.
Pasak vaistininkės, šlapimo pūslės uždegimas dažniausiai pasireiškia dažnu, bet negausiu šlapinimusi, kurį lydi stiprus skausmas. Taip pat gali būti nepilno išsišlapinimo jausmas, dažnas šlapinimasis nakties metu, šlapimo išvaizdos pokyčiai, nebūdingas kvapas, maudimas, diskomfortas apatinėje pilvo dalyje.
Vaistininkė pataria, kaip greičiau pasveikti
1. Žolelių arbatos. Gerkite beržų, bruknių, meškauogių arba petražolių lapų arbatas, kadangi jos dezinfekuoja šlapimo takus. Tik vaistininkė primena, kad jos tik malšina simptomus, bet pačios ligos negydo. Todėl tai gali būti tik kaip papildoma priemonė. Be to, šių arbatų nepatartina gerti nėščiosioms.
2. Kompresai. Palaikykite šiltą kompresą apatinėje pilvo dalyje ir nugaroje. Tai šiek tiek padės pasijusti geriau sergant cistitu.
3. Vaistai nuo skausmo. Vartokite skausmą ir uždegimą malšinančius vaistus kaip paracetamolis, ibuprofenas ar jų sudėtiniai preparatai.
4. Spanguolės. Gerkite spanguolių sultis arba vartokite spanguolių papildus. Tai padės sumažinti skausmą šlapinimosi metu, taip pat spanguolės neleidžia daugintis naujoms bakterijoms.
5. D-manozės preparatai. Vaistininkė pataria ieškoti preparatų, į kurių sudėtį įeitų ne vien spanguolės, bet ir D-manozė, kuri irgi padeda nuo šlapimo takų infekcijos.
6. Vengti kofeino ir alkoholio. Sergant cistitu reikėtų apriboti kofeino ir alkoholio vartojimą, kadangi šie gali papildomai sudirginti šlapimo pūslę.
7. „Nelaikyti“ šlapimo. Net jeigu šlapinantis patiriate skausmą, vaistininkė pataria šlapintis vos pajutus norą ir vengti šlapimo „sulaikymo“.
8. Higienos palaikymas. Sergant geriau prauskitės po dušu, o ne vonioje, taip pat intymiai higienai nenaudokite stipriai parfumuotų priemonių.
9. Patogi apranga. Vilkėkite medvilninius apatinius ir judesio nevaržančius laisvesnius drabužius, kadangi stipriai aptempti drabužiai gali trikdyti mažojo dubens organų kraujotaką.