Naktį keliatės į tualetą? Štai ką tai išduoda apie sveikatą
Naktį keliatės į tualetą dažniau nei norėtųsi? Tai gali būti ne tik varginantis įprotis, bet ir signalas apie tam tikrus sveikatos pokyčius. Šis reiškinys vadinamas nikturija – kai žmogus pabunda bent kartą ar kelis tam, kad pasišlapintų.
Nors daugeliui atrodo, kad tai – amžiaus ar išgerto vandens vakare pasekmė, medikai įspėja: nuolatinis miego trikdymas dėl noro šlapintis gali turėti gilesnių priežasčių.
Naktimis pakelkite akis į dangų: laukia įspūdingas reginys
Vasaros naktys – ilgos, o dabar pats metas naktinėjant nepamiršti pakelti akis į dangų. Ir ne šiaip sau, o tam, kad išvystumėte įspūdingą reginį – Perseidų meteorų lietų.
Juos galima išvysti jau dabar – įspūdingu kadru „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ pasidalinta nuotrauka, nuo kurios sunku atplėšti akis.
O „Orai ir klimatas Lietuvoje“ turinį talpinantis meteorologas Gytis Valaika primena, kada laukia pats meteorų lietaus pikas.
Pasakė, ar sveika gerti vandenį su citrina: atsakymas nustebins
Rytais pradedate dieną nuo stiklinės vandens su citrina? Šis įprotis pastaraisiais metais tapo itin populiarus tarp sveikatingumo entuziastų. Skelbiama, kad toks gėrimas gali padėti nuo įvairių negalavimų – nuo odos problemų iki kraujospūdžio reguliavimo. Ekspertai pateikė išvadas, ar tokie teiginiai – teisingi.
Atsakė į amžiną klausimą: grybus pjauti ar rauti?
Šis klausimas jau ne vieną dešimtmetį kirba tiek patyrusiems grybautojams, tiek pradedantiesiems. Ar geriau grybą išrauti su visomis šaknimis, ar tiesiog nupjauti jį prie pat žemės?
Kadaise tai buvo viena labiausiai skaldančių temų tarp grybų entuziastų, tačiau dabar mokslas pateikia aiškų atsakymą: nei vienas metodas nekenkia grybienai – požeminiam grybų tinklui, tačiau tam tikrais atvejais išrauti grybą iš žemės yra prasmingiau.
Pamatę, ką lietuviai pardavinėja internete, skubiai įspėja: nedarykite 1 klaidos
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos socialiniame tinkle „Facebook“ aktyviai dalijasi svarbia informacija apie saugų vaistų vartojimą bei įspėja visuomenę apie rizikas, susijusias su nelegalia vaistų prekyba.
Tarnyba ne tik reaguoja į gyventojų pranešimus, bet ir pati nuolat stebi įvairias internetines platformas, kad apsaugotų žmones nuo galimų pavojų sveikatai.
Neišpilkite vandens po kiaušinių virimo: nustebsite, kur pravers
Virti kiaušiniai – itin greitai pagaminamas ir maistingas patiekalas. Tačiau daugelis išvirę kiaušinius ima ir išpila likusį vandenį, tačiau kitą kartą neišpilkite – galbūt nustebsite, bet jis puikiai gali pasitarnauti sode.
Po kiaušinių virimo likęs vanduo gali tapti puikia natūralia trąša augalams ir praturtinti dirvožemį naudingomis medžiagomis. Kitą kartą išvirę kiaušinius leiskite vandeniui atvėsti ir panaudokite augalų laistymui.
Lietuvės kieme išvystas vaizdas pašiurpino net specialistus: parodė visiems
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Priežiūros departamento Šiaulių apygardos priežiūros skyrius šią savaitę pradėjo du tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, nustačius sunkius gyvūnų nepriežiūros atvejus.
„Šie atvejai dar kartą parodė, kad visuomenės dėmesys ir supratimas itin svarbūs, pastebėjus neprižiūrimus ar kankinamus gyvūnus, labai svarbu nedelsiant pranešti VMVT arba policijai.
Išklojo, kodėl princas Harry panoro susitaikyti su šeima: štai kas vyksta
Princas Harry ir Meghan Markle vėl atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre – šį kartą dėl galimų taikos derybų su karališkąja šeima. Nors oficialių patvirtinimų apie susitaikymo procesą nėra, karališkosios šeimos komentatoriai spėja, kad Sasekso kunigaikščio ir karaliaus Karolio III padėjėjų susitikimai Londone gali rodyti diplomatinį suartėjimą.
Plinta žadą atimanti nuotrauka iš Alytaus rajono: gniaužia kvapą
Vasara Lietuvoje kupina ne tik kaitros, bet ir staigių atmosferos pokyčių, kurie dažnai tampa tikrais gamtos spektakliais. Viena iš tokių akimirkų neseniai užfiksuota Dzūkijoje, kai virš ramybės alsuojančių laukų staiga ėmė formuotis dramatiškas audros debesų frontas.
Socialiniame tinkle „Facebook“ puslapis „Meteo.lt“ pasidalijo įspūdingu gamtos reiškinių kadru. Užfiksuota įspūdinga lietaus siena virš Dzūkijos laukų, kur liepos 24 dieną gamta surengė dramatišką spektaklį danguje.
Įspėja visus Lietuvos gyventojus: gavę tokią nuorodą šiukštu jos neatidarykite
Virtualus policijos patrulis socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja gyventojus apie aktyvius sukčių veiksmus vasaros metu. Nors dauguma žmonių atostogauja, nusikaltėliai nesnaudžia – jie siunčia apgaulingas SMS žinutes, kuriomis bando išvilioti asmens duomenis.
Tokios žinutės dažnai apsimeta oficialiomis institucijomis, šiuo atveju – policija, ir pateikia nuorodas neva į eismo įvykių ar pažeidimų protokolus.
„Hesburger“ gerbėjams – gera žinia
Didžiausias Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo aptarnavimo restoranų tinklas „Hesburger“ šiandien Lietuvos rinkai pristato pirmąjį naujos koncepcijos restoraną „Döner HeseKebab® & Gyros“. Restoranas įsikūrė Panevėžio rajone, Šilagalio kaime (Panevėžio aplinkkelis 22).
Kartu su naujosios koncepcijos „Döner HeseKebab® & Gyros“ atidaromas ir įprastinis „Hesburger“ tinklo restoranas. Į jo įrengimą investuota 2,1 mln.
Jūsų pašto dėžutė atrodo taip? Pareigūnai įspėja – gali baigtis liūdnai
Policijos bendruomenės pareigūnai primena – net toks paprastas daiktas kaip pašto dėžutė gali tapti signalu vagims, jog jūsų jau kurį laiką nėra namuose, tad taip ilgapirščiams galite tik palengvinti darbą.
Prevencinę priemonę vykdę Ignalinos policijos bendruomenės pareigūnai socialiniame tinkle „Facebook“ patarė, kaip apsaugoti savo būstą išvykstant atostogų ar paliekant namus ilgesniam laikui.
Radę tai ant žemės nepraeikite pro šalį: kreipiasi į visus lietuvius
Lietuvoje prasidėjo intensyvus čiurlių – sparnuotų dangaus akrobatų – jauniklių auginimo laikotarpis. Šiuo metu paukščiai dažnai netyčia įskrenda į balkonus arba aptinkami nukritę ant žemės. Tad specialistai ragina pamačius čiurlį nepraeiti pro šalį, nes jiems prireikia pagalbos.
Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė LSMU Laukinių gyvūnų globos centras, pamačius tupintį ir neskrendantį čiurlį, tai nebūtinai reiškia, kad paukštis sužeistas.
Paaiškėjo, ar jau nurimo magnetinė audra
Vakar užklupusi magnetinė audra ilgai neužsibus – paaiškėjo, ar ji jau nurimo bei pateikiamos artimiausių dienų prognozės, kas dar laukia.
Magnetinė audra jau nurimo ir artimiausiomis dienomis žymesnių aktyvumo padidėjimų nenumatoma.
Paaiškėjo, ar nurimo magnetinė audra
Kaip rodo meteoagent.com paskelbti duomenys, šiandien jaučiantiems magnetinių audrų poveikį nerimauti nėra ko – aktyvumas pakils vos iki 3,5 balų.
Šį Lietuvoje augantį grybą pažįsta ne visi: kvapą galima užuosti iš tolo
Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi įdomiu ir kiek neįprastu įrašu apie vieną iš mūsų miškuose randamų grybų – poniabudę. Nors daugeliui pažįstami tradiciniai valgomi grybai, šis – išskirtinis tiek savo išvaizda, tiek kvapu.
Įraše atskleidžiama, kaip greitai jis auga ir kokį vaidmenį jo nemalonus kvapas atlieka gamtoje. Taip pat pateikiama informacijos apie Lietuvoje aptinkamas poniabudžių rūšis ir jų paplitimo vietas.
Poilsiaujantiems prie Baltijos jūros – skubus įspėjimas
Poilsiaujantiems Palangoje prie Baltijos jūros – skubus gelbėtojų įspėjimas ir raginimas saugoti save.
Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia Palangos miesto gelbėjimo tarnyba, šiandien popiet paplūdimiuose iškelta raudona vėliava.
Poilsiaujantiems Palangoje – gelbėtojų įspėjimas
Gelbėtojai įspėja poilsiautojus saugoti save ir primena, kad iškėlus raudoną vėliavą, maudytis draudžiama dėl vandenyje tykančių pavojų.
Įraše socialiniuose tinkluose pateikiami šiandienos 12 valandos duomenys.
Radinys Lietuvos gamtoje nustebino ir specialistus: to išvysti nesitikėjo
Visai neseniai Lazdijų rajone pirmą kartą buvo aptikta saugoma ir reta augalo rūšis – Borbašo gvazdikas. Pranešama, kad radavietėje surasta 50 augalų.
Šis radinys ne tik nustebino, bet ir nudžiugino specialistus, nes toks čia jis – pirmas ir vienintelis.
Išskirtinis radinys
Socialiniame tinkle „Facebook“ žinia apie Borbašo gvazdiko aptikimą pasidalijo Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija. Jie rašė, kad tai – reikšmingas atradimas.
Žali pomidorai sunoks daug greičiau: užsirašykite šiuos patarimus
Nusiskinti savame darže ar šiltnamyje sunokusį pomidorą – to laukia kiekvienas sodininkas. Tačiau ne visada jie noksta taip greitai, kaip norėtųsi, tad čia į pagalbą galima pasitelkti kelis triukus, kad žali pomidorai sunoktų greičiau.
Štai keletas patarimų, kaip pagreitinti žalių pomidorų nokimą, kad galėtumėte greičiau pasimėgauti pačių užaugintu taip laukiamu derliumi, rašo gardenergardens.com.
Stiklainius konservavimui paruoškite šiuo būdu: gaminiai tikrai nesurūgs
Prasidėjus derliui, prasideda ir mintys apie atsargų ruošimą žiemai. Artėjant konservavimo metui, svarbu prisiminti ir tai, kaip tinkamai paruošti stiklainius, kad konservai nesurūgtų ir nesugestų.
Kai konkservuojate vasaros derlių, nepamirškite sterilizuoti stiklainių ir dangtelių – tai padės savo atsargomis žiemai mėgautis ilgiau, rašo thesprunceeats.com.
Kaip paruošti stiklainius konservavimui?
Pirmiausia kruopščiai išplaukite stiklainius ir dangtelius karštame, muiluotame vandenyje.
Už grybavimą šiose Lietuvos vietose – baudos: nesakykite, kad neįspėjo
Aplinkos apsaugos departamentas primena svarbias taisykles, kurių privalu laikytis grybaujant ir uogaujant Lietuvos miškuose. Nors daugelis miškų atviri lankytojams, tam tikrose teritorijose galioja aiškūs apribojimai, siekiant apsaugoti gamtos vertybes ir užtikrinti žmonių saugumą.
Ypač svarbu žinoti, kur draudžiama lankytis ir kokių veiksmų reikia vengti, kad nebūtų žalojama miško ekosistema.
Perspėja metančius svorį šiuo būdu: nutraukus kilogramai sugrįš
Po svoriui skirtų vaistų kurso daugumai pacientų numesti kilogramai sugrįžta, atskleidžia tyrimas.
Žurnale „BMC Medicine“ antradienį paskelbtame tyrime daroma išvada, kad vartodami vaistus nuo nutukimo žmonės išties netenka daug svorio.
Svoris po vaistų ima grįžti
Tačiau tyrėjai nustatė tendenciją, kad praėjus aštuonioms savaitėms po vaistų kurso numestas svoris ima grįžti ir toliau auga vidutiniškai 20 savaičių – tol, kol nusistovi.
Užfiksavo neįtikėtiną vaizdą Tauragės rajone: žadą atėmė šimtams
Turbūt ne vienas patvirtintų, kad šią vasarą ypatingai dažnai yra susiduriama su žaibais ir perkūnija. Vienas iš to padarinių – išlaužyti medžiai, kurie dažnai tampa žaibų taikiniu.
Praėjusią savaitę orai Lietuvoje nelepino – miestus tvindė liūtys, trankėsi perkūnijos ir pasirodė žaibai. Vienas jų Tauragės rajone trenkė tiesiai į medį – pamatykite, kaip jis atrodo.
Pasakė, kuriuo paros metu negalima laistyti pomidorų: įsidėmėkite
Nuo liepos iki rugsėjo pasirodo darbo rezultatai – sodininkai pradeda skinti pomidorų derlių. O norint, kad juo mėgautis būtų galima ilgiau, svarbu žinoti, kaip juos tinkamai prižiūrėti. Viena svarbiausių užduočių – tinkamas laistymas.
Bet kaip dažnai reikia laistyti pomidorus ar kuriuo paros metu tai geriausia daryti? Ekspertai teigia, kad pomidorams labai padeda jų laistymas tam tikru dienos metu.
Jau paaiškėjo, kaip šiemet atrodys Panevėžio Kalėdų eglė
Panevėžys tradiciškai dar vasarą pradeda ruoštis Kalėdoms. Šįmet žiemos šventėms planuojama papuošti net ne iš natūralių eglės šakų sukonstruotą karkasinę, o gyvą eglę.
Pirmą kartą Savivaldybė nusprendė konkursą miestui dekoruoti išskaidyti į dvi dalis – eglei ir gatvėms papuošti. Taip tikimasi didesnio tuo užsiimančių įmonių susidomėjimo Aukštaitijos sostine.
Pasiners į žvaigždes
Panevėžio savivaldybė šią savaitę davė startą Kalėdoms – paskelbė ieškanti eglės ir miesto puošėjų.
Pamatę, kiek grybų prisirinko Sandra, pavydėtų ne vienas: išdavė, kur rado
Kiekvieną dieną socialiniuose tinkluose pasipila daugybė nuotraukų su lietuvių grybų laimikiais – jų prisikrauna pilnas pintines ir kibirus. Vis tik, daugelio tarose nugula voveraitės, o štai Sandra iš miško grįžo prisirinkusi „grybų karaliais“ tituluojamų baravykų.
Savo įspūdingu laimikiu su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais sutikusi pasidalinti Sandra Krasauskaitė-Dabulskienė išdavė ir kur jų rado.
Karaliui – skaudus smūgis iš buvusių darbuotojų: to nesitikėjo
Karalius Karolis III garsėja ne tik savo meile gamtai ir ekologijai, bet ir nepaprastu kruopštumu bei dėmesiu detalėms. Jo mylimas Highgrove House sodas – ne tik privatumo oazė, bet ir vienas svarbiausių monarcho gyvenimo projektų, kuriam jis atidavė daugiau nei keturis dešimtmečius.
Tačiau idiliška viešai pristatoma sodo vizija pastaruoju metu buvo aptemdyta vidinių konfliktų šešėlio, rašoma mirror.co.uk.
Vos pabudę ryte išgerkite 1 gėrimą: energijos turėsite daugiau
Vasara – metas, kai mūsų organizmas intensyviai prakaituoja ir praranda daug skysčių. Todėl ypač svarbu nepamiršti reguliariai gerti vandens, kad išvengtume dehidratacijos ir išlaikytume gerą savijautą.
Vanduo padeda palaikyti tinkamą kūno temperatūrą, reguliuoja medžiagų apykaitą, neleidžia išsausėti odai ir gleivinėms. Be to, geras hidratacijos lygis užtikrina sklandžią kraujotaką, gerina koncentraciją, mažina nuovargį ir padeda išlaikyti energiją visą dieną.
Policija kreipiasi į laiptinėse laikančius 1 daiktą: siunčia svarbią žinią
Policija įspėja apie išaugusius dviračių vagysčių skaičius ir kreipiasi į juos laikančius laiptinėse ar kitose bendro naudojimo patalpose. Anot jų, taip palikti dviračiai – lengvas taikinys ilgapirščiams.
Įspėjimu po vykdyto patikrinimo ir raginimu nepalikti dviračių laiptinėse socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi Vilniaus miesto antrasis policijos komisariatas.
Pasakė, kada geriausias metas rauti česnakus: nepražiopsokite
Česnakus auginti labai paprasta, o panaudojimas virtuvėje – itin platus. Derliaus galima užsiauginti vos iš kelių parduotuvėje nusipirktų skiltelių ir derliumi džiaugtis dar ilgai. Tačiau sodininkams dabar kyla didžiausias klausimas – kada rauti česnakus?
Nors tai priklausys nuo to, kada česnakus pasodinote, tačiau paprastai iš kelių požymių nesunku atpažinti, kad jie jau užaugo ir metas juos rauti, rašo express.co.uk.
Turintiems Šeimos kortelę – svarbi žinia
Vilnius, liepos 20 d. (BNS). Šeštus metus veikianti vadinamoji Šeimos kortelė, suteikianti apsipirkimo nuolaidų daugiavaikėms šeimoms, netrukus iš plastikinės taps mobilia – ją bus galima turėti išmaniajame telefone.
Įprasta kortelė liks, bet tik kaip papildomas pasirinkimas.
Šeimos kortelė persikelia į mobilią erdvę
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia, kad pagaminti ir išsiųsti plastikinę kortelę užtrunka nemažai laiko – iki 35 dienų – bei valstybei kainuoja.
Parodė, kaip lengvai pasidauginti hortenzijų: paprasčiau nebūna
Jei savo sode turite hortenzijų, bet jų norisi dar daugiau, vasara yra pats laikas dauginti jas auginiais, tačiau specialistas pastebi, kad daugelis daro vieną esminę klaidą, dėl kurios augalai nunyksta net nepradėję augti.
Liepa – tobulas metas pasirūpinti hortenzijomis, ypač jas dauginti auginiais, tačiau, pasak sodinininko Michaelo, geriau žinomo kaip „The Mediterranean Gardener“, šis žingsnis daugeliui nepavyksta.
Parodė, kaip karalienė Camilla atrodė vaikystėje: atpažintų ne visi
Karalienė Camilla liepos 17-ąją atšventė 78-ąjį gimtadienį, o šia proga internete vėl pasirodžiusi jos jaunystės nuotrauka tapo tikru karališkosios šeimos gerbėjų dėmesio centru. Nors šiandien Camilla – svarbi britų monarchijos figūra, daugelis nustebo pamatę, kaip žavingai ji atrodė jaunystėje.
Komentarai po nuotrauka netruko užplūsti socialinius tinklus – žmonės dalijosi susižavėjimu ir prisiminimais apie mažiau žinomą karalienės gyvenimo pusę.
Perspėja plūstančius į miškus – jokiu būdu nelieskite šių grybų
Keliauti į mišką pasibūti gamtoje ir pagrybauti – vienas mėgstamiausių lietuvių užsiėmimų. Ne vienas jau dalijasi savo pririnktų grybų nuotraukomis, tačiau net ir aistringiems grybautojams svarbu prisiminti, kad ne visus grybus patartina rinkti miške, nes pasekmės gali būti liūdnos.
Savo žiniomis apie šiuo metu Lietuvoje augančius nuodingus grybus sutiko pasidalinti gamtininkas Deividas Makavičius. Jis pasakojo, kad tokių rūšių mūsų šalyje – ne viena.
Miegate su įjungtu ventiliatoriumi? Turi jums liūdnų žinių
Vyraujant karštoms temperatūroms, kai kuriems labai sunku užmigti. Nors gali atrodyti, kad geriausia išeitis – įjungti ventiliatorių, kad kambaryje būtų vėsiau. Vis dėlto miegančius su įjungtu ventiliatoriumi ekspertai perspėja, jog tai nėra pats geriausias pasirinkimas.
Atšilus orams svarbu ne tik naudoti apsauginį kremą nuo saulės, gerti pakankamai vandens ir pasirūpinti, kad neperkaistų naminiai gyvūnai, bet ir pasirūpinti kokybišku miegu.
Gamindami bulvių košę įdėkite 1 ingredientą: bus daug skanesnė
Bulvių košė yra labai mėgstama, tačiau ją nesunku sugadinti – jei ji netinkamai paruošta, masė gali tapti per kieta ar tąsi. Nors sviestas dažnai naudojamas sodresniam skoniui išgauti, jis padidina kalorijų kiekį ir gali lemti košės tąsią konsistenciją.
Maisto tinklaraštininkė Katie iš „Wholefood Soulfood Kitchen“ dalijasi paprastu patarimu, kaip išgauti švelnią ir purią bulvių košės tekstūrą įdedant vos vieno ingrediento.
Padarykite tai savo agurkams: išliks švieži daug ilgiau
Agurkai dažnai greitai pradeda gesti ir patampa gleivėtais bei nebetinkamais vartojimui, tačiau jų galiojimo laiką galima gerokai prailginti naudojant vieną virtuvės priemonę.
Vasarą salotos tampa puikiu būdu atsigaivinti ir maitintis sveikiau, tačiau kai kurie jų ingredientai, pavyzdžiui, agurkai, greitai genda. Visa tai dažniausiai nutinka dėl jų netinkamo laikymo, rašoma express.co.uk.
„Ūkio šefas“ prašo pagalbos: „Jeigu žinote, pasidalinkite su mumis, nes mes nesuprantam“
Vylius Blauzdavičius ir jo bičiulis Vitalijus Vardziukevičius TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Ūkio šefas“ susidūrė su iššūkiu ir paprašė žiūrovų pagalbos.
Jau tampa įprasta, kad du draugai planuoja, o likimas nevengia iš jų pasijuokti. Tiesa, juoko jiems netrūksta ir patiems. Štai šį kartą Vylius nusprendė patikrinti Vitalijaus žinias apie pačių užaugintas daržoves ir, paslėpęs lysvėje kelis pomidorus bei agurkus, bandė netikėtai „išdurti“ bičiulį.
Pamatęs, kas vyksta tarp Lietuvos gyventojų, Andrius Kaluginas tylėti nebegali: „Tai yra tragiškai blogai“
Ekspertai skambina pavojaus varpais – šiais laikais vienišumas tampa naująja pandemija. Artur Lebedenko tinklalaidėje „Tapk geresniu“ psichologas, psichoterapeutas Andrius Kaluginas įspėjo – vienišumas veikia ir fizinę, ir psichinę sveikatą.
Vienišumas dabar „ant bangos“, ypač Vakarų šalyse.
Skelbia populiariausių vaikų vardų Lietuvoje sąrašą: vienas – aiškus favoritas
Visai neseniai paaiškėjo pirmojo šių metų pusmečio populiariausi vaikų vardai. Keli iš jų vis dar neapleidžia lyderių pozicijų ir juos tėvai mielai renkasi duoti savo atžaloms.
Registrų centras paskelbė populiariausius mergaičių ir berniukų vardus, suteiktus vaikams, gimusiems nuo šių metų sausio 1 iki birželio 30 dienos.
Populiariausi mergaičių vardai
Populiariausių mergaičių vardų sąraše pirmauja vardas Sofija – jis per pirmąjį metų pusmetį suteiktas 102 mergaitėms.
Katės į jūsų sodą nebeis: ragina pasodinti šiuos augalus
Katės sode gali suerzinti ne vieną šeimininką, nes jos ne tik pasinaudoja jūsų erdve šalia augalų kaip tualetu, tačiau taip pat jaučiasi jose tarsi žaidimų aikštelėse.
Nors katės yra žavios, jų išmatos gali būti pragaištingos jūsų sodui, tačiau prisiekę sodininkai turi įvairių gudrybių, padedančių apsaugoti augalus.
„Augalai, nepatinkantys katėms, yra bene paprasčiausias ir pigiausias būdas atbaidyti jas nuo gėlynų niokojimo, – sako „PlantIn“ ekspertai.
Neišmeskite gesti pradėjusių braškių: nustebsite, kur jos pravers
Patyręs sodininkas ragina neišmesti pernokusių vaisių ar uogų ir pasidalijo paprastu būdu, kaip juos paversti sveiku užkandžiu – skaniais naminiais vaisiniais guminukais, kuriuos nesudėtinga pasigaminti.
Daugelis yra linkę išmesti parudavusias, minkštas uogas ir vaisius, tokius kaip bananai, avokadai, persikai ar slyvos, nes mano, kad jie jau netinkami vartoti.
Atsisveikinkite su skruzdėlėmis visam laikui: išdavė naudingus patarimus
Ekspertai pasidalijo naudingais patarimais, kaip atsikratyti skruzdėlių, kad šios nesiveržtų į jūsų namus – daugeliui tai aktuali problema, kuriai ieškoma greito, paprasto ir efektyvaus sprendimo.
Vasaros mėnesiais, kai oras sušyla, skruzdėlės bando patekti į namus. Tiesa, letingas oras kiek padeda tvarkytis su šia problema, tačiau vos atšyla – jos vėl suaktyvėja.
Ekspertai sako, kad geriausias būdas, kaip apsisaugoti nuo skruzdėlių – palaikyti idealią švarą namuose.
Ruduoja pomidorų galiukai? Pasakė, ką reikia daryti
„Kodėl mano pomidorų galiukai ruduoja?“ – tai klausimas, šiuo metu aktualus ne vienam pomidorų augintojui. Visi nori sulaukti kuo didesnio derliaus, tačiau pomidorų auginimas turi savo iššūkių. O priežastis, kodėl pomidorų galiukai ruduoja, gali būti vaisiaus galiuko puvėsis.
Jei pastebėjote tamsias dėmes ant vaisių apačios, greičiausiai jūsų derlių paveikė ši problema, dažniausiai sukeliama kalcio trūkumo pomidoruose, rašo homesandgardens.com.
Turite vyresnių giminaičių? Pareigūnai įspėja – kuo greičiau perduokite šią žinią
Sukčiai iš lietuvių išvilioja didžiules sumas ir dažniausiai jų taikiniu tampa senjorai. Policija primena – perduokite žinią vyresniems giminaičiams, įspėkite apie naudojamas sukčių aferas. Paprastas pokalbis gali padėti apsisaugoti.
Saugoti savo artimuosius ir prisėsti su jais pokalbiui socialiniame tinkle „Facebook“ ragino Anykščių policijos rėmėjai – bendruomenės pareigūnai.
Šį Lietuvoje augantį grybą vadina vienu įdomiausių: kiti praeina nepastebėję
Grybų pasaulis – itin platus ir lietuvių aktyviai tyrinėjamas. Vis dėlto, ne visi pažįsta vienu įdomiausių tituluojamą Lietuvoje augantį grybą – poniabudę, dar vadinamą žemės taukais.
Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė Sartų regioninis parkas, mūsų šalyje auga dvi šių grybų genties rūšys – paprastoji ir hadriano poniabudė.
Lietuvos ugniagesiai siunčia svarbų įspėjimą gyventojams: kreipiasi į visus
Šią vasarą Lietuvoje siautėja permainingi orai – ryte šviečia saulė, o jau per pietus gali užklupti stipri liūtis. Tad dalijamės su jumis patarimais, kaip elgtis užklupus audrai.
Svarbu prisiminti, kaip elgtis atėjus audrai – apsaugoti ir save, ir savo turtą.
Kaip elgtis per audrą?
Socialiniame tinkle „Facebook“ savo patarimais, kaip elgtis užklupus audrai, pasidalijo Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Jie pateikė trumpą vaizdo įrašą su patarimais.
Jokiu būdu nemeskite 1 daikto į konteinerius Lietuvoje: įspėja visus
Aplinkos ministerija atkreipia gyventojų dėmesį į ličio baterijų rūšiavimą – šios rūšies baterijos, vis dažniau naudojamos kasdieniuose daiktuose, turi būti renkamos ir tvarkomos atsakingai. Netinkamai išmestos jos kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Todėl svarbu žinoti, kokiuose prietaisuose ličio baterijos „slepiasi“ ir kaip su jomis atsakingai elgtis.
1 gudrybė ir jūsų sode nebeliks šliužų: veikia 100 proc.
Šliužai tampa vienu labiausiai paplitusių kenkėjų, kurie dauginasi žaibiškai. Sode sraigės ir šliužai paprastai minta daržovių, dekoratyvinių augalų lapais ir kovoti su jais – nemenkas iššūkis. Tačiau viena gudrybė gali praversti ir padėti atsikratyti šliužų.
Gyvenimo būdo ir valymo guru ponios Hinch gerbėjai pasidalijo savo sprendimais, kaip apsaugoti sodus nuo šliužų, rašo express.co.uk.
Radę šią piktžolę Lietuvoje kuo greičiau praneškite: paaiškino, kodėl
Šiuo metu rugių ar javų laukuose kartu su rugiagėlėmis žydi dirvinės raugės, dar vadinamos kūkaliais. Tai vienintelė piktžolių rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
Įvairios rūšys nyksta dėl javų auginimo intensyvių technologijų – sėjama kruopščiai išvalyta sėkla, sudygusių piktžolių kontrolei naudojami herbicidai, rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos pranešime.
Būstą nusipirkę lietuviai daro kritinę klaidą – dėl to už šildymą moka per daug
Individualūs gyvenamieji namai gali būti labai įvairūs – nuo ekonominės klasės iki tokių, kurie turi SPA zoną ar garažą. Tad vienas opiausių klausimų naujakuriams – kaip apšildyti būstą, kad jame gyventi būtų gera ir jauku, o mokama kaina už šildymą smarkiai nekirstų per kišenę ir atitiktų to namo poreikius.