Dėl savo skambių frazių ir atvirų įžeidimų B. Gudelis po televizinės laidos jau netrukus viešojoje erdvėje buvo apibertas nemaloniais epitetais bei išvadintas žmogumi, kuris neturi tolerancijos, negerbia moterų bei atvirai jas žemina.
Vis tik nemaža dalis socialinėse medijose gina verslininką ir sako, kad tokia pozicija – adekvati ir žmogus turi teisę į savo nuomonę.
Žmogus turi teisę į nuomonę
Su tuo sutinka ir ilgametė Beno Gudelio sutuoktinė verslininkė Izolda Gudelis. Ji stoja į vyro pusę ir sako, kad mes gyvename šalyje, kur kiekviena nuomonė turi būti gerbiama – daug svarbiau, pasak pašnekovės, ką tu teiki visuomenei, šaliai, koks tavo indėlis, įnašas, o ne kurią pusę palaikai.
Paprašius pasidalinti, kaip pati ponia Izolda vertina sutuoktinio pasisakymus eteryje, ji sakė laidos nemačiusi, tačiau bet kokiu atveju palaiko savo vyrą.
„Laidos nemačiau, nes tik vakar grįžau iš komandiruotės, todėl su esamais vertinimais nespėjau susipažinti.
Kiekvienas žmogus turi teisę pasakyti savo nuomonę. Mes gyvename ne socializmo ar komunizmo laikais, kur turėtume ginti tik vieną partiją ir jos idėją.
Kiekvienas turi teisę pasirinkti, su kuo gyventi, ką dirbti ir ką kalbėti. Tai yra demokratijos laimėjimas – žmogus gali išreikšti savo nuomonę.“
Svarbu, kokią naudą neša
I.Gudelis atvira – ji palaiko savo vyrą, nes jau ilgus metus žino, kokios jo vertybės, mąstymas bei charakteris.
„Savo vyrą aš iš tikrųjų palaikau. Jį gerbiu ir myliu. Kartais žmonės girdi ausimis, bet ne visada įsigilina, ką jis daro, kokią naudą neša.
Normalu, kad žmogus išreiškia savo pozicijas, vertybes. Taip ir turi būti, nors dabar pastebiu, kad visuomenėje tikrai atrodo, kad baisu kažką pasakyti.“
„Jei nepatiko, tai nepatiko“
Laidoje verslininkas B. Gudelis užsiminė, kad savo žmoną vadina mergaite ir tai tikrai nesudaro problemų ir bėdų šeimoje. Ar pačiai Izoldai toks kreipinys nėra įžeidžiantis?
„Gyveni šeimoje, dirbi kolektyve. Pavyzdžiui, mama arba tėtis vadina dukrą mažybiniu vardu. Arba įsimylėjėliai vienas kitą vadina zuikučiais, meškučiais – čia dėl to reikėtų įsižeisti?
Kaip nori, taip vadini. Juk į vaikus irgi kreipiamės mažybiškai. Jeigu kažkam nepatiko, tai nepatiko. Jeigu į žmogų taip kreipėsi, bet jam nepatiko, tai reikia ramiai paaiškinti, paprašyti vienaip ar kitaip nebesikreipti.
Čia yra gyvenimas – spalvos pripažintos, tai ir gyvenimas įvairiaspalvis.“